AM AJUNS ÎN SFÂRȘIT AICI. Patch-ul de față e cel pe care se vor juca Mondialele!

La fel ca în cazul Mondialelor de anul trecut, am implementat constant schimbări de-a lungul ultimelor patch-uri, astfel încât să nu modificăm radical jocul acum și să nu dăm peste cap strategiile dezvoltate de profesioniști pentru cel mai grozav eveniment al anului. Am ales să nu neutralizăm complet campionii aleși prioritar, ci să aducem mai mulți campioni la un nivel competitiv, iar în patch-ul 9.19 vom continua să facem același lucru.

Acest proces a avut ca rezultat atât implementarea unor buff-uri mai mici și a unor nerf-uri cu impact mare pentru o mulțime de campioni, cât și introducerea unor modificări destinate profesioniștilor. Luate împreună, aceste schimbări ar trebui să echilibreze situația și să mărească diversitatea și impactul campionilor aleși de-a lungul următoarelor câteva săptămâni de meciuri de la Mondiale.

Hai să vedem care sunt schimbările!





Skin-urile Ryze din Campionat, Riven cu sabia curajului, Morgana împărăteasă și Nami cu toiagul splendid vor fi disponibile de pe 26 septembrie 2019.

Notele Patch-ului 9.19