Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  6
Results 1 to 9 of 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Despre concursul lunar![IMPORTANT]

    Salutare dragutilor, vreau sa va intreb ceva legat despre concursul lunar: https://alphacs.ro/showthread.php?113101
    Multi jucatori am vazut ca se enerveaza cand dam resetare la top in fiecare luna deoarece isi pierd rank-ul pentru care cred ca trebuie sa se joace ceva timp ca sa il obtina.

    1. Vreau sa va intreb daca mai vreti sa organizam acest concurs lunar?
    2. Daca vreti sa stergem acest top mereu lunar, stergerea acestuia inseamna sa va pierdeti rank-ul la fiecare inceput de luna (adica rank-urile facute pe server, global/supreme/lem/etc.) si daca nu va deranjeaza chestia asta?
    3. Rank-urile mari se obtin greu? Voi stiti cel mai bine deoarece voi jucati pe server, se poate ajunge intr-o luna la Global? Daca da atunci in cat timp?


    Daca nu o sa se mai doreasca resetarea acestui top LUNAR atunci probabil o sa cautam (sau puteti sa propuneti si voi) o alternativa cu un alt top/sistem dedicat strict pentru acest concurs lunar, ceva mai simplu care nu implica atatea chestii ca sa nu va pierdeti rank-urile.
    Luna aceasta daca tot ati muncit de la 0(de luna trecuta) resetam topul si acordam premiile, dar cum decideti voi aici asa o sa facem de luna urmatoare.


    Pupix

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. #2

    User Info Menu

    Am răspuns la întrebările de mai sus, ca să nu fie o confuzie, de unde provin numerele:

    1. Desigur, nu se pune problema, nu ar mai avea niciun rost sa ma mai joc, dacă nu ar fi un prizepool ( părerea mea)

    2. Nu ma deranjează sa se șteargă

    3. Nu am ajuns la Global Elit, deci nu pot sa îmi dau părerea.


    PROPUNEREA mea ar fi aceasta:
    sa se scoată RANKURILE, atunci s-ar baza numai pe puncte, exact cum a fost acum un an.
    Last edited by Raul1236; 04-03-21 at 17:23.

  3. Likes TheLord liked this post
  4. #3

    User Info Menu

    1. Desigur , e o idee buna pentru a mentine competivitatea intre playeri mai mare.
    2. Nu ma deranjeaza deloc .
    3. Nu am ajuns global dar am aproape Supreme facut in aproximativ 2 saptamani si gen nu am jucat zilnic , nu e chiar asa de greu de facut dupa parerea mea Globalul.


    Cum a spus raul mai sus ar fi ceva sa se scoata rank urile , si sa se bazeze numai puncte.

  5. Likes TheLord liked this post
  6. #4

    User Info Menu

    Parerea mea este exact aceeasi cu a lui raul cat despre concurs nou momentan nu am idei creeative cand imi vin idei revin cu edit daca e sa fie concurs nou

  7. Likes TheLord liked this post
  8. #5

    User Info Menu

    După părerea mea, un concurs/sistem de acest tip este unul destul de bun prin faptul care s-a spus și mai sus, menține competiția dintre jucători și dorința de a ajunge în top pentru un anumit prize pool sau să te lauzi, depinde
    Reset-ul la rank-uri nu mă deranjează și nu ar trebui să deranjeze alți jucători pentru că rank-ul nu arată nimic în sens de skill, doar că ai avut activitate pe server, părerea mea (again). Eu zic că este ceva ok din cauza că se oferă o șansă altora pentru a ajunge în top, de exemplu este sfârșit de luna și ai intrat prima dată pe server, vrei să ajungi în top dar sunt jucători cu 20k-30k puncte, se pierde interesul și cheful de joc, știind că nu se dă reset. Se poate ajunge la global în mai puțîn de 2 săptămâni dacă joci zilnic, pot spune asta prin faptul că în luna ianuarie s-a ajuns la max rank în 7-10 zile. Sunt pro și pentru propunerea lui Raul dar, sincer eu nu văd o problema cu sistemul de acum.

    alone - Manager
    Last edited by alonewashere; 04-03-21 at 21:16.

  9. Likes TheLord liked this post
  10. #6

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by alonewashere View Post
    După părerea mea, un concurs/sistem de acest tip este unul destul de bun prin faptul care s-a spus și mai sus, menține competiția dintre jucători și dorința de a ajunge în top pentru un anumit prize pool sau să te lauzi, depinde
    Reset-ul la rank-uri nu mă deranjează și nu ar trebui să deranjeze alți jucători pentru că rank-ul nu arată nimic în sens de skill, doar că ai avut activitate pe server, părerea mea (again). Eu zic că este ceva ok din cauza că se oferă o șansă altora pentru a ajunge în top, de exemplu este sfârșit de luna și ai intrat prima dată pe server, vrei să ajungi în top dar sunt jucători cu 20k-30k uncte, se pierde interesul și cheful de joc, știind că nu se dă reset. Se poate ajunge la global în mai puțîn de 2 săptămâni dacă joci zilnic, pot spune asta prin faptul că în luna ianuarie s-a ajuns la max rank în 7-10 zile. Sunt pro și pentru propunerea lui Raul dar, sincer eu nu văd o problema cu sistemul de acum.

    alone - Manager
    Toate parerile sunt bune, dar sincer parerea asta imi place cel mai mult deoarece asa ma gandeam si eu, inafara de asta ma gandeam cum spuneati si mai sus sa fie un alt sistem de top separat strict pentru concurs, dar sa ramana si acesta actual pentru ca va motiveaza mai mult sa jucati, adica practic inafara de concurs mai aveti ceva pentru ce sa jucati, ceva ce reflecta si activitatea si etc.
    Dar pana la urma, probabil este mai satisfacator ca la inceput de luna sa dam restart la acest top(adica la acest sistem cu rank-urile) ca si pana acum si cum a spus si alone jucatorul nou sa aiba si el o sansa sa ajunga top1, asa ramane totul curat si frumos ca si pana acum si nu mai trebuie sa bagam un sistem in plus sau sa il scoatem pe acesta.

    Mai las aici deschis, puteti posta si alte pareri ca sunt curios sa vad cat mai multe si la final luam o decizie!
    Va iubix

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  11. Likes -#DaNNy#- liked this post
  12. #7

    User Info Menu

    @TheLord nu vreau sa fac un topic special deoarece este o intrebare , cu propunerea despre mvp/sunete puse de staff/vip cum ramane mai e valabila poate vor si membrii daca da sa dea reply cu pro/contra daca mai e si valabil ar fi foarte interesant si ar aduce multi playeri deoarece majoritatea serverelor au si majoritatea playerilor noi cand intra scriu !mvp si etc daca vrei ar fi caterinca rau si ti-am zis daca ai nevoie de cineva sa teie melodiile la 10sec sau cat o sa pui mvp ma pot ocupa

  13. #8

    User Info Menu

    1. Vreau sa va intreb daca mai vreti sa organizam acest concurs lunar?
    Normal , concursul asta cred ca ajuta cel mai mult la facut activitate si nu e vorba neaparat de premiu si de competitivitatea intre playeri Eu vs Eddy

    2. Daca vreti sa stergem acest top mereu lunar, stergerea acestuia inseamna sa va pierdeti rank-ul la fiecare inceput de luna (adica rank-urile facute pe server, global/supreme/lem/etc.) si daca nu va deranjeaza chestia asta?
    Nu ma deranjeaza si stergerea in fiecare luna e perfect asa dam sansa jucatorilor noi

    3. Rank-urile mari se obtin greu? Voi stiti cel mai bine deoarece voi jucati pe server, se poate ajunge intr-o luna la Global? Daca da atunci in cat timp?
    In 3 zile eu cu Vitality am facut Global dar in medie intr un mod normal de jucat intr o luna ajungi lejer Global

    Cum a zis si @Raul1236 ----- PROPUNEREA mea ar fi aceasta:
    sa se scoată RANKURILE, atunci s-ar baza numai pe puncte, exact cum a fost acum un an. -----

  14. Likes TheLord liked this post
  15. #9

    User Info Menu

    Fara sa fac prea multe modificari la sistemul de puncte, acesta ramane ca si pana acum in felul urmator:
    KILL = 3 puncte
    DEATH = -1 punct
    HEADSHOT = +1 punct (la cele 3 puncte)
    MVP = +1 punct(la cele 3 puncte sau 4 daca kill-ul este HS)

    In asa fel puteti sa primiti intr-o runda pana la 5 puncte daca primiti si MVP, daca faceti kill HS atunci primiti 4 puncte.
    Pe baza asta am decis sa fie cum a fost pana acum, adica 10k de puncte sa fie Global Elite, asta ar veni undeva la 3.5k kill-uri, dar si pe fiecare death primiti -1 deci si mai mult.
    Daca sa zicem faceti zilnic 300 de kill-uri atunci ajungeti lejer global in maxim 15 zile.

    Dar totusi, tinand cont de evidentele precedente https://alphacs.ro/showthread.php?113101 de aici, in fiecare luna exista 3-4 jucatori maxim care ajung la global si majoritatea care poate nu joaca chiar asa mult oscileaza intre 5k si 8k, deci pe prima pagina si un pic din a doua lumea ajunge la 7k aproape in fiecare luna.

    Din acest motiv am decis sa mai scad un pic din punctele necesare pentru RANK-uri asa ca de acum unele rank-uri au cerinte mai micute, le trec mai jos care au fost modificate:

    DMG: 2500 (din 2000)
    LE: 3750 (din 3000)
    LEM: 4500 (din 5000)
    Supreme: 5250 (din 7.5k)
    Global Elite: 7k (din 10k)

    Asa se mentine un pic "balanta" intre grade si ultimele 5 grade unele se obtin acum un pic mai usor dar unele si mai greoi deoarece am marit punctele la unele, dar asta ar trebui sa fie o marire nesemnificativa la ele, ce conteaza este ca am scazut Global Elite cu 3k puncte.

    Luna aceasta ramane asa!
    Daca o sa fie mult prea multi jucatori in global si o sa doriti sa revenim la setarile de pana acum(cele vechi) atunci discutam intr-un topic nou!

    Deci inchidem acest topic, sper ca am lamurit pe toata lumea, vedem cum decurge treaba luna asta cu aceste modificari!
    Va pupic

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •