Fac acest anunt deoarece dupa cum vedeti am postat din nou eu regulamentul.
Regulile sunt in principiu aceleasi, ca in regulamentul anterior facut de @Khajiit (multumim pentru efortul depus!), dar am mai modificat in unele parti cateva reguli, am mai corectat greseli si desigur dupa cum puteti vedea i-am dat un aspect mai placut regulamentului!
Motivul principal pentru postatul din nou(si nu editatul direct a postului lui Khajiit) este acesta, de a da un aspect mai frumos si de a scapa si sterge bbcode inutile(care nici nu mai mergeau) din postarea lui, asa a fost mai "usor" sa rezolv totul(din pacate a necesitat mai mult timp, dar asta nu conteaza).

De aici puteti accesa regulamentul: https://alphacs.ro/showthread.php?129770 - Sau direct de la sectiunea Regulament

RECOMAND sa cititi in totalitate din nou regulamentul !!!! Mai jos o sa trec STRICT regulile noi adaugate in regulament, multe reguli erau "nescrise" dar respectate, chiar daca nu mereu dar erau respectate, acum ca sunt specificate si in regulament sper ca o sa fie respectate mereu.

ADAUGARI/MODIFICARI/ACTUALIZARI REGULAMENT 13.01.2021


★ Capitolul I - Comportament pe server ★

♦ Nu aveti voie sa radeti de vocea/varsta unui jucator. Sanctiune: Gag / Kick / Ban 10 minute
♦ Respectati deciziile luate de catre un admin, nu spamati chat-ul cu "ai reclamatie"/"ai ban"/etc., daca credeti ca a gresit il puteti reclama aici: https://alphacs.ro/forumdisplay.php?21 . Sanctiune: Gag


★ Capitolul II - Modul Jailbreak ★


Echipa Terro - Prizonieri

Echipa Terro(Prizonieri) nu are voie sa intre in camera armelor > Gun's Room / Spawn CT / Camera Gardienilor, altfel risca sa fie omorati. In camera de viata > HP Room este permisa intrarea !
Prizonierii cu FreeDay nu au voie sa incurce gardienii in timpul unui DAY (stat in fata gardienilor, vorbit la microfon) altfel daca nu asculta de avertizarea Gardienilor vor fi omorati!

Echipa CT - Gardieni

Echipa CT(Gardieni) nu are voie sa ofere arme celor de la Echipa Terro(Prizonieri) dupa care sa ii omoare.
♦ Daca un prizonier este omorat din greseala de catre Echipa CT(Gardieni) runda urmatoare, indiferent de ce Day este primeste FreeDay !
Echipa CT(Gardieni) nu are voie sa faca Free Kill in ultimele secunde din harta.
Echipa CT(Gardieni) nu are voie sa favorizeze un JUCATOR/ADMIN/VIP.
Echipa CT(Gardieni) nu este obligata sa omoare un prizonier evadat, ramane la decizia lor daca il omoara sau il duc inapoi la SIMON/DAY.

Simon

Simon-ul trebuie sa spuna comenzile clar, fara graba si pe intelesul tuturor.
♦ Daca SIMON este ucis, orice comanda data de el este automat anulata, cei de la Echipa Terro(Prizonieri) ascultand doar de comenzile noului SIMON.
Simon-ul nu are voie sa dea comenzi care implica omorarea unui coechipier, are voie sa foloseasca comanda "Simon spune doar eu omor" doar la JOCURI, caz in care coechipierii lui au voie sa ucida un prizonier in caz de evadare/atac.
Free Day(oferit de CT sau de la LR, nu la day-ul FreeDay) la prizonieri va expira atunci cand Simon mai are sub comanda sa 2 prizonieri normali sau cand timpul indica 07:00.
Simon este obligat sa anunte ca Free Day-ul a expirat si ii va chema pe toti la el.

★ Capitolul VI - Voice & Sounds ★

♦ Accesul la voice / sounds nu implica dreptul la abuz.


★ Capitolul I - Comportament si Responsabilitati ★


Adminul reprezinta o responsabilitate, nu un privilegiu.
Adminul trebuie sa ofere raspunsurile jucatorilor la intrebarile legate de mod/regulament/server si sa il indemne la folosirea comenzii /reguli sau la intrarea pe Forum sectiunea JB.ALPHACS.RO.
Adminul trebuie sa foloseasca doar sanctiunile prevazute pentru fiecare abatere de la regulament.
Adminul trebuie sa aplice regulamentul punctual, atunci cand este necesar.
Adminul nu are voie sa ameninte sub nici o forma un jucator cu comenzi de admin/reclamatie/etc.
Adminul are obligatia de a anunta la sectiunea de Inactivitate daca lipseste o perioada mai lunga de timp.


PS.: Inafara de aceste reguli, posibil ca am mai modificat cateva, dar nu sunt modificari mari fata de cele vechi, totusi recomand sa cititi din nou, in totalitate regulamentul!
La sectiunea ★ Capitolul III - Days/ Zile speciale ★ nu au fost facute modificari sau adaugari!!!

O sa mai fie reguli adaugate zilele astea in Regulament, dar toate modificarile recente o sa fie anuntate in acest topic!