Hellau dragutilor, ma lupt deja cu mine de aproape 2 luni sa ma apuc SA FAC CEVA, sa ma motivez zilnic sa FAC CEVA si sa nu mai stau ca putoarea degeaba cand am atata treaba de facut, de rezolvat, de plm. Stiam ca trebuie sa imi vina acel impuls sa ma apuc sa lucrez dupa care vine cheful si nu ma mai pot opri. In sfarsit a venit acest impuls si m-am apucat sa devorez lista de "to do", adica lista in care se afla PROPUNERILE VOASTRE(la care am scris ca le-am notat)/BUG-urile RAPORTATE/etc. Acesta e un semn bun, vreau sa rezolv totul din aceasta lista dupa care putem considera "finalizat" totul si facut ca la carte, desigur dupa o sa fie din nou primite cu drag propunerile si ideile voastre! ( cateva propuneri notate in aceasta lista sunt si din 2019 )

O sa editez aceasta POSTARE de fiecare data cand o sa fac un update nou din aceasta lista si o sa editez si data din TITLUL topicului ca sa stiti ca s-a bagat ceva nou, desigur o sa las si o postare scurta in acest topic ca sa va sara mai bine in ochi.

Am rugamintea ca sa TESTATI tot ce scriu mai jos, toate update-urile si sa VERIFICATI daca totul functioneaza PERFECT!!! Desigur daca depistati ceva BUG-uri sau daca ceva nu functioneaza cum trebuie atunci sa raportati IN ACEST TOPIC CAT MAI RAPID!!

UPDATE 12/03/2021

Prima oara m-am apucat de sectiunea de BUG-uri, deci in mare parte o sa fie in acest prim UPDATE bugfix-uri + cateva update-uri/limitari noi la unele sisteme.
Din sectiunea BUG-uri am rezolvat momentan sub-categoria PARASUTA+SHOP, vedeti mai jos despre ce este vorba.

PARASUTA

BUG-ul in care uneori daca aveati parasuta activata cand se termina runda si va ramanea activata si pentru rundele urmatoare, chit ca o activati voi iar/mureati/etc. ea tot ramanea, a fost REZOLVAT.

SHOP

◆ De acum daca muriti cand sunteti REBELI si va cumparati REVIVE din SHOP(sau cu !revive) sau PRIMITI REVIVE(prin comanda) atunci nu o sa mai fiti in stagiul de REBEL, o sa fiti un prizonier normal din nou.
BUG-ul in care daca aveati arma si cumparati dupa din /shop "Fi o pasare" si armele/grenadele/etc. va ramaneau a fost REZOLVAT. De acum ramaneti doar cu KNIFE cum este si normal.
◆ De acum "Fi o pasare" din /shop o sa va seteze 100 HP si 0 ARMURA indiferent daca sunteti VIP sau nu.(am redus un pic din beneficiul acesteia deoarece pentru cei cu VIP era prea puternic acest item si pentru CT era prea greu sa faca fata)
◆ De acum daca cumparati "Fi o pasare" din /shop nu o sa mai puteti folosi SHOP-ul pana cand nu expira acest item, adica pana nu muriti/se termina runda/etc.
◆ Pretul la "Revive" a fost marit de la 8000 la 9000 si pretul la "Fi o pasare" a fost scazut de la 9000 la 8000.
◆ De acum celui care ofera credite cuiva o sa ii apara bine in chat mesajul care ii spune cui ii ofera credite si ce suma, nu mai apare mesajul eronat cu "Acum ai gravity mic".
◆ De acum cel care primeste creditele o sa ii apara bine mesajul in chat care ii spune de la cine a primit creditele si ce suma, nu ii mai apare mesajul de "Nu iti poti da credite singur".
◆ Mesajul eronat cu "Nu iti poti da gift singur" nu o sa mai apara doar strict in cazul in care incercati sa va oferiti gift singuri, la gift @ all apare doar o singura data nu de fiecare data dupa fiecare jucator.
◆ De acum suma MINIMA de GIFT este 500 de credite.(ca sa evitam spam-ul de gift cu 1 credit care si asa era inutil, nu am vrut sa scot nici optiunea de @ all deoarece poate unii doresc sa ajute toti jucatorii de pe server)
◆ Limita de CREDITE care pot fi detinute de un jucator a fost marita de la 70000 de credite la 90000 de credite.
◆ Deoarece s-a cerut de foarte multe ori si deoarece pe 1.6 am renuntat la optiunea "Deschide Celulele" si am lasat posibilitatea de a deschide doar o singura celula(cu sanse 1 din 3) am decis ca si aici sa fac o limitare.
De acum la "Deschide Celulele" din /shop o sa aveti 1 din 3 SANSE ca sa si reusiti sa deschideti celulele. (daca doriti sa fie limitat si mai mult atunci postati mai jos)
De acum la "Deschide usa la care te uiti" din /shop o sa aveti 50/50 SANSE ca sa reusiti sa deschideti usa la care va uitati. (daca doriti sa fie pretul si mai ridicat atunci postati mai jos)
Pretul la "Deschide Celulele" a fost marit de la 3500 la 4000 de credite.



UPDATE 13/03/2021

VIP + BOX

◆ De acum la BOX primesc absolut toti jucatorii si 100 ARMURA(practic o regenerare al armurii pe langa cei 100 HP ca si pana acum) indiferent daca jucatorul este VIP sau NU.
◆ De acum daca modul BOX este activ(cel activat de SIMON adica prin !box sau din meniu, nu day-ul FFA) cei care isi dau !revive indiferent ca au VIP sau NU o sa primeasca 100 HP si 100 ARMURA(pana acum la !revive cei cu VIP primeau 200 HP si nu era corect).



UPDATE 19/03/2021

BUG-ul in care cei cu VIP primeau 100 HP la spawn/respawn din cauza box-ului care deja nu mai era activ, a fost REZOLVAT.
◆ Limita de credite cumparate cu CARDURI FURATE din sistemul de JOBS a fost marita de la 70000 la 90000.




UPDATE 06/04/2021

◆ A fost facut un micut update la sistemul de statistici (!stats), de acum o sa apara NUMELE+STEAMID in acel meniu, la fel si cand folositi comanda ca sa va uitati la statisticile unui jucator (ex. !stats TheLord).
◆ Am implementat comanda de !ore si in sistemul de statistici, de acum inafara de mesajul din chat care va informeaza despre GameTracker (in momentul in care scrieti !ore) o sa va apara si meniul de !stats, asta am implementat mai mult ca sa va fie mai usor la cererile de admin si sa aveti o comanda mai simpla si scurta pentru ore.




UPDATE 11/04/2021

SHOP-ul a fost LIMITAT la o singura UTILIZARE pe RUNDA!
Revive a fost scos din SHOP.
Vampir a fost scos din SHOP.
Invizibilitatea a fost scoasa din SHOP.
NoDamage din SHOP de acum este disponibil doar pentru echipa CT.
NoClip a fost scos din SHOP.
Smoke Teleporter a fost scos din SHOP.
◆ Pretul la Smoke Otravitor a fost marit la 4500 de credite in SHOP.
◆ Pretul la HE cu FOC a fost marit la 4000 de credite in SHOP.
◆ Pretul la AWP cu un glont a fost marit la 9000 de credite in SHOP.
◆ Pretul la Deagle cu 7 gloante a fost marit la 16000 de credite in SHOP. (in caz ca se abuzeaza si asa o sa fie limitat la 2-3 gloante)
One hit knife a fost scos din SHOP.(daca o sa limitam viteza de la BHOP o sa fie adaugat inapoi)
Damage la SHURIKEN a fost redus la 150 de la 200, asa aveti posibilitatea de maxim 1 KILL si un jucator lasat LOW.
Taser(ZEUS) din SHOP a fost limitat la 1 folosire(nu 3 cum era pana acum).
Fi o pasare a fost scos din SHOP.
Teleport la un T random a fost scos din SHOP.
FreeDay urmatoarea runda a fost scos din SHOP.
Fura curentul a fost marit la 3000 de credite in SHOP.
◆ Pretul la Deschide Celulele a fost marit la 6000 de credite.
◆ Pretul la Deschide usa la care te uiti a fost marit la 3500 de credite.
◆ Timpul de cumparare din SHOP a fost marit de la 240 la 360.

BUG-ul in care daca CT cumpara NO DAMAGE si cei cu JOB-ul BODYGUARD tot le dadeau DAMAGE cu KNIFE a fost REZOLVAT.
◆ Modelul de Sasuke(care era bugat si va teleporta random) a fost schimbat in Naruto.