Hellau dragutilor, cam intarziat acest topic anul acesta, cam intarziat si mesajul meu anul acesta, dar pana la urma anul acesta a fost unul plin de "intarzieri", anul corona in care trece timpul instant , a trecut si acest an fara sa observam, parca acum am dat licenta si uite ca imediat au trecut deja 5 luni de atunci. ( de 5 luni inginer )
Dar cum am mai zis, niciodata nu este prea tarziu ca sa sarbatorim implinirea a 6 ani de activitate a comunitatii noastre, WWW.ALPHACS.RO # ORIGINAL GAMING !

Deoarece deja de la aniversarea de 4 ani am zis ca o sa fac un "obicei" din asta, am sa postez si anul acesta realizarile din cei 6 ani de activitate, desigur primii 4 ani sunt luati din topicul de 4 ani si al 5-lea an de activitate din topicul de anul trecut! Acesti 5 ani o sa fie trecuti intr-un SPOILER pe care daca dati click se deschide si puteti sa cititi continutul. Consider ca nu are rost sa fac din nou un post de 5 pagini cu ce am reusit sa facem si cum am evoluat in acesti 6 ani frumosi deoarece in topicurile aniversare precedente am detaliat in mare parte cam tot ce tine de Forum cat si de unele servere care fac parte din comunitate de la inceputul acesteia! Nu are rost sa repetam si sa scriem din nou aceleasi cuvinte deoarece stiti foarte bine ca suntem foarte bucurosi ca am reusit sa ajungem aici si ca am reusit sa facem o familie micuta si unita din AlphaCS.RO !

Click pe "Spoiler" pentru a vedea postarea din 2018 si realizarile din primii 5 ani de activitate:


Acum sa continuam postarile din 2018-2019 cu un nou an de activitate:

Al 6-lea ani de activitate pe comunitatea AlphaCS.RO putem spune ca a fost un an mai slabut fata de anii precedenti. Asta inseamna ca a fost un an cu mai putine realizari pe parte de Forum cat si pe parte de servere, adica cu mai putina activitate din partea tuturor. Totusi pe partea de servere pot spune ca si anul acesta a fost unul plin de realizari, pe timpul pandemiei toate au fost pline ca in trecut, in vremurile frumoase, cand toti aveam timp de orice si ne jucam de dimineata pana seara. Inafara de asta si pe parte de UPDATE-uri au fost foarte multe realizari pe toate serverele comunitatii.
Inafara de asta, anul acesta foarte multi membrii au reusit sa se intalneasca si in realitate, fapt care ma bucura foarte mult, ma bucura cand preteniile legate pe comunitate/servere sunt asa de stranse incat va motiveaza sa va intalniti si in realitate , asta demonstreaza si faptul ca am facut o treaba buna in acesti 9 ani si ca vorbele "suntem o comunitate unita" nu sunt spuse degeaba!
Nimeni nu se gandea la inceputul anului ca anul acesta o sa fie asa, cu acest virus amarat "corona" care ne da planurile total peste cap. Trebuie sa recunoastem, cu totii am preferat mai mult sa lenevim, sa ne relaxam, decat sa miscam ceva aici pe Forum, mai mult am preferat sa intram pe un server si sa ne distram ca pe vremuri, cu jucatori multi / jucatori vechi / jucatori noi / update-uri multe / etc..
Anul acesta ca si anul trecut, putem spune ca multi dintre noi am fost mai mult axati pe servere, dar desigur nici forumul nu a fost neglijat! Au fost servere care au plecat dar si multe servere care au venit in comunitatea noastra si suntem foarte bucurosi de decizia luata de catre voi de a alege comunitatea noastra si ca sunteti satisfacuti de atmosfera oferita de comunitatea AlphaCS.RO unde toti la bine si la greu suntem uniti si suntem ca o familie!
Deoarece in fiecare an mentionez cu cati membrii creste forumul si in acest an tin sa mentionez suma de membrii cu care comunitatea noastra a crescut! Anul trecut cand am facut postarea in topicul aniversar de 5 ani comunitatea noastra avea 49,289 de membrii inregistrati pe forum, iar anul acesta cand fac postarea avem 62,688, asta inseamna o crestere de 13,399 de membrii inregistrati pe comunitatea noastra! Pot spune ca ne mentinem foarte bine, cresterile anuale fiind mereu situate intre 10000 si 15000 de membrii !
Pentru asta suntem foarte recunoscatori si va multumim foarte mult ca ati ales comunitatea noastra si ca ati fost alaturi de noi timp de 5 ani!
Sper ca impreuna reusim sa implinim si 10 ani de activitate pe acest forum si ca pana la implinirea a 7 ani de activitate o sa avem din nou foarte multe realizari pe Forum, servere, cat si in viata reala, deoarece multi dintre voi o sa terminati liceul, facultatea, cursurile, etc. si va doresc foarte multa bafta in realizarea acestora!


Deoarece imi place foarte mult cum am terminat post-ul anul trecut am decis sa folosesc unele fraze din acel post si aici, nu are rost sa le scriu din nou deoarece sentimentele pentru aceasta familie au ramas aceleasi si o sa ramana mereu aceleasi si acele cuvinte reflecta cel mai bine sentimentele mele si a multor membrii fata de comunitatea AlphaCS.RO !

"Ca tot citesc de multe ori topicuri de aniversari pe JB cat si pe FORUM, cand citesc fraza "pe comunitatea asta am crescut"/"pe server-ul asta am crescut" si nu vad niciun regret in acele cuvinte, atunci ma simt cel mai fericit , nu sunteti singurii care ati crescut pe comunitatea asta, pe server-ul nostru si NOI am crescut alaturi de voi si suntem cei mai fericiti ca am ales sa facem treaba asta. Pentru mine este o bucurie enorma mereu cand intru pe jb, pe forum sau cand ma apuc sa lucrez la ele si vad ca va place ceea ce fac, ceea ce facem! Nu ma bag acum in mai multe detalii despre chestia cu "aici am crescut" deoarece am spus de foarte multe ori in topicurile de la JB, aniversarile de la JB si nu ii vad rostul ca sa spun din nou cat de mult tin la voi dragutilor ca oricum deja stiti asta! De la varsta de 12 ani tot sunt aici, tot nu am renuntat si continui sa muncesc pentru a va face pe voi fericiti si ma bucura enorm ca si voi apreciati ceea ce facem , de multe ori am renuntat la chestii "importante" pot sa zic pentru a intra pe JB, pentru a intra pe forum, pentru a fi alaturi de voi ! (gata sa nu o mai lungim, search pe JB la aniversari dragutilor, stiti ca va iubi ) Sunt foarte bucuros ca sunt detinatorul acestei comunitati minunate, unde nimeni nu regreta ca a petrecut atata timp alaturi de noi si continua sa ne sustina! Nu prea am vazut chestia asta pe alte comunitati, afrimatii de genul si cum am spus, asta ma face enorm de fericit si de multe ori ma ia si plansul(stiti doar ) !"

Si am ajuns intr-un final si la sfarsitul acestui post, am ajuns deja la 6 ani de AlphaCS.RO si sunt foarte bucuros ca am reusit sa realizam asa de multe chestii in acesti 6 ani(desigur putem spune lejer ca sunt 8-9 ani dar tinem evidenta si sarbatorim aniversarile de la redeschiderea acestei comunitati de catre mine si @Strumf) si ca am reusit sa cream o familie asa de unita! Prin toate aceste cuvinte vreau doar sa va spun ca in fiecare an:
La multi ani comunitatea AlphaCS.RO # ORIGINAL GAMING!
Va multumim foarte mult ca sunteti alaturi de noi si ca ne sustineti munca de atatia ani, 6 ani frumosi si plini de realizari !
Speram ca o sa sarbatorim aniversarea comunitatii noastre inca foarte mult timp alaturi de voi, ca ne vedem cu bine si peste 1-2-10-20 de ani!
Dupa cum era vorba noastra veche de cand exista comunitatea: LONG LIVE ALPHACS.RO!
Va iubix si va pupix mult dragutilor



Anul acesta a spus Salam, "ca e corona, ca nu-i corona, eu tot vin sa va cant la aniversare", si uite ca a reusit sa vina si anul acesta :