Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  20
Results 1 to 4 of 4

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Evolutie AssAssiNsCreeD (User- Global Moderator)

    Totul a inceput cand aveam 9 ani, aveam un calculator care nu ducea prea multe si prin asta ma refer la Mario si Cs si cum Mario jucam foarte mult am zis sa intru pe cs. Eu plictisit fiindca de obicei jucam cu botii intru la servere comunitare si vad jb.anzo, am zis hai sa incerc, eram pararel, dar dupa aprox 1 ora mi am dat seama care i treaba si din ziua aia am inceput sa joc non stop, iar dupa ce jucam toata ziua ma puneam in pat si ma gandeam tot la jb, ca sa va faceti o idee cat de disperat eram.Cu vremea m am obisnuit si cu forumu, doar ma holbam pe acolo ca imi era frica sa fac vreun post.Apoi luasem o "pauza" scurta undeva la 3-4 luni si mi a venit iar cheful de jb. Ia server de unde nu i, caut eu ip u pe gametracker da anzo nu-i, forum nu-i, eu habar n aveam ca se schimbase numele, iar dupa cateva zile de cautari vad acolo alphacs, intrasem si incet incet mi am dat seama ca ala era anzo, cum e cu forumu si altele. Iar daca tot eram eu "smecher" si aveam activitate mare am zis sa fac cerere de admin. Stiu ca eu pusesem la varsta 14, desi eu aveam 10, din cauza asta am facut vreo 4-5 cereri ca la toate am luat respins din motive diferite ( model gresit, azi respins, maine alta cerere etc). Pana la urma am luat politist, eram atat de fericit, pana am aflat ca e doar culoare in chat si atat, dar eu fiind iarasi disperat de jb am zis ca o sa continui si cine stie poate ajung si eu la un grad mai mare, zis si facut, bine inteles ca de la politist la agent am putut lua up cu activitatea pe care o aveam deoarece nimeni nu stia cat de ofticat eram, dar atunci cand primisem agentu ma simteam ca si cum aveam Sef Penitenciar, daca puteam ii dadeam ban si la moxu. Imediat ma enervam si turbam si aruncam cu comenzi, pe langa aia mai aveam si un microfon parlit care bazaia. Au mai urmat cateva pauze mici si 2 schimbari de nume dupa ( PanTerA BluE[;x], BLueHasKy >BLacK[;x]) numele Hasky ulterior a fost luat de altu care practic si a luat grad pe orele mele da nu mai conteaza, iar dupa faza cu Hasky am zis ca imi schimb numele in AssAssiNsCreeD[;x] definitiv si asa a ramas, dupa faza cu Hasky am mai stat ce am mai stat si am luat o pauza destul de mare, am achizitionat un pc mai bun si in Decembrie 2017 am decis sa ma reapuc de jb, de data asta nu de cel de pe 1.6 ci de cel de pe csgo, am urat atat de mult jb-ul pe csgo, era foarte diferit, adminii procedau altfel, alt sistem, dar dupa ce intrasem iarasi pe 1.6 si vazusem grafica m am intors inapoi pe go si m am obisnuit in scurt timp cu toate alea. Ma jucam foarte mult, tin minte ca Lord mi a dat gradul fara ore ca o bagasem p-aia cu "vechimea", iar de la politist trebuia sa iau agent, dar a fost un concurs si eu luasem locul 1, prima data cand imi daduse Lord mie mesaj, si cum aveam si cerere up facuta mi a dat direct SWAT + vip, atat de bucuros am fost in seara aceea, stiu ca bagasem muzica toata harta, adica 35 min fara day uri doar muzica, nu era nimeni impotriva, mai ales cand era Senpay pe server. Incet incet, am capatat experienta, am luat si server admin si aia m a bucurat enorm, chiar daca era doar culoare. Trecuse multa vreme, am inceput sa fiu un admin asa cum trebuie mai mult sau mai putin. Vazand ca serverul in timp se ducea "de rapa" pe moment singura chestie cu care credeam ca pot ajuta era un discurs sa zic asa Incepusem sa ma implic cat de mult puteam in jbgo, in special incercam sa conving adminii sa nu abuzeze, fara speranta la unii, dar eu zic ca la unii chiar a functionat, cel putin pe moment. Vorbisem cu Lord si fiindca nu a fost de mult timp organizat un concurs, mi a propus sa tin eu unul daca tot vor playerii si totodata in perioada aia, Lord mi a propus de asemenea sa ma ocup de reclamatii deoarece T3m! era inactiv, am fost asa de bucuros deoarece a avut incredere sa mi dea accese, atunci de la server admin am sarit la GM. Mai pot scrie inca 2 ore daca m-apuc si iau in considerare fiecare detaliu, dar si asa "pe scurt" am scris foarte mult. In tot acest timp, mi am facut multi prieteni, unii de care imi este dor, de momentele acelea cand la nimeni nu i pasa de nimic, abuz daca era, nu era impotriva playerilor si spre distractia tuturor. Prietenii de care-mi amintesc si azi de pe jbgo dintre cei care s-au lasat ---
    Cei de pe jb 1.6 dintre care foarte putini mai stiu
    Vreau sa va multumesc la toti, impreuna am creat amintiri frumoase, unele nu le voi uita niciodata, intotdeauna il voi tine minte pe moxu "Tie cand ti se arde becul iti cumperi alta lustra?" KinderBueno "Poate iti schimbi numele in Pantera Zburatoare". Ca o concluzie, serverele si comunitatea dintr-un hobby s-au transformat pentru mine intr-un stil de viata, intru zilnic pe forum, chiar daca nu fac nici un post, trag un ochi la ce mai e nou si chiar daca m am certat cu multa lume, am reusit sa creez o legatura destul de stransa cu unii si ma bucur, aceasta comunitate este pentru mine o familie si imi doresc ca sa nu cumva, din orice cauza sa plec din aceasta.
    Cateva dintre persoanele importante pentru mine si care m au ajutat de-alungul "aventurii" mele sau cu care m am inteles bine: @Symb0L @Hades @dEv. (design) @T3m!n@tor4 @Jamango @wjat. @Ainsley @Jemu @LoAdeG o @I.Robert @SageOTSP @TheLord @Blue @Strumf @Christian #GD @ @SmokerEveryDay @^-RoYaL-^SsKCobra @moxu112 si multi altii!
    Last edited by AssAssiNsCreeD; 24-08-19 at 21:50.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •