Problema aici pentru care a fost anulat acest battle nu cred ca este provocarea in sine sau cum/in ce au fost create aceste lucrari deoarece in trecut a mai fost o provocare de genul (sau provocari nu stiu daca au fost mai multe) si totul a decurs frumos, a fost caterinca, am ras, ne-am distrat etc.
Problema la aceasta provocare pentru care chiar s-a meritat anularea acesteia este ATACUL LA PERSOANA. Puteati frumos sa faceti creatiile cum sunt facute acum fara sa scrieti pe ele "Masina lui ektro"/"ma pis pe x" bla bla si atunci nu cred ca comenta cineva la aceasta provocare si toata lumea era fericita.
Meritau cei care au facut asta si infraction dar acum ca s-a anulat provocarea ramane asa, fara sanctiune.

Regulamentul nici acum nu interzice chestia asta dovada o aveti aici: https://alphacs.ro/showthread.php?120578 se poate face si in ps ca in paint.

Cel mai bine este sa adaptati si sa modificati regulamentul in asa fel ca sa nu existe ATAC LA PERSOANA/RASISM/BATJOCURA/ETC. pentru membrii comunitatii, cei care participa la Provocare si sunt "de acord" sa fie "batjocuriti" sau sa le folositi numele de forum in creatie sa fie in bafta lor dar nu batjocuriti ceilalti membrii de pe forum.
Asa o sa fie toti impacati cu aceste "provocari" si fiecare isi vede de treaba si viata lui, oricum ultima provocare de genul a fost acum mult timp deci nu cred ca ar fi problema foarte mare daca permitem aceste provocari, desigur cum am zis mai sus sa fie anumite reguli.