Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  7
Likes Likes:  17
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Cum a fost prima ta experienta cu un calculator?

    Salutare! Stateam si incercam sa-mi amintesc cum a fost prima mea experienta cu un calculator si m-am gandit sa impartasesc si cu voi aceasta experienta.

    Eram prin anul 2009, cand am reusit sa pot accesa un calculator. Aveam 4 ani, iar calculatorul era de prin anul 2005, avand un procesor de tip Intel Premium, de prima generatie cu o placa video integrata. Am intrat pe el si nu stiam sa fac nimic. Din greseala am apasat pe internet explorer si mi s-a deschis o pagina ciudata. Nu stiam cum sa-l inchid si am inceput sa plang, dar cu ajutorul tatalui meu am reusit sa o inchid. El mi-a deschis jocul Tarzan pentru a scapa de mine. Nu stiam sa fac nimic, abia stiind sa apas pe tastatura si dupa cateva minute deja era inchis.

    Have a good day!

  2. Thanks Bolo thanked for this post
  3. #2

    User Info Menu

    era 2004 , aveam 2 ani . Am reusit sa deschid calculatorul si sa desenez in paint.

  4. Likes KinGStyle, aDgors liked this post
  5. #3

    User Info Menu

    Era tot 2009 prima oara cand am folosit un PC. Tatal meu(RIP) mi-a explicat cum il folosesc si m-a invatat sa joc Counter-Strike 1.6 si un joc caruia nu-i mai amintesc numele, dar era de tip curse cu F1.

  6. Thanks KinGStyle thanked for this post
  7. #4

    User Info Menu

    Eram cu tata prin 2009 sau 2010 nu mai tin minte, si primul joc pe care l-am jucat a fost 1.6 , eram mic nu prea stiam nici sa trag dar am invatat usor si chiar nu regret ca ma joc acest joc.

  8. Thanks KinGStyle thanked for this post
    Likes Bolo liked this post
  9. #5

    User Info Menu

    eo nu mai stiu ce an era dar, am mers la bunica si am vrut sa aprinc calculatoru era unu dinala vechi l-am aprins si cum era si unchiu meu acolo mi-a aratat un joc cs 1.6 si de atuncii ma tot joc cs 1.6 xDDD foarte interesanta poveste am

  10. Thanks KinGStyle thanked for this post
  11. #6

    User Info Menu

    era anul 2010 sau ceva nu mai tin bine minte (acm am vreo 14 ani) deci cand aveam 4 ani, am descoperit cum se foloseste un pc si primul meu joc nu a fost ceva normal gen meinkraft sau tetris, a fost battlefield 2, il jucam in prostie cu boti ca nu stiam de multiplayer + era cu crack, era mai bine pe atunci

  12. Likes KinGStyle liked this post
  13. #7

    User Info Menu

    nu mai tin mint ce an era stiu ca m-am dus pentru prima data la net caffe si m-am jucat jocu ala cu pesti de trebuia sa mananc alti pesti )

  14. Thanks Andrei_22 thanked for this post
    Likes KinGStyle, Christian #GD liked this post
  15. #8

    User Info Menu

    Prima mea experienta pe un calculator a fost o singura data si aia la un netcaffe unde am intrat prima data pe jb 1.6, iar in rest am stat mai mereu pe laptop (pe acesta pe care ma joc si in ziua de astazi)

  16. Likes KinGStyle liked this post
  17. #9

    User Info Menu

    Prima mea experienta cu un calculator a fost pe la 3 ani parca, in 2005 , desi din 2007-8 imi aduc mai bine aminte si pe atunci jucam cs la 5-6 ani single player ca asa se facea pe vremea aia nu stiam eu ce is alea servere


  18. Likes KinGStyle liked this post
  19. #10

    User Info Menu

    Sincer nu imi amintesc ) Nu imi amintesc ca pana sa am pc daca am mai intrat in contact cu unul, dar cred ca la internet caffe si eu sau la ceva rude, sincer chiar nu imi amintesc
    Adica daca stau sa ma gandesc deja la gradinita drecu(nu stiu de la cati ani se merge, dar sunt cam sigur ca acolo a fost prima oara) aveau un "laborator" de pc-uri(va puteti imagina placile video si 256 ram sau chiar mai putin, nu ca acum vorbim in GB RAM deja si placi avioane), la care ne mai duceau si pe noi si ne jucam (am cautat special jocul ca il tin minte de atunci, nu stiu cati ani aveam dar eram la gradinita) https://www.youtube.com/watch?v=yUfY...nnel=IsaacZann
    Ca prim contact cred ca acolo a fost Oricum pe vremea noastra erau populare "jocurile pe televizor" (nintendo), abea dupa am avut pc, cred ca pe la 8-9 ani.
    Dar pe atunci jucam doar singleplayer, cine stia ce e ala internet sau joc online, seriile warcraft, prince of persia.. multe amintiri cu jocurile vechi, dupa desigur am dat de cs, de metin 2 si de aici stiti cum s-a ajuns la servere din topicurile aniversare.

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  20. Thanks -#DaNNy#-, KinGStyle thanked for this post
Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •