Anul acesta, dupa cum multi dintre voi stiti, AlphaCS.ro implineste 6 ani.6 ani de cand aceasta comunitate frumoasa ne-a strans pe multi dintre noi la un loc.Sincer sa fiu nici nu mai stiu ce faceam acum 6 ani, pe langa stat pe jb evident.

Cu aceasta ocazie eu, impreuna cu fondatorii @TheLord si @Strumf si restul staffului, vrem sa va multumim tuturor celor care ati reusit sa faceti acest vis realitate.Personal daca eram in locul celor 2 fondatori nu as fi avut sperante ca de la un simplu server de jb sa se ajunga la atatea amintiri si sa se lege atatea prietenii.Deja AlphaCS nu mai e doar un forum sau serverele doar servere, deja suntem o familie.

Chiar daca anul acesta forumul nu a mai fost la fel de activ fata de anii anteriori, am reusit sa depasim numarul de 60000 de membri pe comunitate.Sunt putine comunitati de gaming in Romania care ajung sa stranga atat de multi membri, sau sa aiba vechimea pe care o avem noi pe piata.Serverul de Jb de la care a plecat totul, detinut de @TheLord si @Strumf a implinit 9 ani anul acesta.9 ani de cand serverul este 24/7 online.Vreau sa le multumesc personal tuturor celor cu care am avut placerea sa ma joc pe servere sau cu care am avut placerea sa vorbesc.
La multi ani AlphaCS!Sa dea Domnul sa ne auzim cu bine si anul viitor, poate daca reusim chiar si peste 5-10 ani!