Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Results 1 to 10 of 10

Thread: Laptop gaming

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Laptop gaming

    Pc-ul vechi e varza, i s-a ars placa si sursa si m-am gandit sa imi iau un laptop de gaming pt liceu
    Acum de preferat ar fi sa fie ieftin si bun, bugetul sa fie lana in maxim 4000

  2. #2

    User Info Menu

    Laptop de gaming pentru liceu, ha ? ori strict pentru liceu (redactari text, office, bla bla) ori gaming, ori ambele ? portabilitatea este un must ? un laptop de 17inch nu prea se mai numeste portabil si cele mici (12-13-14inch.. etc) sunt mai scumpe si au dezavantajele lor. Preferi o culoare anume ? acum ca avem competitie si din partea AMD-ului pe partea notebook-urilor, preferi Intel sau AMD ?
    Last edited by xeleron; 31-12-19 at 15:11.

  3. #3

    User Info Menu

    de gaming, pt acasa, de preferat rosu, nu contează amd sau intel
    de preferat sa fie mai mare

  4. #4

    User Info Menu

    M-am tot uitat pe mai multe site-uri si cu parere de rau te anunt ca culoarea rosie este cam rara prin stocuri, am gasit decat doua Alienware care depaseau 100k. Cum facem ?

  5. #5

    User Info Menu

    Atunci lasa culoarea, doar gaseste unu bun si ieftin

  6. #6

    User Info Menu

    Deci, iti recomand asa ceva: https://www.pcgarage.ro/notebook-lap...gb-no-os-black

    3750H + 1660TI, display IPS FHD 120Hz, SSD 512GB, fara HDD.

    Daca ai pretentii de jocuri eu nu ti-as recomanda sa te duci sub 1660TI. Desi, tin sa te anunt ca laptop-ul este putin in calduri, asteapta-te la temperaturi mai marisoare dar nu cat sa iti faci griji. Daca mai pulsai cu inca 500 lei aveam alte alternative cu raciri, marimi si dotari mai corespunzatoare.

    Uite ce poate un 1660TI: https://www.notebookcheck.net/NVIDIA....386426.0.html
    Last edited by xeleron; 31-12-19 at 17:55.

  7. #7

    User Info Menu

    Daca poti sa imi recomanzi unul mai ieftin(sub 4000 fara discount) care sa ruleze doar LoL mai mult decat decent, este bine primit, daca nu se poate da t/c
    Last edited by ConceptioN; 31-12-19 at 18:14.

  8. #8

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by ConceptioN View Post
    Daca poti sa imi recomanzi unul mai ieftin(sub 4000 fara discount) care sa ruleze doar LoL mai mult decat decent, este bine primit, daca nu se poate da t/c
    Pai asta ce are ? de ce sa scazi la un 1650 care nici macar in LoL nu scoate 60 FPS constant cu setarile pe Ultra, 1080p, lel.

    Ramai cu asta si nu o sa regreti.
    Last edited by xeleron; 31-12-19 at 18:27.

  9. #9

    User Info Menu

    @ConceptioN uite aici si mai bun ai RTX 2060 si mai ieftin. Ce difera sunt RAMI si procesorul dar oricand poti face un upgrade la rami. Cam ce ti-a recomandat xeleron si ce am pus eu sunt singurele pana in 4000 lei, daca mai vrei sa mai adaugi inca vreo 300-400lei in plus iti iei ceva si mai bun, acum totul depinde de tine.
    https://www.pcgarage.ro/notebook-lap...b-no-os-black/

  10. #10

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by AdyTzu View Post
    @ConceptioN uite aici si mai bun ai RTX 2060 si mai ieftin. Ce difera sunt RAMI si procesorul dar oricand poti face un upgrade la rami. Cam ce ti-a recomandat xeleron si ce am pus eu sunt singurele pana in 4000 lei, daca mai vrei sa mai adaugi inca vreo 300-400lei in plus iti iei ceva si mai bun, acum totul depinde de tine.
    https://www.pcgarage.ro/notebook-lap...b-no-os-black/
    Quote Originally Posted by ConceptioN View Post
    Daca poti sa imi recomanzi unul mai ieftin(sub 4000 fara discount) care sa ruleze doar LoL mai mult decat decent, este bine primit, daca nu se poate da t/c
    Ce face el cu acel RTX ? il tine de pomana pentru Facebook, forum si LoL ? acel TUF recomandat de mine este mai scump din cauza celor 16GB RAM cu care vine din fabrica si 3750H. Damn.

    Incetati dracu sa mai aruncati banii pe RTX-uri daca voi va limitati doar la jocuri de tip eSports.

    Oricum, comanda nu o da chiar acum, mai are nevoie de timp asa ca o sa inchid topicul, daca imi spuneai asta de la inceputului topicul, il inchideam din start. De ce veniti cu cereri daca nici macar nu aveti banii in buzunar ? preturile si stocurile se schimba in minute, ore, zile, o recomandare acum este doar o pierdere de timp.

    Locked.
    Last edited by xeleron; 01-01-20 at 14:16.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •