Pai mai sever de atat ce vreti?
Aveti la reclamatii lista de sanctiuni, totul postat intr-un topic: https://alphacs.ro/showthread.php?12...uni-Reclamatii
Este destula severitate dupa parerea mea, daca vreti ca din orice "gluma" sa primiti - sau remove, putem si asa, dar dupa o sa devina server-ul inchisoare in adevaratul sens al cuvantului, nu o sa mai fie distractie si nimic. Acum nu zic de abuzurile facute minne/destroy/etc. cele severe, zic de comenzi mai lejere si care nu sunt folosite in exces, mai ales cand nu sunt jucatori multi.
Si asa deja cativa au ajuns sa dea gag pentru coaie/plm/fmm si de astea, chestii basic regasite in limbajul tuturor si cativa oameni chiar vorbesc asa si in viata de zi cu zi, pe strada sau mai stiu eu unde.

Acum ca se ocupa orlando de reclamatii, cred ca este un pic mai sever si sunteti sanctionati mai mult pentru greserile facute, majoritatea dintre ele facute intentionat.
In regulament nu avem ce modifica sau ce sa marim, daca am respecta in totalitate lista de sanctiuni, din orice abuz micuti trebuia sa primiti -1.



Quote Originally Posted by uZzZy View Post
prea mult abuz si prea multe discutii. Vin cu niste adaugari: -propun pentru cei cu semi-creator, un minne dat am-pulea sa fie sarită de semi-creator persoana respectiva.

- cei care isi baga si isi scot in gura la alti jucatori/admini pe voice/chat sa fie sanctionati cu avertisment dublu/-1 pentru ca si acest fenomen este unu de amploare.

Legenda spune ca abuzatorii o sa dea contra
Da, acum de cand se ocupa orlando este un pic mai multa severitate si se ia mai in serios abuzurile de minne/destroy si comenzile care distrug cs-ul, poti observa si la reclamatii cati au primit deja suspend-uri si avertismente pe creator, dupa care au fost potoliti. Daca continua sa fie in bafta lor si primesc remove.


T/C