Hello, prima oara vreau sa va intreb daca SIGUR vreti sistem de MVP pe server? Va intreb asta deoarece daca bag sistem de MVP o sa trebuiasca sa maresc delay-ul dintre runde din 1 secunda in MAXIM 5(nu vreau nici sa facem 10 secunde intre runde deoarece nu cred ca lumea vrea sa astepte atat doar pentru un MVP). Asa cu 1 secunda in 20 de minute puteti juca aproximativ 38-40 de runde, cu 5 secunde delay o sa fie undeva la 33-35 de runde pe o mapa.

Pentru cei care nu stiu, sistemul MVP ruleaza o melodie la final de runda, o melodie aleasa de fiecare jucator printr-un meniu (!mvp), daca un jucator este MVP o sa ii ruleze melodia aleasa, in caz ca nu are melodie aleasa din sistem o sa ii ruleze MVP-ul detinut de el(desigur daca are).

Va las mai jos un model de propunere care o sa includa si votul vostru de PRO sau CONTRA pentru acest sistem! In cazul in care sunteti contra nu are rost sa raspundeti la celelalte doar la prima intrebare!

Model de postare in acest topic:

Vreti sa implementam sistemul de MVP pe server, asta insemnand sa marim si delay-ul intre runde de la 1 la 5 secunde?(DA/NU):
Propunere SOUND pentru MVP(Link youtube):
De unde pana unde sa fie taiata melodia(maxim 5 secunde, ex. 1:43-1:48):



Desigur daca vreti sa fie mai mult de 5 secunde putem rezolva si asta, eu spun ca inainte sa postati sa va ganditi bine la aceasta chestie, 5 secunde delay + 3 la spawn freezetime = 8, acum sunt doar 4 secunde in total adica 1+3.
Sa va ganditi bine daca aveti melodii care sa se si inteleaga in acele 5 secunde in care ar rula un MVP.
Se poate si sa renuntam la freezetime si asa marim cu +3 secunde delay intre runde, dar asa o sa fie urat pentru jucatori sa isi dea seama unde sunt, unde sa se uite si etc. + multe sisteme(inclusiv vip) sunt bazate si pe acele 3 secunde de freezetime, aici ma refer la timerele implementate in ele.