Quote Originally Posted by HeKeR View Post
Ok first of all vreau sa spun (si aici sper sa nu ma injura multa lume) ca vip-ul are prea multe avantaje. jump boost gloante infinite speed grenade. nah too much sa fie reduse din aceste avantaje macar 1 sau 2 pentru ca e foarte unfair
Si 128 tickrate pentru ca serverul are 64 nu e neaparat asta dar eu zic ca este o imbunatatire destul de buna.
Un sistem prin care poti castiga skin-uri pe server gen sa nu poti sa-ti alegi skinul si gata il ai sa muncesti pentru el (cred ca este plugin pt asta) daca nu aia e
Propunere voteban (si la asta m-ar putea injura cativa) dar daca este folosit cum trebuie pe server, s-ar putea sa fie o idee destul de buna Exemplu: atunci cand suntdoar playeri pe server si este un spinner playerii vor avea comanda !voteban care il va bana temporar (30 min)
Pentru oamenii care vor da PRO respectiv CONTRA, argumentati!
VIP-ul are probabil destul de multe avantaje dar toate sunt oferite random, adica sunt 2 pachete de avantaje https://www.alphacs.ro/jbgo_reguli/arenago_vip.html care sa mentina cat de cat echilibrul.
Acel jump boost de fapt este gravity mai scazut, gloantele infinite se primesc random, daca ai noroc sa le primesti intr-o runda atunci ok, daca nu primesti grenade.
Gloantele infinite se pot evita usor, mergi dupa un perete incarci si te duci iar la bataie. Da, un avantaj foarte mare este acel HE la VIP care din nou este primit random, daca se doreste putem scoate acel HE si asa raman doar celelalte avantaje, acum speed si gravity nu sunt exagerate ca sa putem spune "prea overpowered".
Daca am scoate tot ce ai propus de la VIP ar ramane fara avantaje, in trecut am pus si +25HP, atunci chiar ca nu era balansat deloc, dar pana la urma am renuntat in scurt timp la aia, poate HE atunci o sa il scoatem de la VIP, oricum multi nu il folosesc ca vor sa joace fairplay si multi cu VIP dezactiveaza si speed+gravity.

128 tick a mai fost dar din pacate pe un server asa mare provoaca LAGG si aici nu ma refer lagg sesizabil in gameplay, dar face lagg pe voicechat de nu se pot intelege 2 oameni daca vorbesc pe server, am tinut 128 tick destul de mult timp, probabil chiar 1 an, am rugat pe cei de la host sa mute si pe un dedicat mai puternic si tot erau probleme cand trecea server-ul de 20 de jucatori, 128 tick este facut pentru competitive 5v5 nu pentru servere mari care trec de 20-25 de jucatori, de asta toate serverele mari le vezi cu 64 tick, mai sunt cele default(dar fara sisteme) cu 40 de jucatori si 128 tick dar ori este doar vizual ori nu le provoaca probleme din cauza ca nu au si alte sisteme.

Ce spui tu cu sistem de a castiga skin-uri nu este o idee rea, am mai vazut si eu treaba asta si prin alte parti, pe moduri normale sau zombie, dar la arena nu stiu daca se merita treaba asta deoarece multi intra sa se antreneze doar nu sa munceasca pentru un skin. La treaba asta ne mai gandim.

Voteban nu o sa bagam ca ne-am convins deja de treaba asta din pacate de prea multe ori, oriunde exista voteban pe server romanesc = probleme, nu bagam asa ceva.

Dam un T/C si aici, scuze pentru raspunsul intarziat, m-am uitat de multe ori la aceste propuneri si raspunsul final oricum era acesta, dar inca nu am apucat sa il postez
T/C