Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  7
Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    User Info Menu

    Update regulament, minute ct![important]

    Deoarece de foarte mult timp am deschis si regulamentul vechi si regulamentul nou si ma gandesc cum sa rezolvam situatiile in care se ajunge sa jucati 1 ct vs 20 tero am decis ca cel mai bine este sa adaugam o specificare noua in regulament care sa permita jucatorilor sa intre la CT fara sa aiba 20 de minute jucate la TERO in cazul in care nu se respecta regula de 1 CT la 3 TERO.

    Regulament vechi: https://alphacs.ro/showthread.php?4036
    Regulament nou: https://alphacs.ro/showthread.php?59369

    Fac acest topic pentru a vedea ce PARERE AVETI DESPRE REGULA NOUA si am postat ambele topicuri cu REGULAMENT pentru a va intreba CE VRETI DIN CEL VECHI IN CEL NOU, SAU CE VRETI SA SCOATEM/MODIFICAM DIN CEL NOU. Orice propunere aveti o puteti scrie aici, acum este momentul sa "comentati" despre regulament si sa spuneti ce nu va place la el etc. si sa cautam o solutie pentru a rezolva neplacerile sau limitarile.

    Regula noua:

    IMPORTANT !!! Daca nu se respecta regula 1 CT la 3 TERO atunci pot intra la Echipa CT(Gardieni) si jucatori care nu au 20 de minute jucate la Echipa Terro(Prizonieri) cu exceptia celor care au jucat harta anterioara la Echipa CT(Gardieni). Prioritate o sa aiba mereu jucatorii care au 20 de minute jucate la Echipa Terro(Prizonieri).


    ATENTIE!!!! REGULA DEJA A FOST INTRODUSA IN REGULAMENT SI TREBUIE RESPECTATA!!!!!!!!! ASTEPT PARERI DESPRE REGULA, DACA AVETI PROPUNERI SA O MODIFICAM SAU ETC. NU EZITATI SA POSTATI!

    Repet, m-am gandit foarte mult cum sa rezolv chestia asta, ma gandeam sa va bag regula veche 1 mapa TERO si 1 CT, dar ma gandesc ca se ajunge la abuz dupa(chit ca in trecut nu era cand era regula asa). Dar totusi este mai bine si sa impunem un timp de joc deoarece este mai usor de verificat daca macar un jucator a stat la vreo echipa 20 de minute. Dar totusi daca aveti idei mai bune cum sa rezolvam situatiile mentionate mai sus (adica cand nu se respecta 1 CT la 3 TERO si se ajunge la 1 vs 20) atunci PROPUNETI aici, daca credeti ca este mai bine doar cu o simpla regula 1 mapa TERO si dupa 1 CT atunci spuneti.

    ASTEPT PARERI!!!!!!!!!!


    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. #2

    User Info Menu


    E mai bine asa, pentru ca cum ai zis si tu se ajunge sa joace un 1 ct contra la 20 de tero si nu mai poti face nici un day normal, mai ales daca acel ct nu are V.I.P. nu are cum sa faca fata la atatia tero, mai ales daca sunt persoane care au V.I.P. la tero si apropo, pentru a accesa linkul cu "regulament vechi" ai nevoie de o parola - https://imgur.com/a/8UAsjMl .
    Last edited by _Florin_; 09-12-19 at 19:21.

  3. #3

    User Info Menu

    Regulamentul este pus la punct foarte bine, Khajit l-a modelat in fuctie de opiniile tuturor si nu avem ce sa reprosam. Cu privire la situatia 1CT VS 3T trebuie sa fie clar pentru toata lumea:
    - prioritate la CT au cei care au stat 20 min tero mapa trecuta;
    - daca nu sunt doritori la CT, cei care n-au 20 min ii putem pune la CT cu conditia sa aiba microfon;
    - daca nu sunt doritori la CT, pot sa fie CT din nou cei care au fost mapa precedenta cu conditia ca adminii sa cedeze loc playerilor;
    - mereu sa se aibe in vedere ca playerii sa aibe prioritate la CT fata de admini, (urasc sa vad cum adminii isi bat joc de playeri si fac tot posibilul sa fie ei CT in loc sa lase un player, eu mereu am sa fiu de partea playerilor si vreau sa le ofer o atmosfera buna pe srv)
    - se intampla uneori cand sunt putini playeri pe srv si cei cu microfon nu vor la ct, atunci putem apela la bunavointa noastra si sa-i lasam la CT pe playerii care nu au microfon(sa aibe un minim de cunostinte despre ce trebuie sa faca un gardian, sa cunoasca day-urile si sa nu faca fk. Cei care joaca zilnic pe srv ii cunosc pe playerii care au ceva neuroni in bibilica si o sa-i lase la CT), dar sa fie obligatoriu cel putin 1 la CT care sa aibe microfon si sa-i coordoneze.

    Acum tine de noi ca admini sa ne adaptam in functie de fiecare situatie, nu suntem toti experimentati si o sa fie mici probleme, dar ne ajutam intre noi si o sa ne descurcam

  4. Thanks SkillartzHD thanked for this post
    Likes TheLord, Snoop Dogg, randomshot_, Khajiit liked this post
  5. #4

    User Info Menu

    frumos lord
    SWAT VALI

  6. #5

    User Info Menu

    Frumos lorde, dar daca intra tot felu de copii si abuzeaza tii scot de la ct ma jur

  7. Likes Kaleb liked this post
  8. #6

    User Info Menu

    Sincer, pot sa vad ce vrei mai exact sa faci cu regula asta noua, dar nu ne ajuta cu nimic. Mai nou, adminii intra la CT chiar daca nu au minute pe motiv-ul "regulament nou, citeteste-l" etc etc. bRo a raspuns foarte bine. Khajiit a facut un regulament mai mult decat perfect si nu are rost sa il mai schimbam. Si indiferent de situatie, tot asa era si inainte. Daca nu erau doritori pentru CT care aveau 20 minute, adminii anuntau ca este loc si se baga cine avea microfon, si asta e. Personal, nu imi place schimbarea asta din doua motive dintre care unu a fost mentionat mai sus si celalalt fiindca dam adminii peste cap. Am vazut destui care intra pe server si din obisnuinta verifica minute si ii scot pe cei care nu au.

    Romakevo.
    General.
    Last edited by Romakevo.; 03-03-20 at 20:42.

  9. Likes PalmOlIvE, TheLord liked this post
  10. #7

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Romakevo. View Post
    Sincer, pot sa vad ce vrei mai exact sa faci cu regula asta noua, dar nu ne ajuta cu nimic. Mai nou, adminii intra la CT chiar daca nu au minute pe motiv-ul "regulament nou, citeteste-l" etc etc. bRo a raspuns foarte bine. Khajiit a facut un regulament mai mult decat perfect si nu are rost sa il mai schimbam. Si indiferent de situatie, tot asa era si inainte. Daca nu erau doritori pentru CT care aveau 20 minute, adminii anuntau ca este loc si se baga cine avea microfon, si asta e. Personal, nu imi place schimbarea asta din doua motive dintre care unu a fost mentionat mai sus si celalalt fiindca dam adminii peste cap. Am vazut destui care intra pe server si din obisnuinta verifica minute si ii scot pe cei care nu au.

    Romakevo.
    Sef Penitenciar.
    Sustin ce a spus baiatul asta, in plus, degeaba intra toti copii care nu au experienta si nu stiu sa lege 2 cuvinte, la urma urmei tot acolo duce, sa joci 1 vs 20 dupa ce "plozii au murit "

  11. #8

    User Info Menu

    Uppppppppppppppppppp

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  12. #9

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Alin View Post
    Regulamentul este pus la punct foarte bine, Khajit l-a modelat in fuctie de opiniile tuturor si nu avem ce sa reprosam. Cu privire la situatia 1CT VS 3T trebuie sa fie clar pentru toata lumea:
    - prioritate la CT au cei care au stat 20 min tero mapa trecuta;
    - daca nu sunt doritori la CT, cei care n-au 20 min ii putem pune la CT cu conditia sa aiba microfon;
    - daca nu sunt doritori la CT, pot sa fie CT din nou cei care au fost mapa precedenta cu conditia ca adminii sa cedeze loc playerilor;
    - mereu sa se aibe in vedere ca playerii sa aibe prioritate la CT fata de admini, (urasc sa vad cum adminii isi bat joc de playeri si fac tot posibilul sa fie ei CT in loc sa lase un player, eu mereu am sa fiu de partea playerilor si vreau sa le ofer o atmosfera buna pe srv)
    - se intampla uneori cand sunt putini playeri pe srv si cei cu microfon nu vor la ct, atunci putem apela la bunavointa noastra si sa-i lasam la CT pe playerii care nu au microfon(sa aibe un minim de cunostinte despre ce trebuie sa faca un gardian, sa cunoasca day-urile si sa nu faca fk. Cei care joaca zilnic pe srv ii cunosc pe playerii care au ceva neuroni in bibilica si o sa-i lase la CT), dar sa fie obligatoriu cel putin 1 la CT care sa aibe microfon si sa-i coordoneze.

    Acum tine de noi ca admini sa ne adaptam in functie de fiecare situatie, nu suntem toti experimentati si o sa fie mici probleme, dar ne ajutam intre noi si o sa ne descurcam
    Cum s-a zis si aici + cum a fost facuta noua regula asa trebuie sa faceti.
    Daca se abuzeaza = reclamatie = - si remove. Dar cu regula asta noua trebuie sa fie totul okay si sa fie si jucatorii egali intre ei.
    Dau T/C daca aveti propuneri nu ezitati sa le faceti!

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •