Dupa cum stiti din acest topic: https://alphacs.ro/showthread.php?126222 server-ul a fost mutat pe alt dedicat la hostul actual care sa duca fara probleme 128 TICK, in cazul server-ului de surf 102.4 TICK.
Cu aceasta mutare server-ul a primit un REINSTALL si a fost configurat din nou, comenzile care puteau ingreuna server-ul au fost scoase sau optimizate.

TICKRATE a fost marit la 102.4 TICK REALI, chestia asta oricum a fost ceruta de mai mult timp dar nu prea am vrut sa facem schimbarea ca sa ruleze perfect si la cei din alte tari, dar de acum nu cred ca o sa fie probleme la nimeni si ca totul o sa ruleze bine. Dar acum este optimizat absolut tot in acest sens.

Toate "cookies" au fost sterse ca erau fisiere foarte mari si la citire probabil ingreunau situatia. Asta inseamna ca nu mai aveti preferintele salvate la !guns / !gloves / !knife / !ws / !vipmenu si unde se mai salvau preferinte.
Am renuntat in totalitate si la freezetime de la inceputul rundelor. Am vrut sa scot si rundele si sa fie o singura runda, dar daca nu isi face pe unele mape treaba weapon cleanup si se umple mapa de arme pe jos o sa fie din nou lagg, dar nu cred ca va deranjeaza, macar asa se spawneaza din nou armele cand incepe o runda noua pe mapele unde sunt arme limitate.

IMPORTANT DE CITIT!!!! Am resetat absolut TOT de pe server, asta include si sistemul de RANKME+TOPSPEED. In rankme erau 23k inregistrari, iar in topspeed peste 100k ceea ce nu era normal deloc, presupun ca acele frame dropuri si connection lost de 5 secunde au fost cauzate de catre TOPSPEED la citirea a celor 100k de inregistrari.
Cu ocazia asta vreau sa va intreb daca se merita sa bag backup inapoi pentru RANKME sau nu? Datele stocate de RANKME sunt stocate si de GAMETRACKER.COM daca nu va schimbati numele. Pentru TOPSPEED nu va intreb daca vreti inapoi sau nu backup deoarece nu exista vreo sansa sa bag inapoi 100k de inregistrari sa fortez din nou serverul.
Tot cu asta, cred ca la topspeed ori o sa il creez din nou sa fie optim cu maxim 1 om top pe mapa, asta inseamna ca sa fie mereu maxim 49 de inregistrari, nici mai multe nici mai putine, ori o sa fie doar afisarea de speed si atata, fara vreun top. Sau daca vreti atunci cum a mai fost si inainte, sa fie doar o mapa acel top fara sa se salveze ceva, la final de mapa sa se afiseze in chat si atat. (alegeti si de aici daca vreti vreo metoda)


Fac acest topic ca sa verificati daca este totul BINE pe server, resursele se descarca, nu vedeti erori, etc. si daca TOTUL RULEAZA PERFECT, daca nu mai sunt FRAMEDROP/LAGG/LOSS CONECTION/etc.!!!
Orice lagg micut/framedrop/bug/eroare va rog sa raportati in acest topic.
In cazul in care totul functioneaza perfect si ruleaza bine acum lasati si atunci un mesaj sa stiu ca este okay!