1. Care este bugetul maxim in care vrei sa te incadrezi ?:7000-7500 lei
2. Cand intentionezi sa faci achizitia ? (se mentioneaza un numar de zile):14-21 zile
3. La ce vrei sa folosesti sistemul ?: gaming
4. Configuratia trebuie sa contina si periferice ? (Mouse, tastatura, etc): doar un mouse bun
5. Configuratia trebuie sa contina monitor inclus ?: (Daca aveti, specificati care este rezoltutia lui maxima si cu ce intrari este prevazut. (HDMI, DVI, etc) Nu,intrucat detin deja unul ASUS XG258Q ROG STRIX,1ms,240hz
6. Vrei sa faci overclocking ?: NU
7. Doresti sa pastrezi anumite componente ? (HDD/SSD, Placa video, etc): Asta ramane discutabil...pt ca vreau doar sa fac un upgrade la sistemul actual
8. Alte precizari: -Procesor AMD Ryzen 5 3600 3.6Ghz up to 4.2Ghz Boost
-Placa video: ASUS GeForce GTX 1080 STRIX GAMING A8G 8GB DDR5X 256-bit
-16Gb RAM DDR4 2400mhz
-Placa de baza:MSI B450M V2 Bazooka
-Carcasa nJoy Ice Cage
-Sursa Corsair CX Series CX750, 750W, 80 Plus Bronze, Active PFC, ATX12V v2.4
-SSD 128GB
-SSD 250GB Kingston
-Cooler Racire Lichida Corsair H100i V2
-Casti Gaming HyperX Cloud II 7.1 Red
-Mouse gaming LOGITECH G402 Hyperion
Fury,4000 dpi
-Tastatura Gaming HyperX Alloy FPS - Red LED - Cherry MX Brown Mecanica
-Monitor ASUS XG258Q ROG STRIX,1ms,240hz
Aceasta este configuratia mea actuala pe care o si detin,te-am deranjat si pe profilul tau,xeleron, ai spus sa revin in aceasta zona a forumului cu topic
Merita vreun upgrade dupa parerea ta acest pc in momentul de fata,sau il mai pot lasa asa cativa ani?Sa schimb placa video cu un 2080ti/2070(cum ai precizat),folosesc pc-ul doar pt gaming nimic mai mult.Eu de la un sistem de gaming am pretentia sa-mi duca orice joc pe ultra in 60fps,drept e pana acum nu mi-a facut probleme in niciun joc.