In primul rand dupa cum puteti vedea in titlul update-ului acest update adauga questuri pe server. In acest post va voi explica cum functioneaza si vor fi adaugate si alte chestii care au fost modificate/adaugate/rezolvate.

1. Quests.
- Questurile sunt de 4 tipuri: Questuri care pot fi completate zilnic, la 3 zile, saptamanal(7 zile) si care pot fi completate o singura data.
- Toate questurile pot fi activate dintr-un meniu. Comenzile pentru a deschide acest meniu sunt: /quest, /quests, /questgui si /questsgui. De asemenea puteti deschide meniul si apasand pe butonul: "Quests" in meniul principal(/menu).
- Puteti avea doar 1 quest activ o data. Daca a-ti activat un quest puteti de asemenea si sa il anulati. Pentru a-l anula intrati din nou in meniu(/quests) si dati click dreapta pe questul care este activ.
- Premiile sunt listate la fiecare quest in particular.
- Probabil ve-ti vedea la fiecare quest ca primiti 1 sau mai multe quests points. Momentan acelea nu fac nimic dar sper sa implementez ceva cu ele in viitor.
- Mai multe questuri si updateuri la acest sistem vor aparea in curand(1-2 luni .
2. /Playtime.
- Am adaugat /playtime pentru alti jucatori. Exemplu: /playtime BlitzGamer_88. De asemenea merge si doar /playtime.
- Am adaugat de cat timp este online respectivul jucator la /playtime inclusiv pentru cel care executa comanda.
- Am facut o mica schimbare ca atunci cand dati /playtime sa arate putin diferit fata de /playtime <altjucator>.
3. Tags.
- Am reparat un bug care facea ca atunci cand te reconectai tagul nu aparea in TAB pana cand nu scriai in chat.
4. Cerere Grade
- Am facut cateva schimbari la cererile helper/upgrade. Orele necesare au fost scazue, iar varsta necesara a crescut. De asemenea pot da pro/contra si cei care au doar 2 ore jucate pe server.
5. Nether Portals
- Am scazut raza in care portalele de nether se unesc. Prima data a fost 128 apoi 64, apoi 32, iar acum e 16 blocuri. Asta ar trebui sa miceasca sansa de a se conecta portalele intre ele.