Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Results 1 to 7 of 7

Thread: propunere

  1. #1

    User Info Menu

    propunere

    S-ar putea schimba tickrate-ul server-ului pe 102.4? tick-ul de 102.4 te tine mai mult in aer decat cel de 64 deoarece locatia ta este "urmarita" de 102.4 ori/tick pe secunda in loc de 64 ori cu tick-ul de 64.0, poti sa faci asa si viteza mai rapid si nu pierzi asa multa viteza cand apesi o tasta din greseala. Pe scurt, tickrate-ul de 102.4 te ajuta sa faci surf mai usor pe server.

  2. #2

    User Info Menu

    deja e lag cand sunt +25 playeri daca mai baga si 102.4 tick o sa fie si mai mare lagul,

    Quote Originally Posted by PalmOlIvE View Post
    Mie nu mi se pare de loc ca e lag nici la 35 care am mai prins.
    Totusi imi convine sa stam in aer atata, are si avantaje. + daca mai ai si gravitatia de la vip poti sa iti prepari si o cafea ca tot nu dai de sol
    Pe scurt

    Nu va mai jucati dp pc-uri la care conectati cartofii prajiti..
    edit: prin lag nu ma refer la fpsuri putine, ma refer la var-ul si sv care o sa urce pe galben daca pune 102.4 tick
    Last edited by STEFANX.; 09-04-20 at 09:14.

  3. #3

    User Info Menu

    Mie nu mi se pare de loc ca e lag nici la 35 care am mai prins.
    Totusi imi convine sa stam in aer atata, are si avantaje. + daca mai ai si gravitatia de la vip poti sa iti prepari si o cafea ca tot nu dai de sol
    Pe scurt

    Nu va mai jucati dp pc-uri la care conectati cartofii prajiti..

  4. #4

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by StefanX. View Post
    deja e lag cand sunt +25 playeri daca mai baga si 102.4 tick o sa fie si mai mare lagul,



    edit: prin lag nu ma refer la fpsuri putine, ma refer la var-ul si sv care o sa urce pe galben daca pune 102.4 tick
    Stiu la ce te referi, zic ca nu am prins sa nu mearga server-ul sau sa se miste greu.
    Nici eu nu am un pc sa zici ca e de la nasa. Merge bine, dar si server-ul merge lafel de bine. Nu am intampinat nici o problema.

  5. #5

    User Info Menu

    inutil

  6. #6

    User Info Menu

    Nu cred ca isi are rostul deoarece nu prea o sa simtiti diferenta, o sa simta diferenta cei din strainatate ca o sa se miste mai nasol pentru ei.
    64 tick este global si deoarece avem un server international avem si jucatori din alte tari, cu 64 tick le asiguram si lor o experienta de joc cat mai buna (hostul fiind din romania).
    T/C

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  7. #7

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by robbyz View Post
    S-ar putea schimba tickrate-ul server-ului pe 102.4? tick-ul de 102.4 te tine mai mult in aer decat cel de 64 deoarece locatia ta este "urmarita" de 102.4 ori/tick pe secunda in loc de 64 ori cu tick-ul de 64.0, poti sa faci asa si viteza mai rapid si nu pierzi asa multa viteza cand apesi o tasta din greseala. Pe scurt, tickrate-ul de 102.4 te ajuta sa faci surf mai usor pe server.
    Totusi am luat decizia de a pune 102.4 tick, din cate am vazut se simte diferenta pe serverele de SURF, deci probabil o sa se simta si aici.
    Eram cu ideea de 64.0 tick pana acum deoarece si de valve este recomandat sa ai server-ul pe 64.0 tick ca sa se miste la toti perfect, de exemplu daca intra unul din alta tara risca sa i se miste mai nasol decat celor din Romania, dar mai mult astea se observa pe serverele clasice,arena,etc. nu pe surf, pe surf cel mai optim vad ca este 102.4 tick.

    Am rugamintea sa lasati pareri despre chestia asta aici: https://alphacs.ro/showthread.php?122320
    Sa lasati pareri daca se misca mai bine si daca totul este perfect !
    Multumim pentru propunere

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •