Update 27/09/2018
Ce este fixat , optimizat , rezolvat ?


!voicerooms imbunatatit si optimizat
!cam (thirdperson) imbunatatit si facut functional
♦ Sistemele de !knife / !ws / !paints / !gloves actualizate la ultima versiune
♦ Plugin-ul de Hud Informativ (mesajele de jos de pe ecran) a fost rescris si optimizat
♦ Mesajele informative din chat (ServerAdvertisement) au fost actualizate la ultima versiune a plugin-ului disponibil aici: https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2199152
♦ Plugin-ul de procesare a mesajelor din chat actualizat la ultima versiune
♦ Sistemul de Rank din Scoreboard(tab) a fost rescris si actualizat ca sa fie perfect functional
♦ Tot in sistemul de Rank din Scoreboard(tab) acum primiti si COIN-ul de veteran CSGO (5 ani)
♦ Tot in sistemul de Rank din Scoreboard(tab)am blocat si comanda de KILL
NoFallDamage rescris in totalite si sunetul de "fall" scos
♦ Intregul sistem de Multi1v1 actualizat la ultima versiune (sistem principal, runde knife , runde headshot , runde cu flashbang, provocarile !chal)
♦ Sistemul de RankMe de la Kento , actualizat la ultima versiune : https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2467665
♦ Sistemul de culori a mesajelor trimise in chat de catre ADMINI sau VIPI a fost rescris si actualizat
♦ Sistemul de detectare noscope actualizat
♦ Mesajele din chat cand un player da leave si altul primeste bani dezactivate in totalitate
♦ Am creat un sistem nou de informatii !forum / !group / !lord etc. (aveti mesaj in chat cu toate comenzile disponibile)
HTML cu toate informatiile necesare despre server : http://alphacs.ro/global/arena/
SwitchMenu actualizat
♦ Pluginul de !info rescris si actualizat
♦ Pluginul de efect headshot rescris si actualizat
♦ Pluginul de mesaj de bine venit in HUD a fost rescris in totalitate si actualizat
♦ Pluginul de gloante PaintBall a fost actualizat la ultima versiune
♦ Sistemul de !spray rescris in totalitate , actualizat si facut functional , ca sa puneti un spray trebuie sa apasati tasta E (sunetul de besina de acolo se aude ca sa stiti )
♦ Toate hartile au fost verificate si lasate doar cele care nu fac server crash si client crash
♦ Toate configurarile si sistemele care nu au fost mentionate mai sus au fost actualizate la ultimele versiuni si curatate inclusiv sourcemod si metamod

Ce sisteme noi am adaugat?

♦ Runda de NoScope ( selectati preferinta asta din !guns )
♦ Runda de Dodgeball ( selectati preferinta asta din !guns )
♦ Sistem de GHOST dupa ce muriti ( ramane o fantoma in locul omului care moare )


UPDATE 29/09/2018

♦ Am creat un sistem nou care arata cat damage dai unui jucator si in ce parte a corpului , este afisat in hud cand trageti intr-un jucator
♦ Sistem care arata DMG cu un efect special (acel DMG deaspura capului unui player)
4 mape noi adaugate si toate mapele verificate din nou si scoase cele care provocau server crash ( astazi 09/30/2018 avem 0 crash si server-ul a stat cateva ore cu 40/40 de playeri)

Ce este nou la sistemele actuale?

◆ Comenzile de sm_slap/sm_slay/sm_rename de acum apar in chat cu CINE foloseste comanda si PE CINE foloseste comanda: https://i.imgur.com/7NRze0t.jpg
◆ Comenzile de vot toate apar in chat cu evidenta CINE da votul si ce vot (inclusiv comenzile de sm_votekick/sm_voteban/sm_votemap/sm_cancelvote)
◆ Comenzile in chat de timeleft,nextmap,thetime au fost facute sa va arate un mesaj nou , colorat
◆ La sm_kick acum apare in chat CINE da kick si CUI ii da kick , player-ul care primeste kick o sa aiba un mesaj afisat atat in consola cat si in chenar cu CINE A DAT KICK+STEAMID ADMIN+MOTIV KICK
◆ La sm_mute,sm_gag,sm_silence,sm_ungag,sm_unsilence,sm _unmute va apare in chat CINE foloseste comanda si PE CINE foloseste comanda: https://i.imgur.com/vUztZuE.jpg
Toate comenzile existente de ban (sm_banip/sm_addban/sm_ban) au evidenta in chat , inclusiv sm_unban la care apare CINE DA UNBAN si CUI ii da UNBAN
◆◆ Cine da ban , cu ce metoda da ban(banip/ban/addban) CUI ii da ban , motiv ban ( in caz ca motivul nu este specificat asa o sa ii apara si la jucatorul banat cat si in chat) si timp ban (in caz ca timpul este 0 o sa apara in chat cat si la jucator ca este banat permanent)
◆◆ Toate posibilitatile de ban au evidenta , nu exista sa nu apara la player mesajul cand primeste ban , nu exista sa nu apara mesajul in chat cand cineva foloseste ban , totul este testat si functioneaza perfect
◆◆ Am facut sistemul de BANIP si ADDBAN in asa fel sa detecteze daca banati un IP pe server daca acel jucator este pe server si sa primeasca kick (pana acum nu primea in caz de banati IP nu numele) tot asa si la ADDBAN daca banati un STEAMID sa verifice daca acel STEAMID este pe server si sa ii dea kick ca sa se aplice banul
◆◆◆ Poza comenzi ban chat: https://i.imgur.com/yhYIj34.jpg
◆◆◆ Poza comanda ban mesaj player: https://i.imgur.com/8f9E8l2.jp
◆ Toate aceste comenzi au fost traduse in romana pentru o folosire mai usoara pentru admini (ex. daca scrieti in consola sm_ban va apare cum sa folositi comanda , sm_kick tot asa etc.)
Toate cele specificate mai sus functioneaza perfect si din sm_admin , orice comanda folosita din sm_admin are evidenta lafel ca si cum comanda ar fi folosita direct (ex. sm_ban/sm_slap/sm_kick etc.)

Ce sisteme noi am bagat?


◆ Sistem de !nametag ( Folosire: !nametag numedorit , fiecare nametag de pe orice arma este salvat intr-o baza de date si va ramane mereu , daca vreti sa renuntati la nametag scrieti !nametag none sau daca vreti sa il modificati simplu !nametag numenou )
◆ Sistem de stattrak ( Folosire: !st si bifati pe arma respectiva daca vreti sa se aplice stattrak , ca sa dezactivati de pe o arma tot cu !st si simplu apasati din nou pe DISABLE )
◆◆ Sistemul de !nametag cat si cel de !st sunt integrate direct in meniul de !ws / !paint
◆ Sistem de !wear ( Folosire: !wear 1 , asta inseamna factory new va puteti pune o valoare de la 1 pana la 100 , 1 este cea mai buna calitate 100 cea mai slaba calitate )
Multumiri lui @zero @kNoLLer @TheLord care au ajutat la achizitionarea acestor sisteme !nametag + !st + !wear ( am scapat de scris 3 sisteme complexe cu care doar pierdeam timpul ca nu prea le vedeam rostul, asa ca mai bine am facut ce este mai sus ) , aceste sisteme sunt create de https://steamcommunity.com/id/franug/ cat si cele de !ws !knife etc cum puteti vedea si cand accesati meniul , nu am mai scos reclama de la el.

UPDATE 28/10/2018

♦ Am creat sistem de VIP si in momentul de fata ofera avantajele:

✦✦ Skinuri de Player
✦✦ Trail Jucator
✦✦ HP 125
✦✦ Armura 125
✦✦ Flash in fiecare runda
✦✦ Gravity
✦✦ Speed
✦✦ Healtshot 50% sanse
✦✦ Taggrenade 50% sanse
✦✦ HE Grenade 50% sanse

♦ Sunetele de GODLIKE si MONSTERKILL si SPRAY au fost setate sa se auda mai incet
♦ Am creat un sistem care da KICK la jucatorii cu PING mai mare de 145 ( acest sistem l-am creat de la 0 si este momentan in BETA , in caz ca primiti KICK si aveti ping mai mic de 145 sa raportati aici cat mai rapid !!!!!!!!!!!!!!!!! Va apare cand primiti kick ce ping ati avut in momentul kick-ului , daca este mai mic de 145 sa raportati cat mai rapid ! Verificarea se face la inceputul rundei adica din 30 in 30 de secunde !!! )
♦ Sistemul de SPRAY a fost dezactivat momentan pana investigam ce cauzeaza unele frame drop , o sa mai dezactivez unele sisteme pe parcurs pentru cateva zile sa vedem daca problema persista

UPDATE 12/01/2018

♦ La comenzile urmatoare au fost dezactivate argumentele : @all / @ct / @cts / @t / @ts / @bots etc. :
♦♦ sm_slay
♦♦ sm_slap
♦♦ sm_rename
♦♦ sm_voteban
♦♦ sm_votekick
♦♦ sm_kick
♦♦ sm_gag
♦♦ sm_silence
♦♦ sm_unsilence
♦♦ sm_ban (la asta oricum nu mergea)


UPDATE 07/02/2019

♦ Am creat un sistem care va permite sa va resetati scorul, comenzile disponibile pentru resetarea scorului sunt : !rs si !resetscore


UPDATE 12/08/2019

♦ Sistemul de ADMINI ONLINE facut de mine(folosit si pe JBGO) a fost implementat si aici ca sa vedeti mai usor ce admin este online, pentru a vedea ce ADMIN/VIP este online scrieti:!admins / !admini / !adminonline / !grade / !vips / !who
♦ A fost implementat si aici sistemul de !helpme care va ofera mai multe informatii despre server!(ce comenzi sunt disponibile,informatii despre mod si diferite sisteme)
♦ A fost creat un HTML cu informatii despre ce ofera accesul VIP si cat costa acesta! https://www.alphacs.ro/jbgo_reguli/arenago_vip.html buton adaugat si in https://alphacs.ro/global/arena/ cat si la categoria ARENA.ALPHACS.RO (de pe forum)
♦ Am facut si o afisare pe ecran(de tip meniu) a preturilor pentru admine cand folositi comanda: !preturi
♦ Am facut si o afisare pe ecran(de tip meniu) cu ce avantaje va ofera VIP si cat coasta acest acces cand folositi comanda: !vip
♦ Am creat un sistem care detecteaza jucatorii AFK care functioneaza in felul urmator: dupa ce se schimba mapa trebuie sa treaca 3 runde ca sa inceapa verificarile. Dupa cele 3 runde o sa inceapa verificarile pentru AFK, daca dupa inceperea rundei nu te misti in 15 secunde primesti o avertizare, urmatoarea runda tot asa daca nu te misti 15 secunde primesti a doua avertizare si in 5 secunde daca nu te misti te muta automat la SPEC! (va rog daca depistati bug-uri la acest sistem sa raportati cat mai rapid!!!!!! ex. daca va detecteaza degeaba chiar daca va miscati sau daca va apar mesaje in chat cu "daca nu te misti o sa fii mutat la spec" etc.)

VIP

♦ Am adaugat NOFLASH + GLOANTE INFINITE la VIP si asta este cu 50% sanse sa le primiti la inceput de runda! Am facut ca in caz ca nu primiti pachetul de GRENADE atunci primiti NOFLASH+GLOANTE INFINITE!
♦ Cand intra un VIP pe server o sa se auda un sound specific pentru toti jucatorii de pe server si o sa apara in chat "VIP-ul X a intrat pe server!" si cand iese o sa scrie "VIP-ul X a iesit de pe server!"!
♦ Cand mori si ai VIP o sa iti apara un overlay(poza si text) pe ecran cu si textul "AI MURIT BAROSANE?".Poza: https://i.imgur.com/LNQPtQB.jpg (aici daca vreti sa fac functie pentru dezactivare sa lasati mesaj in topic)

♦ De acum puteti alege si optiunea "Default" din !models (pentru cei cu VIP)
♦ Au fost adaugate 3 mape noi: am_addiction_lsd_ov am_must2 am_warehouse2, daca intampinati CS CRASH sau primeste CRASH server-ul va rog sa raportati cat mai rapid!


Toate mapele de pe server au fost convertite in HDR (hd) pentru a evita crash-ul intampinat la schimbarea mapei.
Va rog daca mai aveti probleme de genul, adica daca primiti CRASH cand se schimba mapa sau PICA server-ul cand se schimba mapa SA RAPORTATI CAT MAI RAPID AICI sau sa ne contactati pe steam/discord/etc.!!!!!!
In caz ca pe unele mape LUMINA nu se vede bine (sau vedeti prea intunecat si stiti ca nu asa era normal) atunci va rog sa ne comunicati cat mai rapid numele acelei mape!


SISTEM GAG/MUTE/SILENCE PE MINUTE

Deoarece nu ii vedeam rostul sa il bag si in admin menu o sa puteti da gag/silence/mute doar din chat sau consola daca specificati dupa nume si minutele dorite.
Din admin menu o sa puteti da ca si pana acum GAG/SILENCE/MUTE care tine o mapa intreaga sau pana folositi voi UNMUTE/UNGAG/UNSILENCE.


Comenzi disponibile

sm_mute <nume> <minute> - specificarea minutelor este optionala, daca nu specificati minutele atunci player-ul respectiv are mute pana se termina mapa sau pana ii dati voi unmute
sm_gag <nume> <minute> - specificarea minutelor este optionala, daca nu specificati minutele atunci player-ul respectiv are gag pana se termina mapa sau pana ii dati voi ungag
sm_silence <nume> <minute> - specificarea minutelor este optionala, daca nu specificati minutele atunci player-ul respectiv are silence pana se termina mapa sau pana ii dati voi unsilence

sm_unmute <nume> - ca si pana acum scoateti mute cuiva
sm_ungag <nume> - ca si pana acum scoateti gag-ul cuiva
sm_unsilence <nume> - ca si pana acum scoateti silence-ul cuiva

Toate comenzile de mai sus functioneaza si in CHAT ca si pana acum cu !silence,!mute,!gag etc.

- Am pus o limita la minute ca sa puteti da doar MAXIM 15 MINUTE GAG/SILENCE/MUTE !
- Daca oferiti MUTE/GAG/SILENCE pe minute atunci o sa primiti UNMUTE/UNGAG/UNSILENCE doar daca expira aceste minute indiferent ca iesiti de pe server/pica server-ul/se schimba mapa (deoarece se face si o salvare intr-o baza de date ca sa nu scapati cu un simplu retry de aceste comenzi ) timpul in care expira o sa continue de unde a ramas. De exemplu primiti GAG 5 minute si dupa 3 minute iesiti de pe server, cand o sa intrati iar o sa continuati de la 2 minute si doar dupa ce expira aceste 2 minute o sa primiti UNGAG automat. Desigur puteti sa folositi UNGAG/UNMUTE/UNSILENCE ca sa scoateti GAG/SILENCE/MUTE.

- Am pus si verificari daca aveti SILENCE si va expira GAG sau MUTE sa ramaneti cu GAG si MUTE pana va expira si SILENCE (ca asa este normal, silence va da si GAG si MUTE).
- Daca oferiti GAG sau SILENCE pe minute si scrieti ceva pe chat o sa va apara un mesaj cu cat timp mai aveti din GAG sau SILENCE!
- Scrierea in baza de date se face la disconnect si doar in cazul in care aveti minute pe vreo comanda, in cazul in care va expira mute/gag/silence pe aceeasi mapa nu se mai face scriere in baza de date(asta nu prea va intereseaza, dar probabil o sa fac si alt topic in care postez acest plugin gratis, ma mai gandesc)

Cam atat ar fi de zis despre acest sistem, am lucrat la el destul de mult si am facut multe teste in care totul a functionat corect. Cum am spus si mai sus, daca nu specificati minutele atunci se aplica functionalitatile comenzilor vechi iar daca specificati si minute atunci o sa se aplice functiile acestui sistem peste care nu puteti trece doar daca expira timpul sau cu ungag/unmute/unsilence.

UPDATE 01/10/2019

◆ Am rezolvat problema din sm_admin cand dadeati UNGAG si inca va aparea in chat cate secunde aveti GAG, treaba asta a fost rezolvata si la UNSILENCE si UNMUTE din meniu


UPDATE 04/02/2020

VIP

♦ Comanda !models pentru cei cu VIP a fost un pic modificata, de acum cand alegeti un model si deschideti din nou meniul o sa va apara ce model aveti in momentul acela selectat ex.: "Nume model <- MODEL ACTUAL"
♦ Alegerile facute in meniul !models de acum o sa ramana salvate, asta inseamna ca daca alegeti modelul X si se schimba mapa/iesiti de pe server/pica server-ul/dam restart la server/intrati din nou pe server/primiti crash/etc. cand o sa intrati pe server o sa aveti tot modelul X din meniul !models pana il schimbati voi in alt model!
♦ Am creat comanda !vipmenu din care va puteti activa/dezactiva avantajele VIP (doar pe cele care va pot incurca): SPEED/GRAVITY/OVERLAY(poza cand muriti). Alegerea facuta ramane salvata deci nu trebuie sa activati/dezactivati mereu un avantaj la changemap/crash/restart/daca intrati din nou pe server/etc.

MOD

♦ De acum la rundele de DECOY cei care au VIP nu o sa mai primeasca GRENADE, HEALTSHOT(healtshot o sa primiti dar cand il puneti in mana o sa se stearga automat) si ARMURA ca sa fie egalitate intre cei doi care se dueleaza. Era imposibil de batut un jucator cu VIP din cauza la HE sau HEALTSHOT care va dadea +50 HP si era si frustrant pentru inamic. Multumim pentru propunere @Vasilica https://alphacs.ro/showthread.php?117756

UPDATE 06/02/2020

♦ A fost adaugat in !vipmenu si optiunea de "VIP MODELS"
♦ A fost adaugat in !vipmenu si optiunea de "VIP TRAILS"


UPDATE 10/02/2020

VIP

♦ Modelele de VIP din !models au fost schimbate.




UPDATE 02/04/2020

♦ De acum prin comenzile !qk / !quake / !sound / !sunet puteti dezactiva/activa sunetele de la NOSCOPE, decizia ramane salvata pana cand scrieti din nou comanda in chat.
3 mape care nu au destule ARENE au fost scoase de la VOT deoarece permiteau maxim 32 de jucatori! (am_dust2_v5hdr64 / am_must2_hd_d / am_warehouse2_22hd)


UPDATE 10/04/2020

◆ Multumita lui @Stefanx care mi-a atras atentia asupra unui "BUG" (si desigur a zis si rezolvarea ca sa nu mai caut dupa ea) de care stiam deja de o vreme dar nimeni nu spunea ca este deranjant am decis sa il fixez intr-un final. Este vorba de BUG-ul in care daca luai KICK/BAN aparea asa https://i.imgur.com/NLcXwXC.png. Acum fixat apare cum trebuie sa fie normal: https://i.imgur.com/JKHE6Pp.png https://i.imgur.com/2pQOdOo.png




UPDATE 14/06/2020

◆ A fost adaugata comanda sm_last care va arata ultimii jucatori deconectati de pe server (poza: https://i.imgur.com/1GytNw6.png), asta o sa va ajute mai mult in situatiile in care de ex. daca intra cineva injura server-ul/face reclama/etc. si iese de pe server sa ii puteti lua STEAMID si sa il banati (conform regulamentului) sau daca este un codat si nu apucati sa il banati ca iese de pe server atunci sa ii luati STEAMID si sa il banati.




UPDATE 19/08/2020

♦ A fost adaugat un sistem care va permite sa stati spec mereu pe acelasi jucator. Daca va jucati si muriti(si el este in viata) va pune automat spec pe el, daca stati la echipa spectator mereu cand se spawneaza va pune spec automat pe el si va afiseaza in chat un mesaj cu NUMELE+STEAMID lui. Ramaneti in modul de spectator/observator pe acelasi jucator pana folositi comanda care va scoate din acest mod.
Comenzi disponibile(merg direct si in chat cu !comanda nume):

sm_observe <nume> - va pune spectator/observator pe jucatorul specificat(cand muriti automat va pune spec pe el, daca sunteti mort cand se spawneaza automat va pune spec pe el)
sm_obs <nume> - va pune spectator/observator pe jucatorul specificat(cand muriti automat va pune spec pe el, daca sunteti mort cand se spawneaza automat va pune spec pe el)
sm_spectate <nume> - va pune spectator/observator pe jucatorul specificat(cand muriti automat va pune spec pe el, daca sunteti mort cand se spawneaza automat va pune spec pe el)
sm_endobserve - va scoate din modul de spectator/observator
sm_endspectate - va scoate din modul de spectator/observator
sm_endspec - va scoate din modul de spectator/observator
sm_endobs - va scoate din modul de spectator/observator


UPDATE 11/09/2020

♦ Sistemul de "kentoRankme" (https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=290063) a fost inlocuit cu "Levels Ranks" (https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=318782). Aceasta modificare a fost facuta in principiu sa scap de 3 sisteme care incarcau memoria foarte, foarte mult (fake rank+sistemul de rankuri pe arene facut de mine nu se intelegeau bine), asa ca "Levels Ranks" face treaba acestor 3 sisteme intr-un singur sistem si abea consuma memorie, in concluzie este mai bine pentru server si o sa ruleze si mai bine ca pana acum.


UPDATE 11/10/2020

♦ Au fost adaugate urmatoarele mape pe server:
am_abstract
am_azul
am_dust1999
am_dust2014_fix
am_epic_banana_final
am_himalaya_fix
am_loft2018
am_must2014
am_onroof_v2
am_pokemon_arena_v2
am_shallow_fix
am_bananagaming_v2 - AM SCOS MAPA ASTA(BUG FALL DAMAGE+RECLAMA BANNER) - jucatorii au decis ca nu are rost sa rezolvam fall damage din script si ca nu le place mapa prea mult
am_subzero - Am decis sa scot mapa asta deoarece era prea mare, 300 MB normal si 111 MB comprimat, chit ca in consola aparea eroare ca nu merg fisiere mai mari de 150 mb mapa merge la toti, dar este o mapa imensa cu foarte multe locuri, in opinia mea inutile, plus de asta multi jucatori au internet mai prost(mai ales strainii) si stau mult la download.


UPDATE 11/10/2020

♦ Mesajul automat cu !voicerooms a fost scos.
BUG-ul in care cei cu VIP primeau gloante infinite la ZEUS in ZEUS ROUND a fost rezolvat.
♦ Cei cu VIP de acum nu mai beneficieaza si de HELMET gratis doar de ARMURA 125(cum este trecut si la beneficii). Acest update a fost necesar pentru echilibrarea jocului VIP vs JUCATOR FARA VIP si pentru a putea rezolva mai usor alte probleme legate de armura VIP-ului(de ex. la rundele de deagle cand nu moare de la un HS).
♦ De acum toata lumea beneficieaza in orice TIP de runda de 100 ARMURA, cei cu VIP primesc 125. Exista ca si pana acum runde si cu HELMET si acesta o sa fie primit si de jucatorii fara VIP si de jucatorii cu VIP.(cum am explicat mai sus)
♦ La runda de KNIFE de acum si jucatorii normali primesc 100 ARMURA. (era bug de la sistem, era folosita o functie veche si de aia nu se dadea)
♦ Modelul de VIP "PHILIP" a fost inlocuit cu alt model(G-Man) deoarece multi au raportat ca are hitbox stricat pe cap.
♦ Alte buguri minore in sisteme au fost rezolvate.

UPDATE 27/11/2020

◆ Sistemul de GAG/SILENCE/MUTE(pe minute) a fost optimizat si in mare parte rescris pentru a functiona cat mai corect, rapid si optim.



UPDATE 07/02/2021

BUG-ul in care nu mergea Free Roam la SPECTATOR a fost rezolvat.



UPDATE 19/06/2021

◆ In !vipmenu a fost adaugata optiunea de a ACTIVA/DEZACTIVA mesajul de CONNECT/DISCONNECT al unui VIP!
◆ A fost adaugat in SCOREBOARD la fiecare jucator steagul cu tara in care se afla!(puteti sa va dezactivati/activati steagul cu comanda !showflag)
◆ A fost adaugat in SCOREBOARD la fiecare jucator, sub forma de tag, tara in care se afla!(puteti sa va dezactivati/activati tag-ul cu comanda !showflagtag)
◆ A fost adaugat un sistem care va permite sa puneti STICKERE pe arme, comanda pentru asta este: !stickers
◆ Au fost actualizate comenzile in !helpmenu si adaugate/actualizate cateva mesaje automate din chat.



UPDATE 22/06/2021

◆ A fost implementat un sistem nou care se ocupa de TAG-uri si culorile din chat(nume/tag/text) in care am implementat o comanda cu care va puteti schimba culoarea scrisului(doar in cazul in care sunteti admin) in ce culoare vreti voi! Comenzile sunt: !culori / !culorichat / !chatculori




UPDATE 24/06/2021

◆ A fost adaugata optiunea de a DEZACTIVA/ACTIVA gloantele PAINTBALL(efectul de pe pereti care ramane dupa gloante). Comanda pentru asta este: !paintball sau !gloantepaint


UPDATE 29/06/2021

◆ A fost adaugat sistemul de MVP (melodii la final de runda pentru jucatori), comanda pentru a va schimba MVP-ul este: !mvp Am adaugat 51 de MVP-uri acum, o sa mai schimbam din ele cu timpul, tot asa o sa facem propuneri pe forum.
◆ Delay-ul dintre runde a fost marit la 8 secunde de la 1 secunda.(ca sa fie timp pentru MVP)
◆ Mesajele au fost actualizate pentru sistemele noi.(mvp/stickers/etc.)


UPDATE 28/09/2021

◆ Au fost actualizate cateva setari de pe server.
BUG-ul in care la rundele de NOSCOPE si HEADSHOT nu primeati arme (de la noile update CSGO care au stricat functia) a fost REZOLVAT.
BUG-ul in care la runda de HEADSHOT cateodata primeati armura FULL(armura+helmet) a fost REZOLVAT, de acum in rundele de HEADSHOT primiti doar ARMURA fara HELMET.