Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  13
Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    User Info Menu

    Cerere poze JBGO.ALPHACS.RO!

    Hellau dragutilor, este timpul pentru un update micut si pe JBGO pe partea asta de "design" cu pozele de la finalul rundelor. Deoarece cele actuale au fost create acum 2 ani si mi se par destul de invechite(nu stiu de ce dar parca imi dau un feeling de "vechi" si parca arata si in stil old school, cu text default + pozitionarea basic).

    Va las aici un topic din care va puteti inspira si da seama de ce am nevoie mai concret: https://alphacs.ro/showthread.php?102702
    Pozele actuale care sunt folosite pe server sunt: https://i.postimg.cc/kMSSB9Qh/v3ts.png si https://i.postimg.cc/280bb5tm/ctv3.png

    Cum trebuie sa fie facute si ce sa scrie pe ele?

    - Marimea pozelor sa fie 1920x1080
    - Poza sa aiba BACKGROUND TRANSPARENT, neaparat trebuie sa fie transparent BG-ul.
    - Va las si sectiunea asta doar din MOTIVUL sa vedeti cum am vrut sa fie pozitionat totul atunci, dar ACUM NU MAI VREAU SA FIE ASA, pozitionati cum vreti (dar sa fie in mijloc) si puneti totul dupa imaginatia voastra, puteti pune doar text, puteti pune poze oriunde, etc. ---- *** TOPIC VECHI *** Text-ul sa fie pozitionat aprox cum este in poza asta https://i.imgur.com/Tw1FgOW.png - cum am zis, nu trebuie sa faceti dupa ideea asta, este ideea de acum 2 ani, vreau ceva nou, dupa imaginatia voastra!

    1. Prima poza sa aiba textul ROSU/NUANTA DE ROSU cu "PRIZONIERII AU CASTIGAT" (scris cu litere mari sau cum doriti voi doar sa arate bine)
    2. A doua poza sa aiba textul ALBASTRU/NUANTA DE ALBASTRU cu "GARDIENII AU CASTIGAT" ( scris cu litere mari sau cum doriti voi doar sa arata bine)

    Trebuie sa va imaginati ca poza aia este monitorul vostru si unde plasati voi textul pe ea acolo o sa apara si pe monitorul vostru la final de runda.


    Puteti sa folositi orice poza de pe internet, desigur decupati din ele gardieni etc. sa arate bine pe un BG transparent, nu sa fie o poza cu background cu tot aruncat pe asta cu bg-ul transparent .

    Stock/Tematica(imagine , obligatoriu): Cum am zis mai sus, pentru cei cu prizonierii puteti pune ceva unde apar prizonieri revoltati sau periculosi cum se uita la camera, sau cu ceva in mana sau nu stiu, DAR sa nu fie prea dura poza , la gardieni din nou, se poate alege o poza cu ceva gardieni/politisti/swat/etc. sau cum pun la pamant un detinut, sunt sute de poze si idei din care se pot alege!
    Watermark : (ACS / ALPHACS / WWW.ALPHACS.RO): DA, de data asta ca sa evidam ciordalitul altor servere doresc sa puneti si un watermark cu JBGO.ALPHACS.RO, de preferat sa fie mic dar vizibil si pozitionat undeva unde daca este sters sa strice si creatia ca sa nu poate fi furata usor(asta cu pozitionarea nu este necesara, dar sa fie acolo). Am rugamintea sa faceti 2 variante, unul cu watermark si unul fara si ma decid eu dupa pe care o sa il folosesc.

    Va pupix sper ca ies ceva creatii okay, daca aveti nevoie de mai multe informatii atunci sa imi spuneti linistiti ca editez postarea(e 6 dimineata si sunt rupt de oboseala) .



    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. #2

    User Info Menu

    revin cu edit
    Last edited by *sweet*; 18-03-21 at 22:29. Reason: o greseala

  3. Likes TheLord liked this post
  4. #3

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by *sweet* View Post

    revin eu cu edit daca reusesc sa fac ceva pentru tero
    daca vr sa modific ceva dai ms
    da men adauga "Ș"

    freak e cel mai bun ii sug pula muie lord

  5. Likes TheLord, Blue, -#DaNNy#-, LioNNN liked this post
  6. #4

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by *sweet* View Post

    revin eu cu edit daca reusesc sa fac ceva pentru tero
    daca vr sa modific ceva dai ms
    Incearca si alt stil eventual nu chiar asta, am specificat si in postare, gen sa fie pozitionate alt fel nu stanga drepata mijloc
    Si macar adauga diacritice sa se vada mai frumix, vezi ca ai uitat un Ș

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  7. Thanks *sweet* thanked for this post
  8. #5

    User Info Menu






  9. #6

    User Info Menu

    hai pa ca nu mai vr nmk


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •