Salutare tuturor ! Am revenit cu o Propunere noua pentru ca DA , si cred ca o sa fac un eseu gresit scris gramatical de vreo 1000+ cuvinte asa ca da
Ce vreau sa zic este ca imi voi exprima Ideeile si voi vedi decide cu sau
Haida ...

Multa lume se plange despre Server-ul JBGO.ALPHACS.RO , despre cum e , Staff-ul , Gameplay-ul si Roleplay-ul etc. si de asta fac acest Thread.

1. Bunny-Hop
aproape saptamanal ( cred ) se cearta cateva persoane pe grupul de Discord al JBGO-ului despre : Cearta intre Admini , Propuneri Utile / Inutile la JBGO , Plangeri despre Server
si asta vreau sa fac si eu , sa ma plang de server ... Bhop-ul , Toti Playeri Non-VIP sau VIP fac BHOP la viteze mari doar ca sa-si ia avant si sa omoare CT-ul folosind Cutit-ul facand Cercuri injurul CT-ului , de asta vreau sa se scoata Bhop-ul , toti playeri fac bhop sa ajunga la Zona Armelor ( CT ) sau sa omoare CT-ul facand cercuri injurul lui .
deci mai bine Dezactivam Bhop-ul in timp-ul day-urilor urmatoare : FreeDay , Normal Day ( Simon )
si Activam Bhop-ul in timp-ul day-urilor urmatoare : LR ( Last Request ) , Day ( OITC , FFA etc. ) , Box ( Stiu ca Box si LR nu sunt day-uri da mno )

2. Shop
aceelasi lucru , Lumea se plange despre Shop-ul JBGO-ului , cum ar fi AssAssiNsCreeD[;x] cunoscut drept xDemonx44 , in care zice ca nu ar trebui sa existe asemenea chestii care sunt foarte OP dar poate chiar si foarte greu de dat Counter la ele , cum ar fi Gaina , Vampir etc.
Deci voi zice sa stergem tot shop-ul si sa refacem Shop-ul JBGO-ului
Acesta va fi Noul Shop

1. Deschide o Celula [ 5000 C]
2. Heal [1000 C]
3. +50 HP +50 Armura [ 5000 C]
4. Revive ( Doar odata pe runda , la VIP doar de 3 ori pe Runda ) [10000 C]
5. Speed + Gravity [ 7500 C]
6. FreeDay urmatoarea Runda [ 5000 C]

Ar fi destul nu ?

3. Staff
Din cate m-am uitat eu pe la Play.Alphacs.Ro , ei au un staff ordonat , Varsta , general x/3 etc.

Politist x/10
Agent x/7
S.W.A.T x/5
Comisar x/3
General x/2

Acesti Playeri cu Admin trebuie sa fie Activ cel putin 48h dintr-o Saptamana , daca s-au lasat sa-si faca la Cereri Inactivitate o Cerere de Inactivitate si sa i se scoata gradu pentru cat timp nu joaca , daca revine si vrea grad sa ceara tot in aceelasi Topic de la Cereri Inactivitate ca i se cere Gradul inapoi si sa i se caute loc daca sunt cumva 10/10 , 7/7 etc. , daca mai este loc liber cu grad-ul care l-a avut , i se poate da inapoi grad-ul , daca Revine si nu vrea grad-ul atunci poate mentiona asta in Topic-ul in care l-a Facut la Cereri Inactivitate .

Cam atat , de la 3. am uitat totu si nu mai am avut ideei deci ye , am varsat tot ce era mai important asa ca pupix si sau ca va tai