Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  11
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Vreti astea pe server?[IMPORTANT]

    Hello dragutilor , m-am apucat sa fac putin curat pe server si la propunerea voastra sa caut niste mape(am verificat +200 de mape si am descarcat 38 care mi se pareau okay si placute pentru jucat, nu harti imense unde poate in acele 30 de secunde nici nu va gasiti) dar pana sa ma apuc sa verific toate aceste mape(sa le decompilez si recompilez unde trebuie + sa fac arene destule pentru 40 slot) pe care le-am descarcat vreau sa va cer parerea despre unele chestii notate, daca vreti sa fie implementate pe server sau nu!

    Deci mai jos va las chestiile notate cu 1/2/3/etc. si va rog sa raspundeti cu PRO/CONTRA/PARERE/ETC. la fiecare, puteti propune si idei pentru aceste chestii daca aveti si orice altceva doriti voi! (nimic nu cred ca ar ingreuna server-ul dintre acestea!)


    1. Vreti sa apara steagul la tara din care sunteti? - https://imgur.com/kN2oyYg sau aici se poate pune tot asa LVL faceit pe care il aveti https://i.imgur.com/g5yb5hl.png - aici alegeti voi, initial ma interesa parerea despre steag, dar ambele sisteme au afisarea in acelasi loc, deci trebuie ales 1 daca se doreste careva dintre astea sa fie implementate.
    2. Vreti sa apara langa arena tag tara din care sunteti? https://i.imgur.com/hhnut4n.png
    3. Vreti sistem din care sa alegeti cu ce culoare sa scrieti in chat ca admin? (ca pe jbgo)
    4. Vreti sistem de MVP(sunete la final de runda custom pentru MVP)?
    5. Vreti sa fie sistem care ofera VIP GRATIS intre orele 00:00-07:00 (sau alte intervale orare) ?
    6. Vreti un sistem separat care contorizeaza orele(altul decat !lvl) si sa fie comanda !ore/!hours?(asta este util daca doriti sa va faceti FULL reset in !lvl, dar pentru atat nu cred ca are rost un sistem separat, dar votati!)
    7. Vreti comanda ca sa dezactivati gloantele de paintball?(ce raman pe pereti/etc.)
    8. Vreti !voicerooms inapoi?
    9. Vreti sistem de stickere pentru arme?(!stickers)
    10. Vreti sistem care sa va ofere beneficii daca aveti numele server-ului in nume?(daca aveti ARENA.ALPHACS.RO primiti beneficii pe server) Daca DA atunci lasati si propuneri pentru cateva beneficii!
    11. Vreti sistem care ca admin va muta la spec fara sa apara mesaj in chat si fara sa fiti vizibili pe server la spectator? https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=294501 - pe langa acest sistem o sa fie implementat un sistem care blocheaza spec list din cheaturi, deci o sa fiti complet invizibili pentru un cheater si nu o sa ii mai apareti nici lui in cod daca va uitati pe el.
    12. Vreti ESP? https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=312982 - daca credeti ca nu ar fi util raspundeti doar cu contra.

    Cam atat am notat asa in lista de to do + cateva bug-uri micute care trebuiesc fixate.
    Este FOARTE IMPORTANT sa raspundeti in acest topic si sa cititi totul cu atentie, sunt curios de parerile voastre si desigur de propunerile voastre pentru aceste sisteme!!


    Pana o sa se raspunda aici si se adun cateva posturi ma apuc sa rezolv mapele sa le bag si pe alea cat mai rapid!
    Va pupix


    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. Likes Alin liked this post
  3. #2

    User Info Menu

    1. Pro , tara
    2. Pro pozitia e buna
    3. Ar fi mistoooo deci pro
    4. S.a facut si propunere si s.a zis ca se vrea deci pro.
    5. La asta eu dau contra , nu ar mai fi farmecul de a juca la top...ar juca intre acele ore si gata.
    6. Contra , din moment ce il avem pe acesta si functioneaza de ce sa il schimbam.
    7. Aici imi este indiferent , m.am obisnuit cu ele in aproape 3 ani ...
    8. Nuuuu , ca iar va fi lag pe voice chat ... nuuuu mare contra.
    9. Oai si inca de cat timp , pro.
    10. Ba sincer da. Sa primesti de exemplu cu 5/10 gloante mai mult in ak , cu 2 mai mult in usp/deagle/etc ...
    11. Mare pro mai ales la a 2 a...la prima imi e indiferent , dar la a 2 a e nevoie neaparataaaa.
    12. Contra , inutil.

    Edit: @TheLord inca ceva , daca s.ar putea rezolva anumite bugulete , alea cu mute(cand dai mute in chat cu minute scrie ca jucatorul are mute si esti obligat sa ii dai mut toata mapa). Si restul bugurilor pe care le.am mentionat in topicurile anterioare daca e nevoie ti le voi scrie doar sa imi dai dm.
    Last edited by -#DaNNy#-; 22-05-21 at 14:32.

  4. Likes TheLord liked this post
  5. #3

    User Info Menu

    1. Contra
    2. Pro
    3. Pro
    4. Pro
    5. Pro, sa zicem
    6. Contra
    7. Contra exista comanda: "Bind c r_cleardecals" dacă vor sa dispară, nu ar avea rost
    8. Mare PRO
    9. PRO
    10. Contra
    11. PRO
    12. Contra

  6. Likes TheLord liked this post
  7. #4

    User Info Menu

    1. Pro-Țară
    2. Contra
    3. Pro
    4. Pro
    5. Contra
    6. Contra
    7. Pro
    8. Contra
    9. Pro
    10. Contra
    11. Pro
    12. Contra
    Last edited by Calinush; 22-05-21 at 10:00.

  8. Likes TheLord liked this post
  9. #5

    User Info Menu

    1. pro lvl faceit
    2. pro
    3. pro
    4. daca e sa fie sunete custom si sa se auda ceva din el, trb prelungit mp_round_restart_delay-ul, pro
    5. 5 contra
    6. contra
    7. chestia cu gloantele ar trebui facuta separata in ceva shop, pentru cei care vor sa le foloseasca sau nu, da e ok si cu comanda
    8. pentru ce ? sa se certe 2 pe general si dupa sa le zica careva sa se mute pe 2 sa isi ia mortii si pe acolo ? dupaia zic de admini ca nu isi fac treaba cand ei se muta pe alte camere si isi fac de cap, n-are rost contra
    9. Pro
    10. pro o sa vin mai jos cu propunere pt asta
    11. pro
    12. contra

    Propuneri:
    testvip ? exista deja ? habar n-am. sa fie adaugata comanda !testvip pentru jucatorii noi pentru 30 minute
    la comanda !vips, sa poti selecta vip-ul, sa poti vedea cat timp mai are din vip, adica cum am zis si mai sus, vine gigel cu testvip de 30 minute, dai !vips, selectezi pe gigel, si vezi cat mai are din vip
    la propunerea cu nr 10 ar fi bun implementat un shop, unde poti sa iti cumperi hats-uri, masti, modele speciale pe agenti pe care le cumperi cu credite (cum ar fi modelele pe vip, doar ca ceva mai basic, putin mai diferit de default) propunerea asta ar fi mai mult ca un scop de a face playerii sa joace pentru ceva anume + e fun cand joci la barbut cu unii si le furi creditele
    sistem ruleta + barbut, in caz de e sa fie bagate creditele
    la meniul pentru vipi, sa fie implementat un sistem pentru coins-uri, unde iti va aparea coin-ul selectat in tab + daca dai click pe jucator + cand esti omorat de un vip, apare si acolo (https://prnt.sc/139anqr coin-ul cu lambda de exemplu)

  10. Likes TheLord liked this post
  11. #6

    User Info Menu

    1.Pro, country flag
    2.Contra deoarece sunt pro country flag la 1 si nu are rost si tag
    3.Contra, dupa parerea mea nu se mai intelege nimic
    4.Pro
    5.Pro
    6.Contra, nu stiu daca se mai reseteaza rankurile lunar aici pe arena dar zic ca ajunge orele din lvl
    7.Contra, bind "w" "+forward;r_cleardecals"
    8.Contra, foarte multi folosesc discordul nush daca ar mai folosi cinve vroom
    9.Pro
    10.Pro, probabil 100 armura daca nu e deja si 105 hp(nu stiu)
    11.Contra, merge doar sistemul de anti-spec-transmit pentru hackeri
    12.Ultima data cand am testat sistemul de esp avea mici buguri si pica si server. Acum vad ca i-a facut cineva un update (https://github.com/SAZONISCHE/csgo_esl_esp)

    Va doresc o zi frumoasa ca voi.

  12. Likes TheLord, -#DaNNy#- liked this post
  13. #7

    User Info Menu

    Au fost implementate 30 de mape noi! Detaliile le gasiti aici: https://alphacs.ro/showthread.php?134110 astept in acel topic pareri/raportari de bug/etc. in legatura cu mapele noi!

    Astazi probabil nu o sa mai fac nimic, ma relaxez un pic ca totusi azi 12 ore am facut continu(+ieri inca 5-6 de cautat si salvat) la ele ca sa fie totul okay , dar de luni reiau treaba si o sa ma axez pe implementarea acelor sisteme sa "curat" si sa termin toata lista de "to do".

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  14. Thanks -#DaNNy#- thanked for this post
  15. #8

    User Info Menu

    1. Pro, steag.
    2. Contra.
    3. Pro.
    4. Pro.
    5. Contra.
    6. Contra.
    7. Contra, "r_cleardecals".
    8. Contra, s-a dat exemplu mai sus.
    9. Pro.
    10. Pro, 105 viata, 105 armura, daca se baga propunerea lui Ryn cu shop-ul, un numar de credite la o perioada de timp.
    11. Prima nu stiu ce sa zic, a doua pro.
    12. Contra.

    Propunerile lui Ryn sunt super, shop, testvip, sistem ruleta/barbut, toate sunt top.

  16. #9

    User Info Menu

    5 pro , 7 pro clar( astia de zic r_cleardecals stau sa spamez shift sau pe ce buton am comanda pusa cand fac spray ? mai bine o comanda simpla frumos on off ) , 11 pro (pot sa testez chestia asta daca se adauga, chiar sunt curios daca o sa mearga spec list)

  17. Likes -#DaNNy#-, TheLord liked this post
  18. #10

    User Info Menu

    pro la toate mai putin la faza cu !vr ul , ar fii dragut sa putem da mute fara sa si l mai scoate singur jucatorul cand da retry si sa ramana mute ul ala acolo

  19. Likes -#DaNNy#-, KeNNNN VoDa liked this post
Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •