Salutare dragutilor, dupa cum stiti mai apar din cand in cand probleme cu lagg-ul/frame dropuri/connection lost care tin 2-3 secunde, chestii raportate de foarte mult timp dar niciodata nu am crezut ca sunt asa serioase deoarece mereu cand verificam si ma jucam cateva ore nu au fost deloc probleme.
Aici pe SURF apar foarte des aceste probleme si tin chiar cate 5 minute, frame dropuri in prostie si blocari care nu se mai termina.
Desigur in ultima vreme cand verificam am prins si eu frame drop + connection lost ceea ce ma deranja foarte tare, deci problema exista si este una foarte serioasa si trebuie neaparat rezolvata!
Presupun ca apar aceste chestii mult mai des la cei care joaca din strainatate, dar apar si la cei care joaca din Romania, dupa cum am zis si la mine apar probleme mai nou cand verific sau cand raportati aceste chestii.

Fac acest topic sa va anunt ca saptamana asta (astazi sau cel mai probabil maine adica pe 03/09/2020) o sa fie server-ul cateva ore in mentenanta ca sa fie mutat pe un alt dedicat unde speram ca nu o sa mai fie aceste probleme si ca totul o sa ruleze perfect si fara probleme!
Cu aceasta mutare o sa dau si un REINSTALL la server si il configurez din nou ca sa fie cat mai bine optimizat si sa ma asigur ca nu o sa mai apara aceste probleme, deoarece nu a mai primit un fresh install deja de 2 ani sau chiar mai mult.

Am pus in titlu "posibila" deoarece poate toata treaba asta o sa fie facuta seara cand nu sunt jucatori, acum depinde si de cei de la host cand o sa faca mutarea.


Va pupix !