Hellau dragutilor dupa cum am zis si aici (si in topicurile in care s-a propus sa facem ceva pentru cei care mor in timpul rundei si se plictisesc deoarece uneori asteapta si cate 10 minute) https://alphacs.ro/showthread.php?111924 ne tot gandim serios la sistemul propus in topicul acela cu "respawn ca GHOST dupa ce mori" si sa nu puteti interactiona cu absolut nimeni si nimic.

Fac un POLL la acest topic unde vreau sa votati daca vreti un asemenea sistem sau nu deoarece este un sistem destul de complex, trebuie adaptat pentru modul de JB si sa fie interactiune 0 cu jucatorii care sunt in viata si cu toate chestiile de pe mapa ca sa nu deranjeze pe absolut nimeni prezenta unui "ghost" sa zic asa pe mapa.

Ce ar fii dezavantaj pentru un ghost:
- NU O SA POATA INTERACTIONA CU ABSOLUT NIMIC, asta inseamna ca nu poate deschide usile de pe mapa, exemplu pe XMF nu o sa poata sa deschida usile de la football,arme,box etc. doar sa se plimbe pe mapa ca un ghost, (pentru asta probabil o sa bagam o optiune sa va activati noclip 2-3 secunde sa puteti trece prin ele, sau noclip permanent si il dezactivati cand vreti), pana am scris fraza am si gasit fix pentru asta, adica cu noclip
- Noi ne-am gandit ca cei care vor sa devina GHOST dupa ce mor sa fie mutati la SPEC (desigur la final de runda fiecare o sa fie mutat in echipa lui initiala), dupa parerea mea poate o sa arate urat cand sunt 32 de jucatori pe sv dintre care 25 mor si se baga toti ca ghost si ramane 1 tero vs 4 ct pana la finalul rundei, pentru un jucator nou poate o sa para ciudat
- Probabil sunetele de jump si innotat nu o sa le putem dezactiva, dar asta ramane pe noi sa gasim o solutie, nimic nu e imposibil

Cum am zis, trebuie sa va ganditi FOARTE SERIOS daca vreti sau nu un asemenea sistem deoarece este un sistem complex si trebuie adaptat foarte mult pentru modul JailBreak, trebuiesc dezactivate multe functii cand sunteti ghost si multe verificari etc.etc. nu este ceva micut de facut.

Cam ce avem facut pana acum este okay dar cum am zis, vrem sa stim 100% ca vreti un asemenea sistem ca sa ne apucam sa il adaptam pentru modul de JB.
Asa arata un ghost:

Cei care sunt GHOST pot sa se vada reciproc, ceilalti jucatori nu pot vedea fantomele.