Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  4
Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    User Info Menu

    Ce upgradam prima data?

    Probabil playerii începători se întreabă cum ar trebui să facă upgrade-urile pe joc si in ce ordine, în acest topic o sa va explic ce greseli am facut si ce e bine sa evitați dar și ce ar trebui să faceți pentru o buna functionare a bazei ai a evita RUSH-UL.

    Cateva reguli de baza :

    1.Rush-ul se poate face lejer pana in TH4 (pana acolo nu aveti nevoie de cine stie ce trupe si strategii)

    2.Prioritatea principală o reprezintă Army camp-ul(pana la th7), deoarece mai mult loc pentru trupe reprezintă o eficienta mai mare de atac si un pas în față adversarului, după asta la TH7 prioritatea va fi LABORATORUL din nou pentru o eficienta mai buna a trupelor, ceea ce rezulta atacuri reusite(trofee,resurse, incredere in tine )

    3.ZIDURILRE LA URMA DE TOT.


    Note: Mare grija!Nu cheltuiti gem-urile pe diferite chestii inutile precum:finish mai repede la un upgrade sau alte prostii, Chiar dacă pare greu, va sfătuiesc să le strangeti si sa va achiziționați cat mai multe BUILDER'S HUT(5 e numarul maxim),va ajuta foarte mult, (Eu am facut greseala asta si am stat cu 2 builderi pana la TH7 si a fost cumplit )


    Acestea fiind spuse iata ce ar trebui fiecare jucător sa dea upgrade de în funcție de TH-ul la care se afla :

    Town Hall 5


    Town Hall 6




    Town Hall 7





    ---revin de la th8 in sus----
    Last edited by =T|G|S=; 02-09-19 at 15:13.

  2. Likes KillerElite, Cata1997Mike liked this post
  3. #2

    User Info Menu

    Nu imi place cum ai schematizat acest topic , suntem la gradinita ? imi cer scuze atunci !

    Din ce am inteles eu este ca trebuie sa facem cat mai rapid th pana la lvl 4 ?
    • deci este total gresit trebuie sa ne axam de la primul level pe all upgrade pentru ca la fiecare level up TH o sa ne duelam cu TH pe care il avem
      de exemplu : eu am TH 4 iar baza imi este de all upgrade lvl 2 , am upgradat campurile dar defensiva imi este pe 10 % care duce la pierderea resurselor .

      Ca si incepator trebuie sa investiti in campurii si in resurse si in defensiva .
      Din cauza ca daca facem prea rapid upgrade la TH o sa ramanem in urma iar fiecare upgrade o sa fie costisitor Iar echipele inamice o sa va fure mai multe resurse + mai usor .


    In mare parte o trebuit segmentat acest topic : Defensiva & Attack .
    Nu se intelege in mare parte nimica din cauza fontului
    Iar tu ai mers pe Attack si eu nu sunt de acord
    Parerea mea ca este intr 40-60 % pote fi folositor topicul .
    Dar era mai bine daca acest topic era facut de un player avansat sau facut pe baza de seach
    Dar apreciez efortul.

  4. Thanks =T|G|S= thanked for this post
  5. #3

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Cata1997Mike View Post
    In mare parte o trebuit segmentat acest topic : Defensiva & Attack .
    Nu se intelege in mare parte nimica din cauza fontului
    Iar tu ai mers pe Attack si eu nu sunt de acord
    Parerea mea ca este intr 40-60 % pote fi folositor topicul .
    Dar era mai bine daca acest topic era facut de un player avansat sau facut pe baza de seach
    De asta l am Si lasat deschis.. sa mai veniti si voi cu cate o parere.... Nu le stiu pe toate ksf... Eu spun ce am facut si cum am procedat. Cat despre ce zici tu .... esti TH4 ..resursele se fac ez din atac... Si crede-mă că până la TH6 2 levele in plus la clădiri defensive nu fac diferenta asa mult ... în schimb la trupe da ... dar repet esti TH4....pana la următorul TH o sa le ai pe toate upgradate . Si pun pariu ca nu ai citit tot ce scrie in topic, cat despre font ...... na .. ia ti niste dioptrii mai mari

  6. Likes Cata1997Mike liked this post
  7. #4

    User Info Menu

    Imi place ideeea ta cu Freeopinion , dar eu sunt TH9 am dat un exemplu mai sus .
    Mai astept si alte guide Good Jobs

  8. Likes =T|G|S= liked this post
  9. #5

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Cata1997Mike View Post
    Imi place ideeea ta cu Freeopinion , dar eu sunt TH9 am dat un exemplu mai sus .
    Mai astept si alte guide Good Jobs
    Mda păi oricum îl tin intr o continuă editare pana iese ce trebuie si
    Dar apreciez efortul.
    mersi le scriu de pe telefon
    Si eu tot th9 sunt .. o sa postez niste atacuri de resurse pentru începători si pentru "avansati"

  10. #6

    User Info Menu

    Din experiența mea pe care o dețin pe acest joc numit 'Clash of Clans', v-aș sugera ca înainte să upgradezi un 'Town Hall' la următorul nivel, să aveți tot maxat pentru orice eventualitate. După upgradarea acelui 'Town Hall', cel mai important este să începe-ți cu upgrade-ul la acel 'Laborator', deoarece daca îl veți duce la nivelul maxim pentru acel 'Town Hall', o să puteți upgrada trupele pe care le veți duce la un nivel maxim. Insă, veți avea nevoie de foarte mult elixir, cât și gold. Dupa care, va trebui să upgradați acele 'Elixir Storage-uri' 'Gold Storage', cât și 'Dark Elixir Storage'. Dacă acestea vor fi upgradate, veți avea mai mult loc pentru a depozita 'elixir, gold și dark elixir'. După ce a-ți făcut aceste lucru, va trebui să vă maxați mai multe pe upgradarea la 'Army Camp', acestea o să vă avantajeze mai mult în Battle-uri, deoarece veți avea mai multe trupe decât ceilalți jucători care nu au făcut upgrade-urile la acele 'Army Camp-uri'. Va trebui să faceți upgrade la 'Dark Barracks', 'Barracks', 'Gold Mine', 'Elixir Collector', 'Dark Elixir Drill', cât și la 'Spell Factory' + 'Dark Spell Factory'. După care, vă puteți maxa acele 'Wizard Tower', 'Hidden Tesla', 'Cannon', 'Archer Tower', 'Air Defense', etc.
    ZIDURILE le puteți face la urmă, deoarece acestea sunt foarte importante la apărarea respectivei baze. Fiindcă, cu cât aveți ZIDURILE cu un nivel mai mare, acestea vă vor apăra în mare parte de jucătorii care vor să vă atace. Odată cu avansarea în 'Town Hall', va trebui să începeți să upgradați acele lucruri precizate mai sus pentru un avantaj față de ceilalți jucători care joacă acel joc.

  11. Thanks =T|G|S= thanked for this post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •