Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  4
Results 1 to 6 of 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Ce upgradam prima data?

    Probabil playerii începători se întreabă cum ar trebui să facă upgrade-urile pe joc si in ce ordine, în acest topic o sa va explic ce greseli am facut si ce e bine sa evitați dar și ce ar trebui să faceți pentru o buna functionare a bazei ai a evita RUSH-UL.

    Cateva reguli de baza :

    1.Rush-ul se poate face lejer pana in TH4 (pana acolo nu aveti nevoie de cine stie ce trupe si strategii)

    2.Prioritatea principală o reprezintă Army camp-ul(pana la th7), deoarece mai mult loc pentru trupe reprezintă o eficienta mai mare de atac si un pas în față adversarului, după asta la TH7 prioritatea va fi LABORATORUL din nou pentru o eficienta mai buna a trupelor, ceea ce rezulta atacuri reusite(trofee,resurse, incredere in tine )

    3.ZIDURILRE LA URMA DE TOT.


    Note: Mare grija!Nu cheltuiti gem-urile pe diferite chestii inutile precum:finish mai repede la un upgrade sau alte prostii, Chiar dacă pare greu, va sfătuiesc să le strangeti si sa va achiziționați cat mai multe BUILDER'S HUT(5 e numarul maxim),va ajuta foarte mult, (Eu am facut greseala asta si am stat cu 2 builderi pana la TH7 si a fost cumplit )


    Acestea fiind spuse iata ce ar trebui fiecare jucător sa dea upgrade de în funcție de TH-ul la care se afla :

    Town Hall 5


    Town Hall 6




    Town Hall 7





    ---revin de la th8 in sus----
    Last edited by =T|G|S=; 02-09-19 at 15:13.

  2. Likes KillerElite, Cata1997Mike liked this post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •