Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Results 1 to 10 of 14

Thread: windows 7

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #13

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Claudiuq View Post
    @xeleron, am descărcat iso dar chestia e că are 5 gb, eu m.am asteptat ca are 3.6 gb pe acolo. Nu este un program in care sa ruleze instalarea windows.ului
    Pai si ce te opreste in a pune OS-ul pe stick ? exista chiar si DVD-uri Verbatim (astea sunt cele mai fiabile) de 8GB. Mi-am luat din Emag: https://www.emag.ro/blank-dvd-r-verb.../pd/DZ90P9BBM/ ca nu se stie cand mai am nevoie. (Este si la bucata)

    Poti rula procesorul direct din PC daca n-ai probleme cu OS-ul (desi aici nu sunt sigur 100%), ai nevoie de PowerISO (sau ceva asemanator) apoi pur si simplu deschizi setup din imagine, parcurgi etapele si cam aia este. Tine cont de ce ti-am spus mai sus, nu sunt sigur daca 7-le permite asta (pe 8 si 10 sunt 100% sigur ca functioneaza) dar poti incerca. Treaba sta asa, dupa instalarea OS-ului nou, OS-ul vechi o sa fie dat la o parte (ca sa zic asa) intr-un folder numit Windows.old pe care il poti sterge cu Disk Cleanup mai tarziu. Daca acum ai Windows 8 sau 10, nu incerca asta ca te chinui degeaba, nu merge asa.
    Last edited by xeleron; 15-09-19 at 01:38.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •