Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  3
Likes Likes:  6
Results 1 to 7 of 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Mape NOI! [UPDATE 23/05/2021]

    Dupa cum am zis si in acest topic https://alphacs.ro/showthread.php?134097 ieri am salvat toate mapele care urmau sa fie procesate, editate(unde era nevoie de mai multe arene) si compilate din nou in HDR.
    Din cele 38 salvate care aratau okay si erau relativ simple, nu mape foarte mari sa va cautati in alea 30 de secunde, au ramas 30 de mape care au fost bagate pe server! Stiam ca asta o sa fie cel mai lung proces din update care urma, ieri minim 5-6 ore salvarea mapelor + pregatirea lor, azi cu procesorul la 100% timp de 10-12 ore(ca la compilare il solicita la maxim) pana le-am compilat,testat,etc. Dar macar a trecut partea grea(lunga) si dupa asta daca este totul okay ma pot focusa mai mult pe implementarea sistemelor propuse de voi si supuse la vot in topicul de mai sus. Acum o vreme nu cred ca o sa mai aveti nevoie de mape noi ca acum sunt in total 53, fata de pana acum 23.

    Cu ocazia asta am recompilat si mapele de pe server care nu erau in HDR si mapele care nu aveau minim 20 de arene, deci de acum absolut toate mapele sunt in HDR(asta inseamna ca la changemap nu o sa aveti crash, dar si pana acum era rezolvata treaba asta ca doar 1-2 erau in LDR si pe alea le-am bagat destul de recent).

    Mai jos las o lista cu toate mapele NOI impelementate pe server, am facut acest topic SPECIAL pentru a va arata aceasta lista si sa va rog sa testati mapele noi pe cat de mult posibil.
    Daca depistati probleme la ele, nu functioneaza, au bug-uri unele arene, nu se vede ceva bine, sunt urate, sunt mari, etc. AM RUGAMINTEA SA POSTATI in acest topic cat mai rapid pentru a scapa de mapele cu probleme!!!!


    LISTA CU MAPELE NOI(UPDATE 23.05.2021):

    am_addiction_lsd_ov_hd
    am_austria_hd
    am_azul_hdrv9
    am_basement_2019_hd
    am_bluedev_tnq_hd
    am_brickwork_hd
    am_caribbean_hd
    am_classic_hd
    am_columns_hd
    am_crater_hd
    am_dust_arena_hd
    am_dust2_cat_new_hd
    am_dust2014_fix_hdrv9
    am_epic_banana_final_hdrv9
    am_fast_hd
    am_himalaya_fix_hdrv9
    am_lego_hd
    am_loft2018_hdrv9
    am_must2014_hdrv9
    am_paradise_hd
    am_park_hd
    am_pokemon_arena_v2_hdrv9
    am_poolparty_d
    am_rgb64_hd
    am_rob_a_hd
    am_ruby
    am_towers2_hd
    am_underground_hd
    am_warehouse3_hd
    am_wildwest32_hd






    Va pupix si va iubix ! Astept pareri/raportari/etc. din partea voastra in legatura cu aceste mape!


    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  2. Likes Alin liked this post
  3. #2

    User Info Menu

    Am observat ca pe niste harti sunt bug-uri vizuale majore, harta este complet neagra:
    am_austria_hd - nu am reusit sa fac poza ca am schimbat cat mai repede ca sa nu se supere jucatorii.
    am_dust1999_hdrv19 - https://imgur.com/a/uLWjW7N
    Edit x1: am_lego_hd - https://imgur.com/a/2dKs3Sz
    Edit x2: am_caribbean_hd - https://imgur.com/a/0Dq24sN

    Trebuie de verificat mapele pentru ca este o posibilitate ca mai multe harti sa fie afectate.
    Last edited by alonewashere; 23-05-21 at 12:50. Reason: +mape bugate

  4. Likes -#DaNNy#-, TheLord liked this post
  5. #3

    User Info Menu

    am_rgb64_hd

  6. #4

    User Info Menu

    Le verific azi, un pic mai tarziu..
    Posibil sa fie problema asta pe mapele unde am adaugat arene in plus, daca este asa cred ca 90% dintre cele noi contin arene adaugate..


