A mai trecut un an, am mai imbatranit toti cu un an.
S-au implinit 5 ani de AlphaCS, 5 ANI MA! Cine ar fi crezut ca din visul a 2 jucatori inraiti de Jailbreak ar iesi o comunitate atat de frumoasa.
Chiar sunt bucuros ca fac parte din acest colectiv si nu regret nicio clipa ca m-am gandit acum 2 ani sa ma reapuc de aceasta comunitate.
Ca in anii trecuti, acesta a fost unul plin de realizari pe forum cat si pe serverele comunitatii. Sunt sigur ca toti ii suntem recunoscatori lui @TheLord pentru noptile nedormite sa lucreze la 4 SERVERE deodată si sa ne faca un mod mult mai placut de a ne bucura de ele si lui @Strumf pentru suportul tehnic oferit. Sa nu credeti ca doar Lord trebuie apreciat, bunul meu prieten @KillerElite lucreaza de zori la server-ul sau de BB si aduce update-uri noi mereu. @1S1S ne-a reinviat placerea de a juca minecraft cu server-ul sau. Va multumesc si tuturor care ati avut servere in comunitate si dintr-un motiv sau altul au trebuit sa plece.
Hai sa vedem si ce s-a intamplat pe forum.
Ca in orice alt an numarul membrilor a crescut la 49131 (la crearea topicului) fata de 38255 anul trecut, o creștere de 10876 de useri unici.
Anul acesta a fost implementata tema dark, un lucru care a fost cerut de membrii de-a lungul anilor, iar impreuna cu cei de la Sultan Themes acest lucru a fost posibil.
Anul acesta a fost unul plin de peripeții, am ras, am glumit, ne-am si certat insa asa este in orice familie, si noi suntem o familie numeroasa. Deși nimeni nu este perfect ne acceptam asa cum suntem, buni, rai, cu personalitati multiple s.a.m.d.
Sper ca si in anul si anii viitor/i sa ne distram impreuna atat pe servere cat si pe forum.
Long Live AlphaCS!!!