Potrivit Sport.es, oficialii lui Ajax s-au întâlnit cu reprezentanții Barcelonei pentru a discuta un posibil transfer al camerunezului de 24 de ani.

Olandezii au șansă să îl vândă pe o sumă importantă de bani, având în vedere că actuala înțelegere expiră în 2022. Se pare că Ajax cere 40 de milioane de euro în schimbul portarului pe care Barcelona îl vrea ca rezerva lui Marc Andre ter Stegen. Totuși, din cauza contextului actual, oficialii din Amsterdam ar putea să mai reducă prețul.

Onana: ”Barcelona e casa mea”
Andre Onana, titularul din poarta lui Ajax Amsterdam și colegul lui Răzvan Marin, nu ar spune ”nu” unei reveniri la Barcelona, clubul la care a făcut junioratul.

”E dificil de știut. Barcelona e casa mea și, dacă ar fi să mă întorc, mă voi întoarce. Dar suntem departe de asta. Sunt portarul lui Ajax și vom vedea ce se va întâmpla la finalul sezonului”, a spus Onana, pentru Canal+ Sport Africa, citat de Marca.

Este bine cunoscut faptul că Barcelona încearcă să-i prelungească contractul lui Marc-Andre Ter Stegen, portarul titular al catalanilor. Publicația spaniolă Sport.es a scris în urmă cu o săptămână despre varianta ”Onana la Barcelona”. Dacă s-ar realiza, acesta ar urma să ia loc pe banca de rezerve, iar Neto va fi pus pe lista de transferuri.