Salutare dragutilor , primul event de ZIUA SERVER-ULUI o sa fie cel cu "TORTURI" direct implementat pe server. Deoarece exista FreeKill pana acum in sistemul vechi, adica in cel din care obtineati puncte(torturi) direct din cadouri am decis ca sistemul de cadouri sa il las cum a fost maidemult sa va dea doar strict avantaje! Sistemul de EVENT pe care l-am creat acum se bazeaza STRICT pe ACTIVITATE, cititi mai jos pentru mai multe informatii si cum obtineti torturi! Va rog sa faceti o poza din cand in cand la TOP15 ca sa aveti "dovada" in cazul in care apare vreo problema si reusiti printr-o minune sa va pierdeti torturile, dar ca si pana acum slabe sanse sa le pierdeti, de PASTE nu s-a intamplat deloc deoarece am imbunatatit sistemul si pe baza aceluias sistem este facut si acest event.

ATENTIE!!!!

Daca printr-o minune reusiti cumva sa va pierdeti torturile (dar este 100% imposibil) am rugamintea sa raportati in acest topic cat mai rapid ca sa verific daca totul este okay si sa mai imbunatatesc sursa daca este nevoie, dar dupa cum este facut/gandit acum nu ar trebui sa fie posibila vreo pierdere si de asta cum am zis si mai sus sunt 100% sigur !
In cazul in care intervine vreo problema la citirea/salvarea in baza de date o sa va apara urmatorul mesaj si trebuie sa dati doar un simplu RETRY: "[La Multi Ani] Nu se poate realiza salvarea TORTURILOR tale ! Te rugam sa intrii din nou pe SERVER !"
Ca sa va asigurati ca totul este bine cand intrati pe server scrieti "/torturi" si verificati daca aveti torturile, in cazul in care apare ca aveti 0 intrati din nou pe server deoarece cand o sa primiti torturile o sa va apara mesajul de mai sus cu "RETRY" !!!

Comenzi disponibile pe server legate de acest concurs/sistem:

/torturi - va afiseaza cate torturi aveti in total
/event - va afiseaza in chat un mesaj catre acest topic (pentru a afla informatiile despre event)
/toptort - va afiseaza intr-un meniu TOP15 jucatorii cu cele mai multe torturi


Ce trebuie sa faceti la acest concurs/event Aniversar?

Este foarte simplu , trebuie doar sa va JUCATI pe server deoarece sistemul este bazat 100% pe activitate!(ca sa evitam freekill si alte prostii cum am zis)
Ca sa evit vreo posibila "egalitate" sistemul functioneaza astfel:
- Din 4 in 4 minute daca sunt 10 sau mai multi jucatori REALI (adica fara boti, ca sa evitam farmatul seara si lasatul AFK) pe server o sa primiti random:
-- TORTUL CEL MARE care contine 4 TORTURI !
-- FRIGIDER CU TORTURI care contine 5 TORTURI !

Torturi primiti strict daca sunteti PRIZONIER/GARDIAN sau in GHOSTMODE !!!!

In cazul in care nu sunt 10 jucatori pe server o sa primiti mesajul urmator in chat: "[La Multi Ani] Nu sunt destui jucatori online ca sa primesti TORTURI !(MINIM 10)"

La finalul concursului primii 3 jucatori care au cele mai multe TORTURI o sa castige premiile de mai jos !

Regulament:

1. Nu aveti voie sa FURATI nick-ul unui jucator , cine este prins ca face asta automat o sa fie descalificat.
2. Nu aveti voie sa stati AFK pentru a obtine torturi! Cine este prins o sa fie descalificat!
3. Sa va distrati cat mai mult la concursurile ANIVERSARE alaturi de noi

Premii:

Locul 1: +1 si VIP+SOUND+VOICE o luna
Locul 2: +1 si la alegere doua avantaje dintre VIP/SOUND/VOICE o luna
Locul 3: +1 si la alegere un avantaj dintre VIP/SOUND/VOICE o luna

In caz ca nu aveti grad si castigati +1 o sa primiti GARDIAN.

IMPORTANT !!! TORTURI o sa primiti doar daca sunt 10 sau mai multi jucatori REALI (adica fara BOTI) conectati pe server si strict daca sunteti PRIZONIER/GARDIAN sau in GHOSTMODE !!!!

Nu trebuie sa va inscrieti la acest concurs , daca jucati pe server automat sunteti inscrisi !

IMPORTANT!!
Las acest topic deschis ca sa raportati orice problema intampinata la acest concurs, sa raportati orice fel de bug detectat la acest sistem si desigur sa raportati daca reusiti sa va pierdeti cumva torturile ! In caz ca reusiti printr-o minune sa va pierdeti TORTURILE si aveti dovezi (poza/demo/etc.) la cate TORTURI ati avut inainte sa le pierdeti puteti sa postati in acest topic NICK + POZA si o sa va bag torturile inapoi!

Acest concurs se inchide in data de 15/06/2020 dupa care in cel mai scurt timp o sa anuntam si castigatorii concursului ! Sper ca o sa va distrati cu acest sistem pe server si ca o sa decurga totul bine ca de fiecare data si desigur ca o sa va distrati mult alaturi de noi si la concursurile aceste aniversare ! Va iubi pe toti dragutilorrrrrrr

Ma pastrez pentru topicul de aniversare sa scriu un text frumos si nu mai umplu topicurile de la concursuri cu asta, momentan nu prea am inspiratie pentru topicul aniversar, am atatea amintiri,atatea chestii de spus si am nevoie de putin timp ca sa formulez si sa gandesc ceva frumos ca in fiecare an si desigur ca sa cititi cu placere acel topic, mai urmeaza oricum sa facem video+topic aniversar deci fiti pe faza !
Inafara de astea o sa mai organizam cateva concursuri la care puteti castiga premii frumoase!


Deja am ajuns la aniversarea a 9 ani de JB.ALPHACS.RO, am ajuns sa implinim 9 ani de activitate, 9 ani care daca ma gandesc acum au trecut foarte rapid, pe vremuri probabil nu parea ca trece rapid dar de cativa ani parca trece timpul fara sa observam si ajungem la aniversarea server-ului din nou si abea atunci ne dam seama ca "a mai trecut un an".
Dintr-un vis de a avea un server de JailBreak am ajuns sa avem cel mai POPULAT server de JailBreak din ROMANIA in unele momente chiar din LUME, sa avem cea mai frumoasa comunitate de gaming, cea mai frumoasa si unita comunitate de jucatori si desigur am ajuns sa sarbatorim a 9-a aniversare a acestui server!
Dovada ca visele devin realitate daca luptati si faceti ceva din placere o aveti chiar in fata voastra, chiar server-ul pe care alegeti sa jucati zilnic, alegeti sa jucati pe el deja de 9-a ani, JB.ALPHACS.RO!
Cum am zis aici nu o lungesc mult deci vreau sa va mai urez bafta multa la acest concurs si fie ca cel mai ACTIV jucator sa castige!

LA MULTI ANI JB.ALPHACS.RO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Va multumim ca ne sustineti si alegeti de 9 ani server-ul nostru !!!!!!!!!!!
Va pupix si va iubix dragutilor !