Hellau dragutilor, cum stau degeaba de foarte multe ori si sunt o putoare ordinara de cand am dat licenta, intr-un final am reusit sa ma motivez sa deschid txt-ul cu "to do" si am inceput sa lucrez usor usor. Dupa atata timp de puturosime, a fost greut, eram distras de orice, dar pana am terminat tot a revenit din nou cheful si nu ma mai opream.
Acum am facut doar o particica, particica care consider ca era "cea mai necesara", MAINE o sa plec la tara si revin abea pe 1, din acest motiv dupa ce am testat singur tot am decis sa il bag (ma bazez pe skill-urile mele) si pe server-ul oficial ca sa testati si voi si sa raportati CAT mai RAPID daca gasiti probleme si desigur cand revin daca totul este okay sa continui treaba!!!
Zic asta ca a fost un update necesar deoarece sistemul de vip si modele o sa mai primeasca in viitor update-uri care sunt sigur ca o sa va placa, update-uri in care o sa puteti obtine modele de jucatori jucand si facand misiuni si care o sa va ramana permanent.

UPDATE 27/11/2020

◆ Sistemul de GAG/SILENCE/MUTE(pe minute) a fost optimizat si in mare parte rescris pentru a functiona cat mai corect, rapid si optim.
◆ Am renuntat la sistemul de auto token si de acum server-ul ruleaza doar pe token setat manual, valve nu mai baneaza token-urile deci nu mai este motiv de ingrijorare si asa si server-ul o sa ruleze mai bine si mai optim.
◆ Sistemul folosit pentru a seta modelele jucatorilor(prizonieri/gardieni/vip) si !models a fost inlocuit cu unul creat de mine acum si cu facilitatile de mai jos.
◆ De acum alegerile facute de catre cei cu VIP in meniul !models raman SALVATE. Asta inseamna ca daca va alegeti modelul X nu o sa se mai reseteze mapa/runda urmatoare si va ramane salvat pana va schimbati voi din nou skin-ul.
◆ Am adaugat in meniul !models pentru cei cu VIP optiunea de Random(care va da random un skin de VIP la fiecare spawn) si Default(care va da posibilitatea de a juca cu skin-urile default de PRIZONIERI)
◆ Am creat un meniu pentru cei cu VIP, !vipmenu, din care va puteti ACTIVA/DEZACTIVA avantajele de VIP si puteti accesa meniurile de !models si !trails. Si in acest meniu, alegerile facute raman salvate.
◆ De acum cei cu VIP o sa aiba un mesaj special in chat cand INTRA sau IES de pe server. ("VIP-ul X a intrat/iesit de pe server!")
BUG-ul in care cei cu VIP puteau sa ramana fara GRAVITY cand atingeau scara/etc. a fost rezolvat.
◆ Sursa de la pluginul de VIP a fost complet rescrisa, optimizata si au fost adaugate beneficiile de mai sus.
HTML + pluginul cu informatii VIP au fost actualizate cu beneficiile noi.



Desigur, toate sistemele actualizate/rescrise mai sus au fost si pana acum create de mine(inafara de cel care se ocupa de modele/!models), dar cum a trebuit sa adaug multe chestii, am decis sa le rescriu din nou si sa le optimizez cat mai bine deoarece in unele parti nu imi placea cum am gandit codarea , inafara de asta pentru cel cu modele cum l-am creat acum o sa fie perfect pentru update-urile viitoare .

Am rugamintea sa verificati daca functioneaza corect ABSOLUT tot ce am postat mai sus si sa raportati in acest topic cat mai rapid daca depistati vreun BUG!!!!

Ce ar fi in mare parte de verificat si raportat(daca totul functioneaza corect postati si atunci in topic, ca sa stiu):

1. De verificat daca mai apare in chat mesajul cu ai Gag/Mute/Silence(la comenzile date pe minute) si sa nu ai aceste chestii si desigur daca functioneaza totul cum trebuie. - la testari nu am depistat probleme
2. De verificat daca modelele de jucatori sunt setate si functioneaza corect(fara sa vedeti ERROR sau alte bug-uri), modelele de PRIZONIERI/GARDIENI/VIP si daca va ramane salvata optiunea aleasa din meniul !models - la testari nu am depistat probleme
3. De verificat daca functioneaza corect absolut totul din !vipmenu. - la testari nu am depistat probleme
4. Daca functioneaza corect toate sistemele mentionate mai sus si daca mai exista bug-ul cu pierderea de Gravity la VIP.

Astept pareri la urmatoarea propunere:

La propunerea - "propun un meniu vip din care ne putem seta viteza (cuprinsa intre cea normala si cea de vip nu mai mare) si gravitatia (la fel)" - am decis sa nu fie adaugat deoarece am implementat ON/OFF in VIPMENU care va permite sa dezactivati/activati gravity sau speed de la VIP.
Am vrut sa fac cum era in propunere, dar sunt valori un pic mai micute doar decat cele default si daca va pun de ex. speed default este 1.0 si vip are 1.2, la 1.1 nu se simte diferenta aproape deloc, la fel si la gravity default 800 si VIP are 650, daca pun 700-750 ca valori la alegere din nou nu prea se simte diferenta.
Mentionez treaba asta deoarece vreau sa stiu daca este bine asa(cu ON/OFF) sau vreti sa implementez propunerea asta ca sa puteti selecta voi o valoare cuprinsa intre valoarea default si VIP.

DECI RASPUNDETI CUM VRETI SA FIE TREABA DE LA PROPUNERE:
1. CUM AM FACUT ACUM CU ON/OFF
2. CUM A FOST PROPUNEREA SA PUTETI SELECTA O VALOARE CUPRINSA INTRE VLOAREA DEFAULT SI VIP(dar va zic eu 1000% ca nu isi are rostul, nu o sa simtiti deloc diferenta)