    Edit.: Vad ca nu adaugarea arenelor este problema, ca pe unele merge perfect pe altele nu. Verific azi toate mapele si rezolv cele cu bug, inca nu imi dau seama ce a cazuat aceasta problema ca dupa fiecare compilare a fost verificata fiecare mapa.

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  7. Likes -#DaNNy#- liked this post
  8. #5

    User Info Menu

    Am gasit rezolvarea la aceasta problema, din fericire nu necesita recompilarea si editarea din nou a tuturor mapelor cu probleme.
    Cum nu lucrez cu mape si nu am creat pana acum mape nu stiam ca contentul "custom"/"separat" trebuie separat inclus in mapa, credeam, adica asa era si logic, ca compilerul sa faca treaba asta

    Verific azi toate mapele si pana maine sunt rezolvate toate care au problema cu negru sau iluminarea, ma bucur macar ca nu trebuiesc recompilate

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  9. Thanks -#DaNNy#-, Raul1236 thanked for this post
    Likes alonewashere liked this post
  10. #6

    User Info Menu

    Mapele de mai jos aveau problemele mentionate mai sus(mapa neagra in totalitate/erori/etc.) si au fost FIXATE in totalitate si testate(local, urmeaza sa testez si direct de pe sv tot). Pe langa cele noi am luat la verificat absolut toate mapele si unde mai existau texturi lipsa sau alte probleme le-am REZOLVAT pe TOATE!

    Lista cu mapele problematice care au fost rezolvate:

    am_addiction_lsd_ov_hdrv7
    am_austria_hdrv7
    am_bluedev_tnq_hdrv7
    am_brickwork_hdrv7
    am_caribbean_hdrv7
    am_classic_hdrv7
    am_columns_hdrv7
    am_dust_arena_hdrv7
    am_dust2_cat_new_hdrv7
    am_dust1999_hdrv7
    am_epic_banana_final_hdrv7
    am_lego_hdrv7
    am_loft2018_hdrv7
    am_paradise_hdrv7
    am_pokemon_arena_v2_hdrv7
    am_poolparty_hdrv7
    am_rgb64_hdrv7
    am_rob_a_hdrv7
    am_towers2_hdrv7


    AM RUGAMINTEA CA DACA MAI DEPISTATI PE ORICE MAPA PREZENTA PE SERVER VREUN BUG/BUG VIZUAL/LIPSA TEXTURA/NEGRU/SPAM IN CONSOLA MEREU(nu doar la intrare, ca pe unele mape face un spam de fai led load de texturi hdr cand incepe mapa si atat, dar daca spam-ul continua va rog sa raportati pe care mapa, normal si cu spam nu trebuie sa fie probleme)/ETC. SA RAPORTATI CA SI ACUM CAT MAI RAPID CA SA LE POT REZOLVA!!!!!!!!!

    Cu acest "update" macar am invatat mai bine cum sta treaba cu mapele si cum trebuiesc facute mapele cu texturi si modele custom .
    Sunt in total 52 de mape si acum deoarece nu am scos nimic din ce am bagat nou, am rezolvat doar problemele.
    Va pupix dragutilor

    Edit.: am verificat si pe server toate mapele si merg perfect toate, acum eu am testat singur, trebuie sa fie totul okay si cand sunt multi pe server din acest motiv va rog sa RAPORTATI CAT MAI RAPID ORICE PROBLEMA!(bug vizual/bug/lipsa textura/negru/spam in consola mereu(nu doar la intrare, ca pe unele mape face un spam de fai led load cand incepe mapa si atat, dar daca spam-ul continua va rog sa raportati pe care mapa)/etc.)


    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  11. Thanks alonewashere thanked for this post
  12. #7

    User Info Menu


    Bug la tabela , nu stiu de la ce poate fi de la update u de la cs...posibil sa , se rezolve usor @TheLord

  13. Likes KeNNNN VoDa liked this post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •