Hellau dragutilor, am inceput incet-incet sa fac chestii din .txt-ul cu propuneri. Am unit tot intr-un singur .TXT si o sa le fac pe rand, am si o sectiune de "propuneri cu VOT" cu care o sa fac un topic sa votati ce vreti sa bag din ele, desigur doar dupa ce rezolv celelalte chestii, bug-uri/propuneri/etc.
Acum am avut si o categorie de propuneri pentru grade/sanctiuni si desigur am vrut de mult sa fac niste modificari la categorie sa fie mai "okay" si totu la locul lui, deci mai jos aveti lista cu modificarile aduse!

UPDATE 28/07/2020

◆ Evidentele "Evidenta reclamatii" si "Evidenta reclamatii [CREATOR]" au fost mutate la sectiunea de Reclamatii.
◆ Sanctiunea pentru "Abuz de voice" a fost marita de la "-3 zile" la "-7 zile" din beneficiu.
◆ Topicul de la Anunturi "Big UPDATE(MEMO+UPDATE)" a fost redenumit in "Evidenta UPDATE!" si o sa fie utilizat strict pentru a tine evidenta update-urilor implementate pe server sau categorie.
◆ Cerintele pentru ADMIN au fost actualizate si de acum toate gradele de pe server se pot obtine prin "Cerere UP" inafara de ultimul grad, "Sef Penintenciar", unde am pastrat ideea de "propunere".
Astfel lista cu cerinte arata in felul urmator:

Sef Penitenciar: +400 DE ORE si DOAR CU PROPUNERE
General: 350 DE ORE
Comandant: 250 DE ORE
Comisar: 150 DE ORE
S.W.A.T: 110 ORE
Agent: 90 DE ORE
Politist: 65 DE ORE
Gardian: 45 DE ORE



Treaba cu orele pentru grade si renuntarea la ideea de "propunere" am vrut sa o fac deja de foarte mult timp (dar @Strumf mereu spunea, si ii dadeam dreptate ca vedeam si eu mai benefic cum era, sa o mai lasam asa deoarece se fac propuneri sau ca de multe ori nu avea la cine sa faca propunere, chiar asa era dar a venit momentul sa renuntam la ideea asta, astfel o sa fie si mai usor de verificat activatatea celor care pot primi propunere, adica cei cu grad de General) deoarece pe JBGO asa este si nu exista probleme, ba din contra se respecta cerintele si se fac orele impuse. Deoarece acolo ultimul grad are ca cerinta 350 de ore si sunt mai putine grade ca aici, am decis ca pe 1.6 sa fie +400 de ore si sa se obtina doar cu PROPUNERE gradul de "SEF PENITENCIAR".
De la Comisar la Comandant am pus +100 de ore la cerinta deoarece de la Comandant aveti deja imunitate, dupa care din nou +100 de ore deoarece este penultimul grad si dupa doar +50 de ore si propunere, asta inseamna ca daca aveti +400 de ore si o activitate buna puteti fi propusi pentru gradul de Sef Penitenciar (desigur daca aveti General).
Nu se pune problema de cei care stau AFK pentru ore deoarece se poate verifica + puteti da CONTRA cu MOTIV si o sa fie luat in considerare. Oricum daca gandim logic si acum puteti sta AFK pentru ore si sa primiti propunere deci este aceasi chestie.
Asa probabil o sa va motivati sa jucati mai mult si sa stiti ceva "sigur", adica la cate ore primiti urmatorul grad, fara a mai fi nevoie de o propunere deoarece de multe ori trebuia sa ne spuneti sa va facem o propunere ca lista nu era verificata des.

Sanctiunea pentru voice a fost marita deoarece de asta se abuzeaza cel mai mult din cate am observat, poate va mai potoliti si voi !

Va iubix si va pupix !