1. Quests.
- Toti cei care sunt in acelasi clan si au acelasi quest activat pot progresa impreuna.
2. TFly.
- Am rezolvat bugul in care daca voiai sa zbori folosind comanda /tfly nu mergea pana cand se restarta serverul. Acum daca esti in combat vei putea sa folosesti /tfly dupa 20 secunde de asteptare.
- Am scos comanda /f de la /tfly. Inainte functiona si ea dar acum nu mai functioneaza. Probabil o sa o bag din nou in viitor.
3. Youtube. - dupa cum probabil a-ti observat am inceput sa fac schimbari in legatura cu youtuberi si persoane de tipul acesta. Pana acum nu am mai avut de a face cu asa ceva dar de curand au fost cateva evenimente care m-au facut sa adaug anumite reguli si alte chestii.
- Pentru inceput am adaugat o regula noua pentru reclamele de tipul youtube/instagra/twitch etc.
- Am adaugat 3 "rankuri" de youtuber:
- YouTuber. Se acorda celor cu mai mult de 500 subscriberi.
- YouTuber+. Se acorda celor cu mai mult de 1500 subscriberi.
- YouTuber++. Se acorda celor cu mai mult de 3000 subscriberi.
- Pentru a primi acest rank nu trebuie sa faceti promovari sau alte chestii de genul ci sa faci episoade pe server si o cerere ownerului(Discord: BlitzGamer_88#0531).
- Daca pe canal nu au aparut videoclipuri de pe server in mai mult de 2 luni acest rank va fi scos.
- Am adaugat un canal special pe discord unde puteti pune linkuri catre videoclipurile/live-urile voastre DOAR daca acestea sunt facute pe server!
- Am adaugat un meniu special la care au acces doar youtuberii si care le ofera rewarduri zilnice.
- Rewardurile sunt:
- YouTuber: 30 minute /tfly, 1 boost crate(din acest crate puteti primi boosturi de bani la joburi pentru o perioada de timp).
- YouTuber+: 1 ora /tfly, 1 boosts crate si 1 blocks crate(acesta ofera un set de blocuri)
- YouTuber++: 1 ora si jumatate /tfly, 1 boosts crate, 1 blocks crate si 2 vote keys.
- De asemenea rankurile youtuber vor mai primi aceste chestii:
- YouTuber: tagul youtuber, comanda /hat si vor avea debolcat instantaneu 9 sloturi din /backpack.
- YouTuber+: tagul youtuber+, comanda /hat, 27 sloturi din /backpack si vor mai trebui sa astepte 3 secunde ca sa execute o comanda sau sa scrie un mesaj in chat.
- YouTuber++: tagul youtuber++, comanda /hat, /backpack complet, comanda /nickname, vor putea seta 3 case in loc de 1 sau 2 si nu vor mai trebui sa astepte 3 secunde sa execute o comanda sau sa scrie in chat si de asemenea vor putea scrie acelasi mesaj de mai multe ori.
4. Discord update.
Am adaugat chaturi noi:
- discord-server-minecraft - unde puteti vorbi despre server/minecraft
- updates - unde vor fi postate toate updateurile
- youtube - unde toti cei care fac videoclipuri/live-uri pe server vor putea pune linkurile
- youtube-voice - unde cei care fac live-uri/videouri pot vorbi fara a ocupa public-voice.
5. Forum.
- Am adaugat o sectiune noua numita "Updates". In aceasta sectiune vor fi postate toate update-urile de pe server ca si acesta.
6. AutoRestarter
- Cu ceva timp in urma am avut auto restarter dar a scazut rata jucatorilor insa in ultima vreme incepe sa creasca din nou asa ca voi baga un auto restarter care va restarta serverul automat 1 data pe zi. Probabil ora va fi 03:00 dimineata.