No, hai sa incepem.
SageOTSP (Sage Of The Six Paths)
Tehnic sunt din "generatia noua" de useri ai acestui forum. Multi aveti amintiri cu jb (alphazone/anzo/acs), eu nu am calcat niciodata pe vreunul dintre aceste server deoarece modul acesta nu este de mine.

Prima data cand am intrat pe un server din aceasta comunitate a fost in 2015, avand atunci nick-ul kr4nkhd (pacat ca nu mai stiu parola contului), pe server-ul lui ph3no de surf. Mi-a placut server-ul, am jucat ceva timp pe el si dupa vad anunt pe server ca se cauta staff si sa intru pe www.alphacs.ro deoarece este campanie admin.
Am intrat, am aplicat, am fost acceptat ca si admin. Ma simteam foarte mandru de mine fiind primul meu grad pe un server de cs. Dupa vreo luna server-ul era off. Am verificat zi de zi timp de o saptamana si cand era din nou on nimic nu mai era. Adminul nu-l mai aveam, creditele nici atat, nici macar nickname-ul nu era inregistrat pe server. M-am lasat de server si cam atat a fost.

Fast Forward 2 ani: Anul este 2017, vara, august. Intr-o zi plictisitoare mi-a venit cheful de un surf. Am dat un search pe google insa nimic nu parea interesant. Mi-am amintit de comunitate si spre surprinderea mea inca era un server de surf in ea. Pfoaii, bucuria mea . Intru pe el, joc, fac activitate si din nou vad anunt pe server cu campanie admine free. Intru pe forum, imi fac un cont din nou (contul actual) pentru ca pe cel anterior nu-l mai stiam, fac cerere si am fost acceptat ca moderator. Tin minte ca eram eu si inca un baiat/fata idk, si ma bucuram ca eu am luat moderator iar el doar admin. Au mai trecut vreo 2 saptamani si il vad pe fana mea nr 1 @AcidBurn pe server, avea super-moderator baiatul, era cineva. A fost de treaba de la inceput si este si pana in ziua de zi, te țuc fa. Am jucat ceva timp si apare translucid pe server, nu stiu care era problema intre el si acid dar acid il banase, a inceput o confruntare intre botii lui trans si banul lui acid, intre timp eu radeam cu trans pe psay . Multe s-au intamplat dar pana la urma s-au potolit. Peste vreo alte 2 saptamani mi-a dat upgrade krazzzy de la mod la administrator, aveam acces la mai toate functiile de pe server, eram foarte mandru de mine. In jur de 15 septembrie incepusem si eu liceul si dupa vreo 2 zile am primit up la owner. Eram pe server si vorbeau krazzzy si cu trans, kraz il intrebase pe trans daca vrea sa se ocupe de server ca el nu prea are timp iar trans mi-a cedat mie locul. Aveam co-fondator pe server si server moderator pe forum. M-am ocupat de server pana pe la sfarsitul lui noiembrie pana l-a vandut. Cam asa s-a dus si toata "saga" mea cu surfx-ul #RIP SurfX You'll never be forgotten.

Din decembrie a inceput sa ma pasioneze forumul, am facut o cerere co-moderator - am fost respins. Au trecut 7 zile si am facut din nou, de data asta am fost acceptat. Moderam anime (ceea ce moderez si acum) si telefoane mobile, a fost fain cat a fost.
In aceeasi luna am primit upgrade la moderator. Mulțumesc celui ce mi-a facut propunere si celor ce mi-au dat pro
Peste o luna, in ianuarie, spre surprinderea mea am primit upgrade la Global Moderator. Eu nu mi-as fi dat global moderator dupa mai putin de o luna tbh.

Timpul a trecut, mi-am facut prieteni, poate si dusmani si prin mai am ajuns la maretul grad de administrator. Ii multumesc lui KrAzZzY pentru tot ce a facut pentru mine si pentru ca nu m-a lasat niciodata la greu, de asemenea ii multumesc si pentru propunere. Love ya !

Si de atunci pana in prezent asta sunt. Unii poate nu ma suportati, altii poate ma considerati prieten. Tot ce vreau sa spun este ca va multumesc tuturor, de la cel banat pana la fondator, comunitatea a fost cladita cu ajutorul membrilor si va multumesc ca ati stat cu noi cu bine si cu rele.

Eu am fost SageOTSP, o seara faina in continuare!


Edit: Ia sa dau si eu tag la astia la care tin pentru ca efect de turma
Multumiri speciale:
@AcidBurn primul meu prieten de pe comunitate, stii ca tin la tine
@translucid Sa traiesti domnu' trans, stima si respect din partea mea. Ne mai vedem la un surf alea alea.
@KrAzZzY nu am cuvinte.
@Isaak Vengere te tin minte de pe surfx cand mi-ai dat psay sa facem schimb de reputatii pe forum ehehe )
@Jamango tin si la tine ca si tu mi-ai fost prieten inca de prin 2017, tu cu @I.Robert si @?RyN?. Chiar daca ti-am dat van ca mi se urcase puterea la cap xD
@george.cmr2 pă insta Omul asta e de nota 10, singurul pe care l-am vazut irl. Te saluta Catalin si Remus
@#L0w cu tine am facut schimb de owner Mi-ai dat pe cs si eu ti-am dat pe surfx
@^-RoYaL-^SsKCobra Cobrooo prima mea interactiune cu tine a fost cand m-ai bătut la 8ball. Super de treaba. @Marius DM. nu te uit nici pe tine ba uratule
@dEv. Chiar daca nu ma suporti si ma consideri "sarpe", noi tot am fost prieteni la un moment dat si n-o sa iti port ranchiuna.
Prietenii mei de la anime: @RayzeL @Christian #GD @sK@rTzZ! (m-ai facut sa ma apuc de op, nu regret ca am facut-o) @..:: Ramses ::..
@Alex Catalin multumesc pentru sansa de a face parte din staff pe server-ul de metin. Foarte bine lucrat, pacat ca nu a tinut.
@Cristian BG [~R] mulțumesc pentru cele mai bune avatare facute. Chiar si cand aveai "interzis" tot imi faceai avatare faine
@KillerElite @LoAdeG o super de treaba baietii si prieteni de nadejde.
@T3yo @Hidden^Blade cei mai de treaba fondatori
@Engelhardt super de treaba si intelegator. Poate te vei reintoarce Dariuse.
Si nu in ultimul caz @TheLord si @Strumf ca fara ei nu aveam cum sa va intalnesc pe niciunul dintre voi
Probabil mai sunt multi cu care am avut amintiri dar doar atati mi-au venit in minte.