Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  1
Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    User Info Menu

    Problema monitor

    Configuratie: (Componentele calculatorului vostru) x
    Durata de timp de cand intampinati problema: (In ce moment a aparut respectiva problema) acuma 2 zile
    Problema: (Descrie in cateva cuvinte problema) deci am umblat în bios să schimb frecvența ram si cand s-a rr la el monitorul nu mai mergea adică el mergea dar ecranul era full negru, am umblat la rami i-am curățat si pe la cablu si la bateria aia de placa de baza nimic
    Simptome: (Consecinte alte problemei) nush
    Incercari pentru rezolvare: am scos rami nimic am curățat cablu nimic am desfăcut bateria de la placa de baza nimic deci nush ce să-i fac
    (Ceea ce ati incercat insa nu ati reusit sa solutionati)
    @xeleron
    Last edited by CoNaN93; 04-04-20 at 10:33.

  2. #2

    User Info Menu

    Intra in BIOS si baga un reset la setarile default, initial, scoate bateria de BIOS si las-o asa cam 10 minute apoi mai baga o fisa.

    Ce schimbari ai facut in BIOS, mai exact ?

  3. #3

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by xeleron View Post
    Intra in BIOS si baga un reset la setarile default, initial, scoate bateria de BIOS si las-o asa cam 10 minute apoi mai baga o fisa.

    Ce schimbari ai facut in BIOS, mai exact ?
    Deci mai exact, Eu mi-am resetat windows ul din nou si am vrut să îmi fac setările din nou si m-am uitat le Ale (tutoriale pc) la setari frecvența ram si am vrut să-mi măresc frecvența, bun am facut asta cand dau f10 mi s-a închis monitorul si nu se mai aprindea adică el mergea dar ecranul este full negru,si am curățat rami i-am si schimbat, la cablu de la monitor si pc nush cum să-i zic l-am curățat si pe el nimic
    Deci trb da scot acea baterie o las 10 min si dupa pun desubt o monedă ?

  4. #4

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Cosmin.# View Post
    Deci mai exact, Eu mi-am resetat windows ul din nou si am vrut să îmi fac setările din nou si m-am uitat le Ale (tutoriale pc) la setari frecvența ram si am vrut să-mi măresc frecvența, bun am facut asta cand dau f10 mi s-a închis monitorul si nu se mai aprindea adică el mergea dar ecranul este full negru,si am curățat rami i-am si schimbat, la cablu de la monitor si pc nush cum să-i zic l-am curățat si pe el nimic
    Deci trb da scot acea baterie o las 10 min si dupa pun desubt o monedă ?
    Ce moneda ? scoti sistemul din priza, scoti bateria si o lasi scoasa, nu o pui pe nimic ca nu are ce sa pateasca.

    Si eu te-am intrebat ce setari ai modificat in BIOS ca in afara de activarea XMP-ului si overclock la memorii (si asta nu o inveti pe YT de la orice retardat) nu exista alta metoda.
    Last edited by xeleron; 04-04-20 at 21:07.

  5. #5

    User Info Menu

    @xeleron ai tot respectul meu, multumesc foarte mult !
    poti da tc

  6. Likes xeleron liked this post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •