[CHANGED] Am schimbat numarul de cifre din PIN-ul de logare din 4 in 5.
[REMOVED] Am scos verificarea jucatorilor de fiecare data cand se conecteaza. Asta inseamna ca nu vi se va cere sa va reconectati de fiecare data cand intrati.
[REMOVED] Am scos functia de bid(licitatie) la AH intrucat nu era folosita. Acum puteti doar sa vindeti cu /ah sell nu mai merge /ah bid.
[ADDED] Am adaugat o functie ca atunci cand dai click pe tagul, clanul sau gradul unui jucator in chat va fi executata o comanda.
[CHANGED] Am schimbat numarul maxim de case pe care le poate seta un jucator de la 3 la 1.
[ADDED] Am adaugat posibilitatea de a cumpara acces la setarea a 2 case in loc de 1 din /store - permanent stuff.
[ADDED] Am adaugat 4 setari din care 3 sunt pentru VIP si VIP+.
[REMOVED] Am scos tokens. Am renuntat la tokens deoarece nu prea isi aveau rostul si nu au atins potentialul pe care m-am gandit ca il vor atinge atunci cand le-am adaugat. In concluzie chestiile din store vor putea fi cumparate din nou cu bani.
[REMOVED] Am scos Pets/MPets deoarece nu aveau nici o functie si micsorau performanta serverului.
[ADDED] Am adaugat acces la comanda /mail prin care puteti trimite mesaje jucatorilor online/offline si care pot fi citite oricand folosind comanda /mail read.
[CHANGED] Am schimbat numarul maxim de joburi de la 3 la 1.
[ADDED] Am adaugat posibilitatea de a cumpara inca 2 joburi din store.
[REMOVED] Am scos functia /music intrucat nu era foarte folosita.
[REMOVED] Am scos posibilitatea de a activa/dezactiva pvp-ul intr-o protectie. Acum pvp-ul va fi dezactivat mereu in protectii.
[ADDED] Am adaugat un meniu de report. Comanda principala este /report <jucator> <motiv>. De acolo adminii vor putea folosi comanda /report sa vada reporturile active si sa aleaga un report si la prima intrare pe server a jucatorului ii va cere jucatorului discordul sau alte metode prin care acesta poate partaja jocul ca sa confirme ca nu foloseste cheaturi. Recomand totusi sa faceti rost de dovezi personal si sa le adaugati pe forum la Reclamatie Jucatori.
[REMOVED] Am scos shopul. Pentru moment bani primiti doar atunci cand votati (250$/vot), cei 10000$ de inceput + ce mai puteti castigat din vote crate. De asemenea mai primiti bani de la job/joburi.
[CHANGED] Am schimbat %item% in [item]. Cand folositi [item] in chat si tineti un item in mana acesta va aparea si in chat. Spre exemplu puteti scrie: "Uitati ce sabie am: [item]" in timp ce tineti in mana o sabie de diamant, iar in chat va aparea: "Uitati ce sabie am: [DIAMOND SWORD]". De asemenea daca obiectele au enchanturi atunci cand tineti mouse-ul peste [DIAMOND SWORD] acestea vor aparea dedesupt.
[CHANGED] Am modificat stackarea mobilor de la 500 la 30.
[ADDED] Am adaugat un daily login bonus care va ofera 10 minute de fly in fiecare zi. Folositi comanda /tfly ca sa zburati.
[CHANGED] Am modificat timpul de fly primit de la fiecare vot in 10 minute de la 15 minute.
[CHANGED] Am modificat vote crate-ul. Acesta nu se mai numeste OFRANDA ci atunci cand votati primit un Vote Key pe care il folositi la unul din cele 4 crate-uri din spawn.
[CHANGED] Tot la Vote Crate am modificat modul in care functioneaza. Acum in loc de 1 recompensa primesti 4. De asemenea am schimbat si aduagat recompense la crate.
[CHANGED] Am schimbat cum functioneaza TAG Crate. Acum daca primiti un tag din crate pe care il detineti deja veti primi o recompensa de 1500$.
[REMOVED] Am scos voteparty pentru moment intrucat produce buguri.
[CHANGED] Am modificat pretul rankurilor, tagurilor si crate-urilor. Pentru a vedea preturile noi puteti folosi comenzile: /donate, /doneaza sau /donatii
[ADDED] Acum puteti folosi comanda /menu si /meniu ca sa deschideti meniul principal.
[ADDED] Am adaugat Random Teleport. Puteti folosi comanda /rtp odata la 30 minute. Aceasta comanda nu va va teleporta in alte protectii sau regiuni.
[ADDED] Am adaugat baze de date la server. Nu va va afecta cu mult pe voi doar imi va face mie viata putin mai usoara.
[CHANGED] Acum jucatorii noi intrati vor fi imuni la PvP pentru 2 ore in loc de 1 ora cum era inainte atata timp cat nu ataca pe nimeni. Daca ataca pe cineva acea protectie de 2 ore va disparea.
[FIXED] Am reolvat un bug prin care adminii nu vedea mesajele jucatorilor care foloseau comanda /helpop.
[FIXED] Am rezolvat un bug care facea ca adminii sa nu vada reporturile anticheatului. Acum daca un jucator este suspectat de cheat acesta va fi raportat automat in chat adminilor.
[FIXED] Am rezolvat un bug cu anti xray-ul.
[FIXED] Am optimizat anti xray-ul.
[ADDED] Am tradus majoritatea mesajelor de pe server. Daca gasiti greseli va rog sa le raportati pe discord deoarece am facut foarte multe traduceri in timp foarte scurt si nu am avut timp sa verific tot. De asemenea daca gasiti greseli de exprimare, punctuatie etc. va rog sa raportati pe discord. Multumesc!
[ADDED] Am adaugat o modalitate de a va conecta discordul cu contul de minecraft pe server. Cand intrati pe server folositi comanda /dlink <id discord>. "id discord"= numele vostru + hastag-ul format din patru cifre;. Spre exemplu /dlink BlitzGamer_88#0531. Dupa asta veti primi un mesaj de la un bot pe discord. Dupa ce primiti mesajul trimiteti un mesaj inapoi botului cu textul: "!dlink confirm". Asta ma ajuta pe mine sa va confirm autenticitatea contului in cazul unui furt sau in cazul in care uiti parola.
[CHANGED] Am ajustat pretul chestiilor din /store in conformitate cu metodele de facut bani disponibile.
[CHANGED] Am modificat unele reguli din regulament si am adaugat cateva reguli noi.