Deoarece acest update este mai mult bazat doar pe SHOP inafara de topicul acesta: https://alphacs.ro/showthread.php?132424 ii fac si un TOPIC nou aici, ca sa puteti vedea mai usor acest UPDATE si sa raportati toate problemele legate de acest update AICI!
Deoarece este mult prea greu pentru GARDIENI sa faca fata prizonierilor si avantajelor din SHOP combinate cu JOBS am ajuns intr-un final sa ma grabesc un pic cu acest update care se bazeaza strict pe SHOP (si mici modificari/fixari), pe care l-am realizat in seara asta.
Niciodata nu am fost de acord cu ideea de NOCLIP/GODMODE/ETC. care sunt prea OP pentru prizonieri sa fie bagate pe server, dar daca deja erati obisnuiti asa am zis sa ramana asa si sa aman treaba asta un pic mai mult, dar aseara m-am convins din nou, pentru ultima oara, ca este o idee foarte proasta sa ramana aceste chestii pe server, adica in SHOP si asa strica tot farmecul si gameplay-ul unui server de JailBreak, mai jos gasiti toate modificarile aduse:

UPDATE 11/04/2021

SHOP-ul a fost LIMITAT la o singura UTILIZARE pe RUNDA!
Revive a fost scos din SHOP.
Vampir a fost scos din SHOP.
Invizibilitatea a fost scoasa din SHOP.
NoDamage din SHOP de acum este disponibil doar pentru echipa CT.
NoClip a fost scos din SHOP.
Smoke Teleporter a fost scos din SHOP.
◆ Pretul la Smoke Otravitor a fost marit la 4500 de credite in SHOP.
◆ Pretul la HE cu FOC a fost marit la 4000 de credite in SHOP.
◆ Pretul la AWP cu un glont a fost marit la 9000 de credite in SHOP.
◆ Pretul la Deagle cu 7 gloante a fost marit la 16000 de credite in SHOP. (in caz ca se abuzeaza si asa o sa fie limitat la 2-3 gloante)
One hit knife a fost scos din SHOP.(daca o sa limitam viteza de la BHOP o sa fie adaugat inapoi)
Damage la SHURIKEN a fost redus la 150 de la 200, asa aveti posibilitatea de maxim 1 KILL si un jucator lasat LOW.
Taser(ZEUS) din SHOP a fost limitat la 1 folosire(nu 3 cum era pana acum).
Fi o pasare a fost scos din SHOP.
Teleport la un T random a fost scos din SHOP.
FreeDay urmatoarea runda a fost scos din SHOP.
Fura curentul a fost marit la 3000 de credite in SHOP.
◆ Pretul la Deschide Celulele a fost marit la 6000 de credite.
◆ Pretul la Deschide usa la care te uiti a fost marit la 3500 de credite.
◆ Timpul de cumparare din SHOP a fost marit de la 240 la 360.

BUG-ul in care daca CT cumpara NO DAMAGE si cei cu JOB-ul BODYGUARD tot le dadeau DAMAGE cu KNIFE a fost REZOLVAT.
◆ Modelul de Sasuke(care era bugat si va teleporta random) a fost schimbat in Naruto.



Toate aceste limitari probabil o sa fie doar temporare, multe idei au fost notate si cu o solutie de limitare, solutii cum ar fi ca unele dintre itemele de mai sus sa fie disponibile doar la unele day-uri, cum ar fi godmode sau freeday.
Fi o pasare, ca sa fie ceva mai special in shop, cel mai probabil o sa fie bagat inapoi (momentan ramane scos) doar la FREEDAY si GODMODEDAY(probabil), la fel si vampir sau revive, dar revive o sa bag direct in meniu lui simon care o sa fie disponibil la GodModeDay ca sa va puteti desfasura activitatea mai bine.

AM RUGAMINTEA DACA DEPISTATI ORICE BUG LA ACEST UPDATE SAU DACA CEVA NU FUNCTIONEAZA CUM ESTE SPECIFICAT MAI SUS ATUNCI SA RAPORTATI CAT MAI RAPID AICI SAU LA MINE PE PRIVAT!!!!!!! (verificati ca si mesajele din shop sa fie corecte la care le-am modificat, dar am verificat si noi deja si totul este perfect, dar in orice caz verificati si voi, poate am omis ceva)