La sugestia lui Skill am hotarat sa propun urmatoarea regula pentru simon:

Simonul nu are voie sa dea comenzi de genul:

simon spune primul duck traieste
simon spune primul cu palaria x in cap traieste
simon spune primul jump traieste
simon spune primul care face x lucru traieste,
simon spune ultimul duck traieste,
simon spune ultimul jump traieste,
simon spune ultimul cu x palarie in cap traieste,
simon spune ultimul care face x lucru traieste,

DACA IN VIATA SUNT MAI MULT DE 4 JUCATORI.


Adica:
  • daca sunt 4 jucatori in viata la TERRO poti da comenzi cu primul/ ultimul "x" traieste.

  • daca sunt 5 sau mai multi jucatori in viata la TERRO nu poti da comenzi cu primul/ ultimul "x comanda" traieste.


De ce?
Pai omori multi jucatori facand nimic. Lumea dadea comenzi d-astea cand erau 10 jucatori pe server, scapand de 9 dintr-un foc, pai care mai e sansa la joc???

A nu se confunda cu comanda: ultimul duck jump moare sau alte comenzi care sunt "sanky".
Toate celelalte comenzi sunt lasate libere, e vorba doar de a forta simon-ul la mai multe jocuri si mai putine KILLS.
A devenit JB-ul un primul duck jump moare/ traieste si no more fun.
Eu astept sa votati cu PRO/ CONTRA PENTRU CA SE VA IMPLEMENTA IN REGULAMENT
AM FACUT SI POLL.

Warning: ACEASTA PROPUNERE VA REDUCE FREEKILL-ul si "ofticarea jucatorilor"

Warning: ACEASTA PROPUNERE are ca scop sa nu se mai pastreze un jucator din 10 in viata printr-o comanda

Warning: ACEASTA PROPUNERE TRATATI-O IN SERIOS, si veniti cu contra argumente


Stiu ca restrictioneaza putin acel free game pentru SIMON si ca el e boss si da ce comenzi vrea, dar d-aia aveti POLL sa votati cum vreti sa fie.
VOX POPULI


Va multumesc,
PAS.

REPET:
Code:

Daca sunt 4 jucatori in viata ai voie sa dai comenzi cu primul sau ultimul duck/jump/etc traieste.
ALTFEL NU!
NU CONFUNDATI CU: SIMON SPUNE ULTIMUL DUCK JUMP MOARE, PRIMUL DUCK JUMP MOARE AICI SE OMOARA UN SINGUR JUCATOR