Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  2
Results 1 to 10 of 15

Thread: Propunere Mare.

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Propunere Mare.

    Odata n cateva luni fac asta... sa i dam drumul la eseu
    btw recunosc ca sunt un handicapat daca fac greseli gramaticale

    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

    1. Am inceput sa ma joc Jb.alphacs.ro 1.6 recent de o sapt si cand am fost simon am vazut acest Feature :
    [ Electrocuteaza un Jucator ] , e simplu , apesi pe el , dupa apesi pe numele jucatorului si repeti pana cand acel jucator moare.
    Basic.. e un fel de Slap , deci propun sa bage aceasta Electrocutare
    practic daca simon-ul selecteaza electrocutarea unui player acela v-a lua slap 25dmg si poate fi folosit doar pe 2 jucatori odata pe runda.


    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

    2. Cooldown la Taser.
    Cand Simon-ul si Adjunct-ul are Taser-ul sa dea Cuff , de multe ori acei Playeri ( X ca simon si Y ca adjunct ) spameaza Taser-ul cand sunt atacati de T mai ales intr-o haita mare , Propun ca cand Se foloseste Taser-ul sa aibe un Cooldown de 2-5 secunde sa nu-l poate folosi


    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

    3. Jobs.
    Sunt in total de 4 Job-uri
    Drog / Mats Dealer
    Hacker
    si Bodyguard

    Se pot adauga mai multe si acestea sunt :
    - Talhar / Tigan / Hot
    Acest job poate fura din Creditele / Cardurile / Drogurile sau Matsurile unui Jucator random ales de sistem , si se foloseste in felul urmator : !steal
    Ca sa faci level up trebuie sa dai !steal in fiecare runda

    Level 1 = Credite 500-2,500
    Level 2 = Credite 2,500-7,000 / Carduri 1-10 / Droguri 1-10 / Mats 1-10
    Level 3 = Credite 7,000-8,500 / Carduri 10-20 / Droguri 10-20 / Mats 10-20
    Level 4 = Credite 8,500-12,500 / Carduri 20-25 / Droguri 20-30 / Mats 20-30
    Level 5 = Credite 12,500-15,000 / Carduri 25-35 / Droguri 30-40 / Mats 30-40
    Level Max / 6 = Credite 15,000-20,000 / Carduri 35-45 / Droguri 40-50 / Mats 40-50
    Si Sansa de 0,01% sa fure Totul care Player-ul detine dintr-o singura categorie Random Credite ; Carduri ; Droguri ; Mats

    - XRayer / Wallhacker / FBI
    Acest job poate fi folosit in felul urmator : !see CT / T
    Practic acest Job da un Wallhack celui care foloseste acest Job.
    Ca sa faci Level up la job trebuie sa folosesti acest Job odata la 2 Runde
    Un Wh odata la 2 Runde !

    Level 1 = Plateste 1,500 Credite si va vedea Echipa Inamica pentru 3 Secunde
    Level 2 = Plateste 3,000 Credite si va vedea Echipa Inamica pentru 7 Secunde
    Level 3 = Plateste 4,500 Credite si va vedea Echipa Inamica pentru 10 Secunde
    Level 4 = Plateste 7,000 Credite si va vedea Echipa Inamica pentru 15 Secunde
    Level 5 = Plateste 10,000 Credite si va vedea Echipa Inamica pentru 20 Secunde
    Level 6 = Plateste 20,000 Credite si va vedea Echipa Inamica pentru 30 Secunde

    a bit overpowered...


    -Scout / Double Jumper

    Practic acest Job te lasa sa faci Double Jump ca Scout din TF2
    Ca sa faci Level up trebuie doar sa faci DJ-uri
    Level 1 = 1-2 Double Jumps ( DJs) per Round
    Level 2 = 2-3 DJs per Round
    Level 3 = 3-4 DJs per Round
    Level 4 = 4-6 DJs per Round
    Level 5 = 6-7 DJs per Round
    Level 6 = 7-10 DJs per Round

    stiu.. si asta e op dar BA , S-A SCOS APROAPE TOT SHOP-UL CE ZGATI MASI


    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

    4. 2 Job-uri deodata.

    Practic poti avea 2 Job-uri deodata , cum ar fi Hacker si Bodyguard , sau Mats si Drugs Dealer.
    tbh nu multe de explicat aici.

    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

    5. 2 Hat-uri deodata.

    Lafel ca la 4. nu prea multe de explicat...
    Sombrero si Astronaut sau cv random dunno.
    Si ca tot am adus vorba de "Random"
    Sa adauge Lord un buton de "Wear Random Hat" si sa porti o palarie random aleasa de sistem din meniu.
    In felul asta se pot face Day-uri de genu " Simon spune Astronaut si Sombrero hat day..." etc.

    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

    6. ca tot nu am vorbit de VIPi in ultima vreme, VIP News.
    un bug nou raportat!
    Daca apesi butonul de "Random Skin" sau cum e nu o sa-ti selecteze nici-un Skin , practic ramai cu aceelasi Skin de VIP ales...

    asa revenind la Propunerea ptr VIP
    vad ca cam multi care fac BHOP si nu au VIP ori sunt Cheateri cu "strafe boost" sau un cacat de ala de te face rapid la bhop ori chiar au skill

    Propun sa scoata BHOP-ul la non-VIP in totalitate si sa-l adauge doar la Day-uri ( toate inafara de Godmode day , acela e ca normal day ffs..)
    si asa se descopera mai usor daca e un Cheater cu BHOP si Strafe
    si asa lasa BHOP-ul doar la VIP si poate chiar si la CT dar aia fiind DOAR Simon si Adjunct.

    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

    7. Admin unmute.
    Ca si pe JB 1.6 , Adminii acolo au Unmute automat nu manual si vorbesc doar cand e nevoie sau sa faca anunturi

    Propun sa fie lafel si pe JBGO
    Orice admin mai presus de S.W.A.T poate lua Unmute automat in fiecare runda si da Vorbeasca cand e nevoie.

    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

    8. Day-uri Noi.
    Am observat ca pe Jb1.6 exista dayuricarepe jbgo nu sunt , cum a fiGrab day ai TTT day , as vrea sa fie adaugate si astea doua si chiar si Headshot day care e T v CT numa sa nu fie asa ci FFA

    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=


    Si cam atat a fost...
    Si Stiu ca o sa vina sweet assassin astia si o sa zica "tu ai facut propunerea ptr tn doar sa ai avantaje ? " , nu... nu doar pentru mine... daca se adauga TOT din propunere se schimba JBGO-ul dupa update-ul ala trash cu SHOP-ul


    sau
    ?

    a si ca sa va dati seama cat am stat , am stat vreo doua cacaturi de astea full https://www.youtube.com/watch?v=KhhVs3TUPPI si inca 2 de astea full https://www.youtube.com/watch?v=GZmoHrq0mEY ca am realizat dupa ca am extended ))
    Last edited by xXPhoenix707; 12-04-21 at 07:05. Reason: 8.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •