Salutare dragutilor , dupa cum stiti am anuntat castigatorii la a 2-a editie al acestui event si am decis sa mai fac 2 editii pentru acest concurs pe parcursul lunii August. Al 3-lea concurs de vara o sa fie cel de tip "event" si de data asta trebuie sa adunati inghetate, sistemul este direct implementat pe server deci nu trebuie sa va inscrieti la concurs. Sistemul de EVENT pe care l-am creat acum se bazeaza STRICT pe ACTIVITATE, cititi mai jos pentru mai multe informatii si cum obtineti inghetate!
Va rog sa faceti o poza din cand in cand la TOP15 ca sa aveti "dovada" in cazul in care apare vreo problema si reusiti printr-o minune sa va pierdeti inghetatele, dar sansele de a le pierde sunt chiar nule, citit mai jos de ce. (dar totusi sa aveti poza din cand in cand, niciodata nu se stie cum se da la citirea din baza de date, problema care poate fi cauzata de webhost nu de sistem)

ATENTIE!!!!

Daca printr-o minune reusiti cumva sa va pierdeti inghetatele (dar acum este 100% imposibil) am rugamintea sa raportati in acest topic cat mai rapid ca sa verific daca totul este okay si sa mai imbunatatesc sursa daca este nevoie, dar dupa cum este facut/gandit acum nu ar trebui sa fie posibila vreo pierdere si de asta cum am zis si mai sus sunt 100% sigur !
In cazul in care intervine vreo problema la citirea/salvarea in baza de date o sa va apara urmatorul mesaj si trebuie sa dati doar un simplu RETRY: "[Event Vara] Nu se poate realiza salvarea INGHETATELOR tale ! Te rugam sa intrii din nou pe SERVER !"
Ca sa va asigurati ca totul este bine cand intrati pe server scrieti "/inghetate" si verificati daca aveti inghetatele, in cazul in care apare ca aveti 0 intrati din nou pe server deoarece cand o sa primiti inghetatele o sa va apara mesajul de mai sus cu "RETRY" !!!

La eventul aniversar a existat doar o singura situatie in care s-a reusit pierderea torturilor, acel caz a fost strict din cauza ca jucatorul a schimbat NUMELE direct pe server si din cauza ca am fost ocupat am uitat sa adaug variabila pe 1 cand va schimbati numele si era doar functia de citire din nou din baza de date.
Acum am rezolvat si treaba asta si in cazul in care va schimbati numele, variabila care este verificata inainte de salvarea punctelor se pune pe 1 (trebuie sa fie 2 ca sa se realizeze salvarea) in felul asta chit ca va schimbati numele nu mai trebuie sa existe probleme, dupa schimbarea acestuia cum am zis se pune variabila pe 1 + va citeste din nou din baza de date (in cazul in care nu exista numele vostru face din nou scrierea).
"De la pierderi multiple din primele versiuni ale sistemului s-a ajuns la o singura pierdere la eventul aniversar, sa speram ca acum o sa fie 0 pierderi !"
Ce am zis mai sus s-a cam si adeverit, la prima si a doua editie al acestui concurs de vara nu au mai existat deloc pierderi, deci sper ca nici acum nu o sa fie probleme si ca totul functioneaza perfect !

Comenzi disponibile pe server legate de acest concurs/sistem:

/inghetate - va afiseaza cate inghetate aveti in total
/event - va afiseaza in chat un mesaj catre acest topic (pentru a afla informatiile despre event)
/topinghetate - va afiseaza intr-un meniu TOP15 jucatorii cu cele mai multe inghetate


Ce trebuie sa faceti la acest concurs/event Aniversar?

Este foarte simplu , trebuie doar sa va JUCATI pe server deoarece sistemul este bazat 100% pe activitate!(ca sa evitam freekill si alte prostii)
Ca sa evit vreo posibila "egalitate" sistemul functioneaza astfel:
- Din 4 in 4 minute daca sunt 10 sau mai multi jucatori REALI (adica fara boti, ca sa evitam farmatul seara si lasatul AFK) pe server o sa primiti random:
-- INGHETATA CEA MARE care contine 4 INGHETATE !
-- FRIGIDER CU INGHETATE care contine 5 INGHETATE !

Inghetate primiti strict daca sunteti PRIZONIER/GARDIAN sau in GHOSTMODE !!!!

In cazul in care nu sunt 10 jucatori pe server o sa primiti mesajul urmator in chat: "[Event Vara] Nu sunt destui jucatori online ca sa primesti INGHETATE !(MINIM 10)"

La finalul concursului primii 3 jucatori care au cele mai multe INGHETATE o sa castige premiile de mai jos !

Regulament:

1. Nu aveti voie sa FURATI nick-ul unui jucator , cine este prins ca face asta automat o sa fie descalificat.
2. Nu aveti voie sa stati AFK pentru a obtine inghetate! Cine este prins o sa fie descalificat! Va rugam sa aduceti mai multe dovezi in cazul in care sta cineva AFK pentru inghetate, de la 1 singur DEMO nu prea ne putem da seama daca respectivul jucator chiar abuzeaza si sta AFK(poate intervine ceva si trebuie sa mearga la WC,masa, il striga cineva si merge rapid, etc.)! Adunati macar 2-3 dovezi sau cate considerati ca sunt destule pentru a demonstra statul AFK si doar apoi postati in acest topic reclamatia pentru a putea descalifica jucatorul fara vreo ezitare!
3. Sa va distrati cat mai mult la concursurile de VARA alaturi de noi

EDITIE SPECIALA!!!!

Deoarece vad ca se cam fac mai mereu +80 de ore pentru locul 1,2 si 3 am decis ca aceasta editie sa fie una SPECIALA si sa ofer premii duble ca pana acum, deoarece si la alte concursuri simple unde trebuia doar sa postati cateva cuvinte ofeream premii foarte mari.

Premii:

Locul 1: +2, VIP+SOUND+VOICE o luna si 1500 de puncte la MISIUNI
Locul 2: +1, VIP+SOUND+VOICE o luna si 1000 de puncte la MISIUNI
Locul 3: +1, la alegere doua avantaje dintre VIP/SOUND/VOICE o luna si 500 de puncte la MISIUNI

In caz ca nu aveti grad si castigati +1/+2 o sa primiti GARDIAN/POLITIST.

IMPORTANT !!! INGHETATE o sa primiti doar daca sunt 10 sau mai multi jucatori REALI (adica fara BOTI) conectati pe server si strict daca sunteti PRIZONIER/GARDIAN sau in GHOSTMODE !!!!

Nu trebuie sa va inscrieti la acest concurs , daca jucati pe server automat sunteti inscrisi !

IMPORTANT!!
Las acest topic deschis ca sa raportati orice problema intampinata la acest concurs, sa raportati orice fel de bug detectat la acest sistem si desigur sa raportati daca reusiti sa va pierdeti cumva inghetatele ! In caz ca reusiti printr-o minune sa va pierdeti INGHETATELE si aveti dovezi (poza/demo/etc.) la cate INGHETATE ati avut inainte sa le pierdeti puteti sa postati in acest topic NICK + POZA si o sa va bag inghetatele inapoi!

Acest concurs se inchide in data de 15/08/2020 dupa care in cel mai scurt timp o sa anuntam si castigatorii concursului ! Sper ca o sa va distrati cu acest sistem pe server si ca o sa decurga totul bine ca de fiecare data si desigur ca o sa va distrati mult alaturi de noi si vara asta ! Va iubi pe toti dragutilorrrrrrr




Acesta este al 3-lea concurs de vara organizat dupa cele aniversare, cu siguranta o sa mai fie alte concursuri inafara de acesta pe parcursul verii!
Sper ca o sa va distrati alaturi de noi si vara asta, o sa incerc sa intru si eu de mai multe ori sa ne distram ca pe vremuri !
Multumim ca alegeti server-ul nostru de 9 ani si ca nu ne-ati parasit in tot acest timp!
Stiti bines ca va iubix si va pupix dragutilor !
Multa bafta la acest concurs si fie ca cel mai activ sa castige !