Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  3
Results 1 to 10 of 13

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Arata Propunere importanta

    In primul rand vreau sa ma prezint, deoarece multi nu ma stiu si despre asta si vreau sa vorbesc in acest topic.
    Sunt BuSu, admin mai vechi, numele vechi fiind Hanzo Hasashi / TheBooSRo. Joc pe server din 2017.
    Vreau sa vorbesc despre faptul ca jbgo-ul nu mai e cum era inainte si in aproape 2 ani s-a stricat de tot.
    Inainte se distra lumea, nu erau asa multe reclamatii, posthunteri si nu multi aveau admin.
    Acum toti copii au admin si sunt prea mult reclamatii pentru sanctiuni de cel mai mic nivel, sau facute doar din ura.
    Eu vreau sa aduc jbgo-ul cum era inainte, 15-20 playeri constant, 3-4 ct, si fara reguli de cacat pe care oricum nimeni nu le respecta.
    Deci propun in felul urmator, si votati cu si la fiecare.
    1. Age of consent: O limita de varsta, daca nu la server macar la admin, cu sau fara donatie. De exemplu cum e la discord, 13 ani, probabil ar fi ok, dar tot ar ramane niste copii retardati care ori abuzeaza ori injura si asa mai departe. Pentru genul ala de copii, sa se faca reguli speciale, cum ar fi fara earrape, fara injurat, etc... . Mai e mult de discutat pe tema asta dar vorbim si in reply-uri.
    2. Pretul la donatii: Lord, stiu ca iti plac banii si ca de-asta ai lasat adminul asa de ieftin, sa se cumpere des, dar dupa parerea mea mai mult decat mai repede. Eu zic sa se creasca pretul la admin, macar la up cel putin, ca asa faci imediat o schema: iei politist la 2 euro si dupa up pana la general de 8 euro, si la pretul de comisar ai general.
    3. Sanctiuni mai nemiloase: Cum am zis si la 1 - sa se faca pedepse mai lungi, daca nu mai aspre, sa zici ca pentru jignire admin nu ai mute/gag/silence 10 min, ai toata harta. Pentru abuz de bug, ban o zi sau cv, etc. . Oricine poate face orice pe server, in special cu general, si puteti vedea ca multi generali nu au creier sa gandeasca ba asta e bine sau nu. Multi dau banip pentru cateva zile pentru abuz admin. NU. Abuz admin - reclamatie. SI nu cum am zis la inceput ca faci reclamatie pentru orice cacat. Reclamatie pentru cele mai serioase ofensari, gen kick/ban/switch/slay in continuu/mute/gag/silence aiurea, nu pentru un cacat de slap care iti da putina viteza. Even tho si pentru slap se poate face reclamatie daca chiar ai ceva cu omul sau daca chiar nu ti-a convenit ca ti-a dat slap sau ca si-a dat singur. Daca si-a dat singur, il avertizezi: next kick sau ceva, nu asculta kick, face ceva contra tine, reclamatie si s-a rezolvat.

    Momentan cam asta e dar se mai pot adauga niste puncte, vorbiti in replyuri si mai adaugati daca vreti.
    Oricum ramane si pentru fiecare.
    Hai noroc

    EDIT: Inca 2 lucruri de adaugat:
    4. Playeri putini: Trebuie sa cumpere Lord o promovare de la cv youtuber sau sa listeze sv undeva special ca altfel ramane mereu cum e acum, seara sunt mai putin playeri ca dimineata.
    5. NERF LA VIP: Oi fi eu pussy ca scriu asta, dar deja devine enervant. Adica dai oneshot cu revolveru la simon si daca e vip, ayae mane 300 hp csf, dai 263 sau cat drq dai cu revolveru, PREA MULTA VIATA. Propun 150 viata simon fara vip 200-250 cu vip.
    Last edited by TheBooSRo; 17-07-21 at 15:30.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •