Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  4
Likes Likes:  6
Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    User Info Menu

    Update 02/08/2020![f. Important, update mare]

    Hellau dragutilor, cum dupa licenta am lenevit aproximativ o luna(am zis sa ma relaxez si eu un pic dupa 16 ani de scolica), am revenit in forta cu un UPDATE destul de mare. Dupa cum stiti am acel .txt cu propunerile voastre notate si acum am facut destul de multe din ele(aproape tot ce era la sectiunea de BUG FIX). Sunt fericit ca am reusit sa fac asa multe azi(aprox. in 15 ore), au mai ramas in mare parte propunerile cu care o sa fac un VOT aici la anunturi cu ce sa bagam si ce sa nu bagam dintre ele.
    Sa trecem direct la UPDATE deoarece am scris mult si acolo.

    UPDATE 02/08/2020

    BUG-ul in care pierdeati GRAVITY(de la VIP sau cel cumparat din SHOP) cand erati prinsi cu GRAB a fost REZOLVAT.
    ◆ De acum cand sunteti DEGHIZAT intr-un GARDIAN(deghizarea din SHOP) si sunteti IN VIATA la GodModeDay(si unde se mai poate da revive de catre Simon/Admin, dar doar la GodModeDay este asta) nu o sa primiti RESPAWN pentru a nu va pierde DEGHIZAREA.(deghizarea se pierde ca pana acum daca muriti, daca muriti si primiti revive tot ramane pierduta, nu o pierdeti doar in cazul in care sunteti VIU si DEGHIZAT)
    BUG-ul in care la Counter-Strike Day puteati sa loviti inamicul inainte de expirarea timpului de start a fost REZOLVAT.
    ◆ De acum la Counter-Strike Day cei cu VIP primesc 150 HP, nu le mai ramane 300 sau 335 HP de la VIP deoarece asa este foarte usor pentru ei si sa fie cat de cat "balansat" pentru toti.
    Mesajul de UnblockCT a fost remediat, acum cand cineva primeste UnblockCT nu mai apare si "pentru x minute", apare si pentru cate minute doar strict la BlockCT.
    ◆ De acum la Last Request nu se mai poate lua scutul de pe jos(in cazul in care a fost Spartan Day) sau de la buton. In cazul in care il aveti deja in mana si dati un LR o sa fie scos automat ca si pana acum.
    ◆ Au fost facute optimizari(datorita scutului de mai sus) la functia de blocare al armelor si acum codul este mult mai curat si optim.
    ◆ De acum la "Spartan Day" prizonierii primesc: SPEED un pic mai mare care tine pana cand apasati CLICK DREAPTA(adica pana va puneti scutul in fata, deci fiecare foloseste acel SPEED cum crede ca este mai bine si in avantajul lui) si GRAVITY mai micut care este permanent pana la finalul DAY-ului.
    ◆ De acum nu se mai poate folosi /knifeshop la "SnowBallDay".(daca vreti sa mai limitam si la alte day-uri SCRIETI in acest TOPIC, momentan este limitat la SinucigasDay si SnowBallDay)
    BUG-ul in care la Last Request(LR), SHOTGUN si USP, CT-ul(gardianul) putea lua HP sau ARME a fost REZOLVAT.

    DAY-URI

    DAY-ul TTT(Trouble in Terrorist Town) a fost rescris complet deoarece nu functiona cum trebuie, nu exista un final pentru tradator, cand se ajungea la 1 singur tero, adica tradatorul sa ramana singur, se dadea conditia de final de day dupa care LR, ceea ce nu era normal. Inafara de asta nici nu era corect facut, mesajele in chat erau "ca sa fie acolo", nu reflectau realitatea day-ului si cine ce era. Practic pentru tradator era imposibil sa castige vreodata day-ul(fememe skill), chiar daca omora tot nu ii permitea conditia de final . Au mai fost BUG-uri raportate ca la final de day se spama chatul ca ati fost omorati de un INOCENT.
    In concluzie am decis sa rescriu in totalitate DAY-ul si asa mi-am dat si seama ce multe probleme avea, dupa 4 ore de rescris la 2 functii mi-am dat seama ca in a 3-a este problema si iar a trebuit sa refac, DAR INTR-UN FINAL a iesit totul perfect(din ce am testat eu cu botii mei ) asa ca de acum DAY-UL TTT o sa fie in felul urmator:
    - de acum se afiseaza corect in chat de catre cine ati fost omorat, daca ati fost omorat de un INOCENT o sa apara asta, daca de TRADATOR atunci apare ca de tradator si daca de DETECTIV atunci apare ca de detectiv
    - de acum daca un INOCENT omoara un ALT INOCENT o sa primeasca KILL, deoarece Trouble in Terrorist Town(din cate stiu) asa se juca si ca sa aiba sanse mai mari si TRADATORUL(pana la urma suntem intr-un ORAS cu un tradator unde se respecta legile si inocentii nu au voie sa se omoare)
    - cand se trage in TRADATOR o sa va apara pe ecran "HMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM" ca sa stiti cine este TRADATORUL si sa il informati pe DETECTIV de asta
    - microfoanele raman activate ca sa fie mai interesant day-ul si sa il ajutati mai bine pe DETECTIV
    - rolul INOCENTILOR este de a depista TRADATORUL si de al informa pe DETECTIV despre cine este TRADATOR. DETECTIVUL trebuie sa omoare TRADATORUL si TRADATORUL trebuie sa elimine toti INOCENTII dupa care pentru a castiga DAY-ul trebuie sa omoare DETECTIVUL
    - de acum TRADATORUL o sa aiba 175 de HP(pentru a avea si el o sansa in plus), daca un VIP devine TRADATOR ramane cu cei 300HP. Daca TRADATORUL iese de pe server si se alege altul nou si atunci o sa primiti 175/300 HP.
    - TRADATORUL acum o sa aiba in permanenta afisat pe ecran(in mijloc) cu ce tasta schimba identitatea
    - la finalul DAY-ului, cand ramane TRADATORUL cu DETECTIVUL(1 v 1, adica 1 tero si 1 ct), TRADATORUL o sa poata da ONE SHOT DETECTIVULUI(il omoara dintr-o lovitura), detectivul ramane cu DMG normal. M-am gandit si la acest avantaj deoarece probabil pana la final de DAY detectivul reuseste sa il mai nimereasca si oricum ramane LOW tradatorul, asa mai are o sansa in plus pentru a castiga DAY-ul.
    - de acum la finalul DAY-ului, daca DETECTIVUL reuseste sa depisteze si sa omoare TRADATORUL cand mai sunt si alti inocenti in viata nu o sa se mai spameze in chat "A fost omorat de un inocent". Multumim pentru raportarea acestui bug, asta m-a motivat mai mult sa rezolv in totalitate acest day si sa il fac unu jucabil.
    - conditia de "ultimul prizonier" nu mai exista la acest DAY, in concluzie nu se mai poate da LR dar o sa primiti BONUS bani daca castigati DAY-ul
    - ca si pana acum, daca detectivul/tradatorul reuseste sa moara pe mapa in ceva obstacol si nu de tradator/detectiv atunci o sa fie ales un detectiv/tradator NOU, tot asa si daca iese de pe server in timpul DAY-ului

    DAY-ul CriminalDay a fost rezolvat in totalitate(ca si TTTDay), nici aici nu exista un final pentru CRIMINAL(fememe skill x2), daca ramanea ultimul criminalul se dadea conditia de "ultimul jucator" si implicit se dadea kill all sau LR, ceea ce nu este normal si nu pentru asta a fost creat acest day.
    - spre deosebire de TTTDay la CRIMINAL DAY deja INOCENTII nu se pot omora intre ei, INOCENTII trebuie sa fuga de CRIMINAL. CRIMINALUL trebuie sa elimine toti INOCENTII dupa care poate elimina si SERIFUL iar SERIFUL trebuie sa prinda cat mai rapid CRIMINALUL.
    - si aici au fost fixate mesajele din chat si acum apare totul corect si cum trebuie
    - conditia de "ultimul prizonier" nu mai exista nici la acest DAY, in concluzie CRIMINALUL poate castiga de acum DAY-ul (desigur primeste bonus bani pe fiecare KILL)
    - la finalul DAY-ului, cand ramane CRIMINAL vs SERIF amandoi o sa se poata omora dintr-o lovitura, chestia asta este valabila pe tot parcursul DAY-ului, SERIFUL poate omora CRIMINALUL dintr-o lovitura dar CRIMINALUL poate elimina SERIFUL doar dupa ce a eliminat toti INOCENTII
    - daca SERIFUL impusca pe cineva INOCENT o sa isi piarda rolul de SERIF si cel impuscat devine noul SERIF(ca si pana acum)
    - CRIMINALUL acum o sa aiba in permanenta afisat pe ecran(in mijloc) cu ce tasta schimba identitatea si de pe ce tasta activeaza nightvision
    - am IMPLEMENTAT si in acest DAY functiile care aleg un SERIF/CRIMINAL nou in cazul in care reusesc sa moara pe mape in obstacole sau primesc slay(deoarece daca murea printr-o minune se termina day-ul), pentru conditia in care ieseau de pe server au fost deja functiile si pana acum.



    Am decis sa detaliez din nou aceste doua DAY-uri, stiam ca din raportarile de BUG acestea o sa necesite mai multa atentie, chiar de pe la 22:00 pana acum am stat si am facut la ele ca sa fie totul perfect.
    Stiu si eu ca nu le jucati inainte deoarece erau bugate, vai si amar cum erau... conditie de final nu exista pentru criminal in ambele cazuri... probabil au fost facute in graba..(fememe skillx3 )
    si cu licenta nu prea am avut timp sa le rezolv..

    Am rugamintea sa verificati in totalitate cele doua DAY-uri mentionate la "DAY-URI", verificati daca ABSOLUT TOTUL FUNCTIONEAZA PERFECT si daca intervine vreo problema,bug,etc. SA RAPORTATI CAT MAI RAPID IN ACEST TOPIC!!!!!!!!!
    Cititi cu atentie ce am scris mai sus ca sa intelegeti ce trebuie sa faceti la acele DAY-uri, explicatii oricum sunt si cand se dau pe server.


    BUG-ul cu scutul de pe jos a fost rezolvat datorita acelei propuneri cu "sa se poata arunca scutul la LR", el nici nu trebuia sa poata fi luat de pe jos, era facuta chestia asta dar cum s-a mai adaugat o entitate in lista probabil am uitat sa modificam numarul din 9 in 10 si asa nu mai citea scutul si automat mergea luat de pe jos la LR .
    Multumim pentru raportarea BUG-ului de la Last Request cu SHOTGUN si USP, datorita rezolvarii scutului am optimizat si restul codului si am fixat si problemele la acele 2 LR-uri, va pupi .



    Am lucrat cam toata ziua la ce am facut aici, am stat ca putoarea o luna dar acum am revenit in forta, 15 ore lejer am lucrat la toate , da asa imi plake mie, daca ma apuc de ceva sa fac pana la capat perfect .
    Sper ca totul functioneaza perfect, VERIFICATI ABSOLUT TOT si daca depistati vreo problema sau daca ceva nu functioneaza cum am mentionat mai sus atunci RAPORTATI CAT MAI REPEDE ca sa pot rezolva! Sper ca nu am uitat nimic din ce am facut, oricum majoritatea au fost mai mult BUG FIX.

    Va iubix si va pupix dragutilor !

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. Thanks KillerElite, Morgan, Z1nNN, abDu thanked for this post
    Likes CoNaN93, Mirel., Mihai.!? liked this post
  3. #2

    User Info Menu

    Am rezolvat errorile din LOG-uri legate de aceste doua day-uri. Presupun ca apareau cand se dadeau day-urile (TTT si CRIMINAL) si iesea seriful/criminalul/tradatorul/detectivul de pe server deoarece nu era verificat din nou ID-ul daca este unul valid(conectat) la cel care iesea doar la cel care devenea noul serif/criminal/tradator/detectiv.

    Verificati daca totul functioneaza perfect, sa mai dati de cateva ori day-urile acestea, eventual daca va da criminal/serif/tradator/detectiv sa dati un RETRY sa se aleaga unul nou ca sa vad daca mai apar erorile.
    Va pupix !

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  4. Likes Buzatel, Z1nNN liked this post
  5. #3

    User Info Menu

    UPDATE 09/08/2020

    BUG-ul in care ramanea GODMODE pentru PRIZONIER dupa unele DAY-uri la LR-ul "FreeGun" a fost rezolvat
    BUG-ul in care ramanea intunericul dupa Criminal Day a fost rezolvat

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  6. Likes Burlacu Andrei liked this post
  7. #4

    User Info Menu

    UPDATE 18/08/2020

    BUG-ul la RataDay unde GARDIENII dadeau DAMAGE cu lama PRIZONIERILOR a fost rezolvat
    ◆ Doua erori legate de TTTDay din error log au fost REZOLVATE
    ◆ De acum la TTTDay si la CriminalDay daca ultimul TRADATOR/CRIMINAL sau DETECTIV/SERIF primeste slay/moare de la mapa o sa fie afisat in chat(asta presupunea rezolvarea erorii mentionate de mai sus)
    ◆ Day-urile TTTDay si CriminalDay au fost optimizate(in caz ca exista vreo problema raportati cat mai rapid)



    Este un update mai micut, dar necesar ca sa nu fie deloc erori in loguri !

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  8. #5

    User Info Menu

    Dau un up sa fie sus, ultimul UP dupa care o sa inchidem topicul deci raportati cat mai rapid daca mai sunt probleme aici!!!!

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  9. #6

    User Info Menu

    Vad ca totul este okay.
    T/C

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •