Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Results 1 to 10 of 10

Thread: Problema

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Problema

    Salut! De ceva timp cs go ul se misca din ce in ce mai greu, adica de la 70-80 fps uri am ajuns la 30-40 constant si nu stiu de ce, joc pe aceleasi mape (Mirage, Cache) si incepe sa devina insuportabil, daca prind 2 smoke uri si un molotov deja gata imi pica in 10 fps uri si n am ce sa mai fac. Tind sa mentionez ca am un pc slab, dar totusi inainte mergea decent si inchid toate aplicatiile din task manager (cele care manca resurse multe) inainte sa rulez jocul. Astept cateva pareri din partea voastra. Multumesc anticipat!

  2. #2

    User Info Menu

    upppppppppppp

  3. #3

    User Info Menu

    cred ca cea mai buna varianta ar fi sa dai un reinstall la windows, parerea mea @xeleron

  4. #4

    User Info Menu

    Cam cat de slab este sistemul ? lasa-ne detalii, te rugam. Drivere instalate/actualizate ? setari in-game ? in alte jocuri intampini asemenea probleme ? in caz de joci si alte titluri.

    Asemenea probleme mai pot aparea din cauza celor de la Volvo cu update-urile lor sau ceva hardware unde trebuie testate anumite lucruri.

    Si eu ma bucuram zilele trecute de noul monitor de 200Hz, experienta in CS:GO era unica pana sa prind un cap de 150FPS si s-a cam stricat treaba.
    Last edited by xeleron; 07-10-19 at 14:48.

  5. #5

    User Info Menu

    Last edited by AdRi; 08-10-19 at 23:12.

  6. #6

    User Info Menu

    Sunt curios cum reuseai tu sa scoti 70-80 de FPS-uri pe 2500 HD-ul ala. (integrata de la Intel)

    Ca sa scapi de alea 30-40 de FPS-uri, gandeste-te la achizitionarea unei placi dedicate, te poti uita la un 1050 / 1050 TI, 1060, 1660 TI sau chiar un RTX 2060, dar cu RTX-ul in unele titluri mai heavy posibil sa fie putin bottleneck aici. Poate te gandesti si la inca 4GB RAM, SSD ai ? procesorul inca este potent, mai poti trage de el ceva timp si este pacat sa te chinui asa.
    Last edited by xeleron; 08-10-19 at 23:28.

  7. #7

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by xeleron View Post
    Sunt curios cum reuseai tu sa scoti 70-80 de FPS-uri pe 2500 HD-ul ala. (integrata de la Intel)

    Ca sa scapi de alea 30-40 de FPS-uri, gandeste-te la achizitionarea unei placi dedicate, te poti uita la un 1050 / 1050 TI, 1060, 1660 TI sau chiar un RTX 2060, dar cu RTX-ul in unele titluri mai heavy posibil sa fie putin bottleneck aici. Poate te gandesti si la inca 4GB RAM, SSD ai ? procesorul inca este potent, mai poti trage de el ceva timp si este pacat sa te chinui asa.
    Am SSD, am avut placa video AMD Radeon R9 270 Series, ducea placa, aveam 200-300 fps-uri in cs go constant totu in ultra, aveam si 8GB Ram dar nush cum s-o bulit, am incercat sa bag toate driverele posibile si nimic, placa avea scurt si mna acum sa vad cand imi cumpar o placa noua sau daca imi cumpar un pc cu totul.

  8. #8

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by AdRi View Post
    Am SSD, am avut placa video AMD Radeon R9 270 Series, ducea placa, aveam 200-300 fps-uri in cs go constant totu in ultra, aveam si 8GB Ram dar nush cum s-o bulit, am incercat sa bag toate driverele posibile si nimic, placa avea scurt si mna acum sa vad cand imi cumpar o placa noua sau daca imi cumpar un pc cu totul.
    Cel mai bine faci acum o investitie cu cap si esti aranjat cativa ani buni, eu iti recomand sa faci un upgrade, AMD-ul in momentul asta este peste Intel la capitolul pret/performanta, ai de unde alege.

    In caz de cumpararea unui sistem intreg nu este posibila momentan, poti cumpara o placa video, inca 4GB de RAM si esti aranjat.
    Last edited by xeleron; 09-10-19 at 14:07.

  9. #9

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by xeleron View Post
    Cel mai bine faci acum o investitie cu cap si esti aranjat cativa ani buni, eu iti recomand sa faci un upgrade, AMD-ul in momentul asta este peste Intel la capitolul pret/performanta, ai de unde alege.

    In caz de cumpararea unui sistem intreg nu este posibila momentan, poti cumpara o placa video, inca 4GB de RAM si esti aranjat.
    Oke, mersi frumos de ajutor !
    Puteti da

  10. #10

    User Info Menu

    A cerut inchiderea topicului, dormiti ?

    Locked.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •