Deci ca sa mai fac un +1 sa ma ubeasca thefalci
Asta si faptul ca poate astea trebuiau propuse acum cv timp dar toti sunt ocupați cu altele propun următoarele
Începem cu regulamentul :
1. Comanda "simon spune evadatul/evadatii mor sa fie valida doar daca in momentul aplicarii nimeni nu a evadat, in caz contrar sa se permita doar comenzi de genul" simon spune evadatul sa între in cell"
De ce? Pai dacă eu de ex am evadat înainte sa se dea un day care e sansa mea la dayu ala daca mor fara sa incalc nicio regula
2Asta merge in pereche cu prima.
La duck, cell, jump, hats day sa se dea un termen intre 5 si 10 secunde pt tero sa execute cerința dayului.
De ce? Pot da drumul la celule di sa iasa toti tero dupa dau cell day si ii omor instant, adica ez killuri. Sau dau vaca day sau duck si ii omor după o secunda ca nu au respectivele
3.la freeday-ul primit din meniu "ex azi e duck si khajiit are fd" sa se permită restricții in zonele cu arme
De ce? Toti freeday pot sa meargă la arme sa ia un awp si sa ne omoare in timp ce facem un day, dar daca noi il vedem de ex ca e cu ținta pe noi nu putem sa il omoram deoarece "are freeday" înțelegeți voi
4.Comanda "freeday la comenzi" sa fie permisa doar daca in total mai sunt 4/3 playeri in viata si/sau după ce se ajunge la 7:00
5.dmg-ul cu grenade de la vip sa fie considerat tentativa de atac si sa se poată da cap pt asta fara a se mai impune o restricție de la simon
De ce? De ex eu sunt player nu am vip, imi da Khajiit o grenada ma lasa in 15 hp dar nu pot sa il omor, deoarece e fk

Pe lângă regulament mai sunt și alte detalii
1.sa fie mărit la 40 dmgul de la night day, 15 dmg e prea puțin avand in vedere ca unii mai au de ex si drujba
2.optiunea de a cumpăra fd sa fie bagata iar in shop cu un cooldown de 5 runde, totuși freedayul e o achiziție bună + ca acum creatorii nu mai pot da dolari la t
3.sa se mărească dmgul la cutitul vip, sau alte beneficii, deoarece nu e prea avantajos
4. Sa ai meniul de shop si la fd, de ex eu iau harry si iti dau cu el si tu nu poți lua gl infinite etc din shop, deci cam naspa pt ct
5.la spartan day sa de dea 200 hp playerilor fără vip de la ct, e mai ok asa
6.aici nu sunt sigur dar dacă nu e, sa se bage open la tero si la 7:00
7.Idee de day:gravity day, pe scurt la tot sv gravitate mare cât sa nu poată sări prea mult, 1000 sau 1000 si cv si sa se facă day normal sau ma rog completați voi
8. Sa se bage o comanda(daca nu e deja) /tips unde sa explixe comenzile de pe srv (gen /hats /knifeshop /lr)
Cam atat, poate mai sunt da nu îmi vin acum in minte