Incepem cu inceputul, era o zi minunata de vara in anul 2011. Ma jucam cs si de ceva timp ma atragea foarte mult "surf-ul", asadar am intrat pe un site de gasit servere si am gasit Surf.alphazone.ro, am intrat, ma jucam ca obsedatul pentru ca imi placea foarte mult si asa am decis sa imi fac cont pe forum si sa fac o cerere de helper ce a fost aceptata. Dupa cererea respectiva am facut cerere la admins, am fost acceptat, iar tot asa pana la Global-Moderator (de la Admins in sus trebuia sa fii propus, atentie, asta era pe cs 1.6)
Prin iarna lui 2011 a inceput sa ma atraga si forumul, asa ca am facut o cerere de S.A ce a fost acceptata, eram foarte fericit desi era doar o culoare. Dupa ceva timp, parca 3-4 luni, timp in care moderam parca relax zone si inca ceva, nu mai stiu sigur ce (parca minecraft) am fost propus la moderator si am primit gradul, iar dupa inca 3 luni am primit up la Global-Moderator, langa mine erau urmatorii: Alin(@Alin aiurea ba ca m-ai uitat), bizzare-, TheLord, Strumf, Loverboy (asta imi zicea mereu) si cam atat din ce imi aduc aminte (daca v-am ratat pe unii sorry, dar nu mai tin minte). Am fost tentat sa intru in clanul de cs 1.6 al comunitatii, lucru pe care l-am si facut, unde l-am intalnit pe cobra . Am stat cateva luni in clan dupa care am renuntat, nu mai stiu dc, dupa care am zis "ba hai sa administrez surf-ul", am vorbit cu Director cu care ma intelegeam foarte bine si mi-a zis "ba tu esti vechi pe aici si am incredere in tine", i-am dat omului fix 5 euro (pretu era 30 pe luna, eu am dat 5 permanent) si mi-a dat server-ul pe mana impreuna cu translucid, server pe care l-am administrat timp de 2 ani. Am tot activat, tot activat dar nu am primit administrator pana in 2014 cand comunitatea a fost inchisa si preluata de catre Lordache si strumf, eu nu am fost anuntat de nimeni de acest lucru si ca prostu am tot stat pana prin 2015 cand m-a batut pe mine gandu sa ma reapuc de 1.6, implicit de surf, si m-am gandit "ba da oare mai exista alphacs?" si am dat "connect surf.alphacs.ro" la misto si am vazut ca ma baga pe server, dar am stat putin si mi-a pierit cheful si nu prea am mai activat pe comunitate. In 2017 m-a batut un gand sa ma reapuc de classic de aceasta data si am intrat pe cs.alphacs.ro si de acolo am reinceput si cu activitatea pe forum. Am facut cerere S.A in 2017, am inceput activitatea pentru co-mod in 2018 in iunie, in iulie am primit up la moderator, in septembrie am primit Global-Moderator, iar in Decembrie am primit Administrator, in toate lunile fiind foarte activ.
De cand sunt in comunitatea vreau sa multumesc urmatorilor oameni pe care i-am intalnit aici:
Royal cobra
SageOTSP
1S1S
Rifle
Strumf
TheLord
Skept
killerbelite
t3yo
hidden
krazzzy
bizzare-
phenomenal n-am sa-l uit in viata mea, man @Ph3n0m3n@L
remuc
skywalker
translucid desi ne-am certat noi
Viktor H.