Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  12
Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    User Info Menu

    Server REINSTALL+ALT DEDICAT![IMPORTANT]

    Dupa cum stiti din acest topic: https://alphacs.ro/showthread.php?126221 server-ul a fost mutat pe alt dedicat la hostul actual care sa duca fara probleme 128 TICK.
    Cu aceasta mutare server-ul a primit un REINSTALL si a fost configurat din nou, comenzile care puteau ingreuna server-ul au fost scoase sau optimizate.

    TICKRATE a fost marit la 128 TICK, chestia asta oricum a fost ceruta de mai mult timp dar nu prea am vrut sa facem schimbarea ca sa ruleze perfect si la cei din alte tari, dar de acum nu cred ca o sa fie probleme la nimeni si ca totul o sa ruleze bine.

    Toate "cookies" au fost sterse ca erau fisiere foarte mari si la citire probabil ingreunau situatia. Asta inseamna ca nu mai aveti preferintele salvate la !guns / !gloves / !knife / !ws / !vipmenu si unde se mai salvau preferinte.
    La concursul lunar o sa anunt castigatorii in seara asta sau cel mai tarziu maine ca trebuie sa pun fisierul pe un server de teste sa il vad.


    Fac acest topic ca sa verificati daca este totul BINE pe server, resursele se descarca, nu vedeti erori, etc. si daca TOTUL RULEAZA PERFECT, daca nu mai sunt FRAMEDROP/LAGG/LOSS CONECTION/etc.!!!
    Orice lagg micut/framedrop/bug/eroare va rog sa raportati in acest topic.
    In cazul in care totul functioneaza perfect si ruleaza bine acum lasati si atunci un mesaj sa stiu ca este okay!

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. Thanks ?RyN? thanked for this post
    Likes KeNNNN VoDa liked this post
  3. #2

    User Info Menu

    https://upfile.online/5zc/svlag123.dem.html - aici ne auzim toti intrerupt nu e de la mine am intrebat si majoritatea au problema asta
    https://upfile.online/5zd/svlag1234.dem.html - aici e animatia fututa rau cand schimb de pe arma pe cutit si invers

    DAR IN REST INTRA BINE RAU GLONTUL SI SE MISCA TOTUL BINE si cand sunt problemele de mai sus tot intra bine glontul

  4. Likes TheLord liked this post
  5. #3

    User Info Menu

    Problema cu intreruperea cand vorbim trebuie neaparat rezolvata pentru ca se aude urat rau iar la problema cu cutitul este ft enervanta

  6. Likes KeNNNN VoDa, TheLord liked this post
  7. #4

    User Info Menu

    problema cu vorbitul mai era adese ori si inainte dar acum chiar este destul de enervanta..

  8. Likes KeNNNN VoDa, TheLord liked this post
  9. #5

    User Info Menu

    iara a reaparut problema cu lagul,ne auzim intrerupt si armele se to schimba de la lag. cand sunt mai multi de 25 de playeri ii haos,lag cat cuprinde... +comanda !rs buguita
    Last edited by Raul1236; 04-09-20 at 12:35.

  10. Likes KeNNNN VoDa, TheLord liked this post
  11. #6

    User Info Menu

    Verificati acum daca merge sistemul de reset score (!rs / !resetscore).
    Daca mai sunt probleme la el raportati cat mai rapid !!

    Cat despre animatia cu lagg+voice chat lagg, investighez problema de cateva ore, vad ca apare doar peste 20 de jucatori. Trebuie sa vedem cum rezolvam.

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  12. Likes KeNNNN VoDa liked this post
  13. #7

    User Info Menu

    Am facut cateva optimizari la server si am bagat setarile din server.cfg vechi inapoi si in cel actual sa vedem cum se misca acum.
    Deci raportati daca mai exista problema cu VOICE LAGG+LAGG LA ANIMATIA DE KNIFE si daca mai exista de acum FRAME DROP/LOSS/LAGG/CONECTION LOST/ETC. cu setarile astea noi !!!

    Las setarile astea sa ruleze maine toata ziua ca sa aveti timp sa verificati si sa raportati.
    Daca mai sunt probleme atunci maine seara activez inapoi o optiune pentru server ca sa vedem daca mai exista probleme dupa.
    Si daca o sa existe si dupa asta probleme o sa incep sa optimizez cat mai mult pluginurile care mananca multe resurse.

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  14. Likes KeNNNN VoDa liked this post
  15. #8

    User Info Menu

    fac acest topic deoarece azi am descoperit un bug .... in timp ce te joci pe arena s-ar putea sa iti scrie pe chat ca daca stai afk vei fi mutat la spec...asta fiin corect dar in timp ce te joci sa fii mutat la spec nu e okay...acest bug l-am observat acum 10 min eram pe arena vs 1 player si dintr-o data cand a inceput harta nu a durat 3 secunde mi-a scris pe chat ca daca stai afk vei fi mutat la spec dupa ce eu deja ma miscam si am tras gloante si dintr-o data m-a pus spec...repet nu eram afk era 19 la 18 pentru inamicul meu....sper ca am fost de ajutor si sper ca se poate remedia
    ELIT
    MANAGER

  16. Likes KeNNNN VoDa, TheLord liked this post
  17. #9

    User Info Menu

    Problema asta exista de cand am pus 128 tick, sper ca nu 128 tick este problema, am cautat un pic ce poate cauza asta si am ajuns la concluzia ca !voicerooms cel mai probabil cauza problema asta.
    Am dezactivat sistemul momentan, verificati daca mai apare acest LAGG pe voice si in caz ca mai exista probleme atunci raportati cat mai rapid!!(in caz ca totul merge bine si atunci imi puteti lasa un mesaj sa stiu)

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •