Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  1
Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    User Info Menu

    UPDATE micut si INTREBARE CONCURS+MESAJE![07/02/2021]

    Hellau dragutilor, fac acest topic deoarece vreau sa va intreb si sa va cer parerea in privinta a mai multor lucruri.

    1. Daca vreti sa organizam si pe acest server un concurs bazat pe TOP 3, top-ul bazat pe puncte care se poate accesa prin comanda !top, ca si pe server-ul de arena?
    2. Pentru a putea organiza acest concurs o sa fie nevoie ca lunar sa resetam strict ce se afla in !top, adica punctele voastre.
    Asta nu o sa afecteze restul statisticilor, o sa resetam strict PUNCTELE, puncte pe care se bazeaza si top-ul din comanda !top.
    Restul statisticilor, adica orele/kill/deaths/etc. o sa va ramana.
    Desigur daca se doreste(de asta fac si acest topic sa imi spuneti), la resetarea lunara a punctelor pot reseta si STATISTIICLE voastre, adica KILL/DEATH/ASSIST/etc., toate statisticile inafara de ORE JUCATE(presupun ca alea nu vreti sa le pierdeti).
    Desigur daca vreti pot da si full reset la tot, dar stiu ca si data trecuta a fost problematic la reinstall ca am dat full reset si la ore .
    Alegeti voi cum vreti, eu zic ca resetarea de PUNCTE si STATISTICI(inafara de ore) este perfecta, dar daca vreti strict doar PUNCTELE atunci facem asa.
    3. Urmatoarea intrebare este daca v-ar deranja o chestie ca pe ARENA: https://i.imgur.com/HswoTXx.png vedeti in poza ca am incercuit cu rosu, sa bag si aici pe SURF reclama la concursul lunar(daca se doreste acest concurs).
    Daca nu va convine un astfel de mesaj acolo sau credeti ca v-ar deranja atunci astept propuneri despre cum sa facem reclama la acest concurs, mesaj in chat, mesaj la spawn in chat, mesaj la intrare pe server, etc. orice idee este okay!


    ♦ Inafara de aceste intrebari am actualizat mesajele si comenzile din !helpme ca sa fie totul adaptat pentru noul sistem de rank si comenzile care nu mergeau, sa fie scoase.

    Astept cat mai multe raspunsuri in acest topic!
    Va pupix


    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. #2

    User Info Menu

    ar fi dragut, dar cred ca ar fi si mai tare daca ai putea adauga un alt sistem de facut puncte la concursu asta lunar, de exemplu sa primesti un anumit numar de puncte daca ai depasit viteza de 3000, sau primesti 300 de puncte (ex) daca esti primul care face surf pe toate rampele de pe mapa. Daca ai face concursu cu puncte facute din kill uri ar deveni serveru deathmatch, si-ar pierde tot farmecul surfului.

  3. #3

    User Info Menu

    Sunt de acord pentru că trebuie concursuri pentru a atrage jucători pe server, dar resetarea lunară să fie doar la punctele din top, nu vrea nimeni să-și piardă creditele spre exemplu. Cât despre mesaj, cred că este destul să fie ca cel de la concursul cu dovleci, ar fi deranjant să fie tot timpul acolo.

  4. #4

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by robbyz View Post
    ar fi dragut, dar cred ca ar fi si mai tare daca ai putea adauga un alt sistem de facut puncte la concursu asta lunar, de exemplu sa primesti un anumit numar de puncte daca ai depasit viteza de 3000, sau primesti 300 de puncte (ex) daca esti primul care face surf pe toate rampele de pe mapa. Daca ai face concursu cu puncte facute din kill uri ar deveni serveru deathmatch, si-ar pierde tot farmecul surfului.
    Cum sa se bage puncte daca faci o anumita viteza? Ca eu spre exeplu voi fi mereu in top 1 daca se baga asa ceva si va fi prea op
    Cat despre concursul lunar e odee superba,asta va readuce la popularitate serverul!

  5. #5

    User Info Menu


  6. #6

    User Info Menu

    Sunt de acord cu resetarea statisticillor, dupa mine concursul lunar de top 3 ar atrage mai multi playeri pe sv, pe mine nu m ar deranja reclama aceea ca pe arena.

  7. Likes TheLord liked this post
  8. #7

    User Info Menu

    UP sa nu uit de el.

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  9. #8

    User Info Menu

    Acest update se focuseaza mai mult doar pe sistemul de SHOP, cititi mai jos despre ce este vorba.

    UPDATE 04/02/2021

    ♦ Intregul sistem de SHOP a fost integrat pentru noua versiune de SOURCEMOD.
    BUG-ul in care nu aparea bine mesajul in chat la SPAWN (nu aparea steluta ci text-ul care forma simbolul de steluta) a fost REZOLVAT
    ♦ Unele mesaje care nu erau formulate corect au fost corectate.
    ♦ De acum vedeti de la cine primiti GIFT si cu ce SUMA daca folositi comanda sm_give sau sm_gift.(pana acum aparea bugat si numele jucatorului care primea nu a adminului care dadea)
    ♦ Au fost adaugate urmatoarele comenzi:
    sm_credite - va arata cate credite aveti fix ca sm_credits
    sm_showcredite si sm_creditejucatori - va arata intr-un meniu creditele jucatorilor de pe server fix ca sm_showcredits



    Daca depistati orice bug va rog sa ne anuntati cat mai rapid!
    Urmeaza sa implementez si acest concurs deoarece vad ca se doreste!

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  10. #9

    User Info Menu

    UPDATE 07/02/2021

    BUG-ul in care nu mergea Free Roam la SPECTATOR a fost rezolvat.


    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •