Quote Originally Posted by alonewashere View Post
După părerea mea, un concurs/sistem de acest tip este unul destul de bun prin faptul care s-a spus și mai sus, menține competiția dintre jucători și dorința de a ajunge n top pentru un anumit prize pool sau să te lauzi, depinde
Reset-ul la rank-uri nu mă deranjează și nu ar trebui să deranjeze alți jucători pentru că rank-ul nu arată nimic n sens de skill, doar că ai avut activitate pe server, părerea mea (again). Eu zic că este ceva ok din cauza că se oferă o șansă altora pentru a ajunge n top, de exemplu este sfrșit de luna și ai intrat prima dată pe server, vrei să ajungi n top dar sunt jucători cu 20k-30k uncte, se pierde interesul și cheful de joc, știind că nu se dă reset. Se poate ajunge la global n mai puțn de 2 săptămni dacă joci zilnic, pot spune asta prin faptul că n luna ianuarie s-a ajuns la max rank n 7-10 zile. Sunt pro și pentru propunerea lui Raul dar, sincer eu nu văd o problema cu sistemul de acum.

alone - Manager
Toate parerile sunt bune, dar sincer parerea asta imi place cel mai mult deoarece asa ma gandeam si eu, inafara de asta ma gandeam cum spuneati si mai sus sa fie un alt sistem de top separat strict pentru concurs, dar sa ramana si acesta actual pentru ca va motiveaza mai mult sa jucati, adica practic inafara de concurs mai aveti ceva pentru ce sa jucati, ceva ce reflecta si activitatea si etc.
Dar pana la urma, probabil este mai satisfacator ca la inceput de luna sa dam restart la acest top(adica la acest sistem cu rank-urile) ca si pana acum si cum a spus si alone jucatorul nou sa aiba si el o sansa sa ajunga top1, asa ramane totul curat si frumos ca si pana acum si nu mai trebuie sa bagam un sistem in plus sau sa il scoatem pe acesta.

Mai las aici deschis, puteti posta si alte pareri ca sunt curios sa vad cat mai multe si la final luam o decizie!
Va iubix