Quote Originally Posted by Str!k3r View Post
Eu nu vreau sa ma bag ca musca in lapte, dar navigand pe aici am observat reclamatia, si da , e adevarat , si noi adminii vorbim vulgar si facem "prostii" pe server, dar asta in limita bunului simt iar in limita a playeri-lor de pe server, unii isi permit mai mult , altii mai putin , depinde de fiecare, dar de o perioada serverul este destul de gol , de aceea , noi , acestia care am ramas , suntem cativa, mai populam serverul si facem tot felu de distractii sa ne distram , oricum pentru mine cs - ul e doar de placere, dar in schimb , dragos, este destul de toxic de multe ori , am auzit de nenumarate ori , de la multi playeri cum ca intri cu alte conturi si jignesti playeri si admini , tot timpul cand intri incerci sa iti permiti niste lucruri cu noi , dupa care si noi iti dam peste "nas" iar tu te oftici , si dupa o dai cu "regulamentul" sa il respectam , sa nu uitam ca si tu la randul tau ai gresit de multe ori si ai incalcat regulamentul , nu te da aici pe forum acel baiat cuminte care respecta, ca nu isi are sensul, fii resposabil si corect, toti am gresit si am incalcat regulamentul, dar tu esti o persoana cum sar spune "toxica" pentru ca de fiecare data cand intri se creeaza cearta si tot felul de discutii. Asa ca lasa amenintarile de orice fel de natura aduse catre Stef in special, ca si eu am fost martor la unele, si nu e frumos, ca pana la urma de aceea exista forum sa discutam aici , cu Owneri sa vada. Asa ca lasa oamenii sa se distreze, daca nu iti convine stilul nostru de distractie , pleaca de pe server si gata, ca daca ma apuc eu sa fiu corect 100 la suta cu tine, o sa te superi. Nu o lua in nume de amenintare, dar in loc sa rezolvam treburile astea intre noi ca oamenii , creem astfel de discutii , care eu zic ca nu isi au rostul , chiar acuma de curand , intr-o seara , cand am ajuns de la lucru , foarte obosit , am vrut sa ma bucur de un mic joc pe server , si eram destul de multi , si cum ai intrat tu , in maxim 20 de minute , sa golit serverul , toata lumea a plecat, dupa ce tu ai injurat sau ai facut o greseala, te-ai luat de ion si ii dadeai mut ca face nu stiu ce sunet, dupa care kick sau ceva de genul, adica noi sa te suportam pe tine, dar tu pe noi nu.
Eu nu am vrut sa ma bag in astfel de discutii , ca sa fiu sincer chiar nu mai am chef de lucruri dinastea "copilaresti" , am o varsta si nu mai vreau sa imi bat capul, dar ma oftic cand vad ca lumea nu e corecta pana la capat , si atunci nu ma pot abtine sa nu intervin.
Dau quote la aceasta postare care o sa fie folosita si ca "raspuns" din partea noastra, in proportie de 50%, la aceasta reclamatie.
Am urmarit primul video pana la jumate dupa ce am auzit prima oara cum vorbeau intre ei (Stef si Legend), am urmarit clipul asa mult doar dintr-un singur motiv, sa vad daca te injura sau te ataca pe tine, ceea ce pana la jumatatea clipului nu s-a intamplat deci nu o sa se intample nici pana la final.
In al 2-lea clip, din nou situatia a fost explicata destul de calm din partea lui Stef ca sa intelegi de ce si-a permis acest "lux" sa faca kill in buyzone. Da, nu este specificat in regulament ca este voie daca jucatorul omorat este de acord sa fie omorat in buyzone, dar aici intervine si partea a 2-a ca raspuns pentru injuraturi si kill in buyzone.

Partea a 2-a este ca erati 5 pe server din care toti erati admini, se vede clar pe ambele filmari(da in a 2-a sau prima nu mai stiu intra un jucator care nu cred ca are admin, dar din cate vad intra in discutie cu voi si nu era deranjat de limbaj/etc., mentionez si asta ca sa nu te ataci cu scuza "mai era un jucator", asta strict in a 2-a filmare), se vede clar in prima filmare ca ai fost tu, cei 2 reclamati, silent si inca un admin, nu cred ca i-am vazut numele ca nu ai apasat TAB, dar se vede jos la scorul general ca erati 5 respectiv 4 la un moment dat.
Da, limbajul vulgar nu este permis pe server, dar atata timp cat erati doar 5 si erati toti admini nu prea vad o problema in asta, sa se foloseasca un limbaj cu care probabil comunica intre ei si pe discord/strada/etc. cu "pula mea" si prostii de genul, atata timp cat nu te-au atacat pe tine in vreun fel. Daca tu te simteai deranjat de acest limbaj, fiind alti 4 pe server care nu aveau probleme cu asta si comunicau toti 4 intre ei in acest stil, puteai frumos sa le dai MUTE din CS:GO si sa te joci in continuare fara a se ajunge la reclamatie.
Ca sa intelegeti toti, nu incurajez astfel de limbaj pe server, problema era daca erau 10-15-20-30 pe server, nu doar strict voi care intrati mai mereu si inca tineti server-ul in picioare, ca sa ma exprim asa. Asa daca sunteti doar voi, cei care comunicati si pe discord, doar admini/etc. si mai vreti sa faceti o caterinca, una alta, nu aveti de cat sa faceti ca nu deranjeaza pe nimeni, atata timp cat nu sunt alti jucatori pe server, de ce nu? Repet, daca pe tine te deranja puteai sa le dai mute din csgo si aia era, ca din cate vad nu aveai subiect de discutie cu ei. Desigur reclamatia este facuta corect, nu zic ca nu ai procedat bine, ai procedat bine, dar nu prea isi are locul reclamatia asta in circumstantele mentionate mai sus.

Despre limbaj am lamurit treaba, daca erau 10-15-20 de jucatori pe server, noi/vechi nu conta, atunci era o problema, asa cum am zis toti ati fost admini, ati fost doar 5 pe server din care va stiti toti, nu vad vreo problema in a face o caterinca pe server in aceste circumstante.

Acum despre acel ban si slay pentru kill in buyzone, din nou, explicatia de la limbaj este mai mult ca suficienta sa "motivez" si acest comportament dar imi este sa nu incurajam dupa "abuzul" si sa va faceti de cap si cand sunt alti jucatori sau mai multi jucatori pe server.
Da, in regulament nu este specificata treaba asta, ca daca isi da cineva acordul poate sa fie omorat in buyzone, dar repet, ati fost 4-5 pe server din care toti admini, nu trebuie sa va aratati puterea unul pe altul, nu mai bine va distrati un pic si voi si faceti o caterinca/joc/etc.? Fara sa va certati si sa se ajunga la treburi de genul?

Ma gandeam la ce sanctiune sa dau aici, dar din cate observ nici tu nu esti usa de biserica si au fost aduse dovezi la toate afirmatiile aduse impotriva ta, deci tind sa cred ca chiar intrii cu alte conturi si provoci de multe ori cearta.
Ban nu era nevoie sa ii dai nici tu lui Stef, puteai sa faci reclamatie cu abuzul(kill in buyzone) si asa nu se ajungea nici la ban din partea lui, practic ai abuzat si tu, a abuzat si el.

In concluzie, nu cred ca are rost sa oferim vreo sanctiune/avertisment la aceasta reclamatie, aici ma refer la puncte de avertisment ca doar atata ofeream(maxim) si mai degraba o sa primiti un "avertisment verbal", adica aceasta postare, deoarece daca este sa o luam logic si sa nu ne uitam la cine sau cati erau pe server, ambele parti sunt vinovate si ar fi fost sanctionate(aici ma refer si la tine, dragos, adica reclamantul si cei reclamati), dar repet din nou, nu vad vreo problema sa comunicati asa sau sa faceti kill in buyzone atata timp cat sunteti doar voi pe server, admini/prieteni care comunicati si pe discord zi de zi, problema este atunci cand sunt si alti jucatori si ii deranjati cu astfel de comportament.

Iar am scris roman, imi revine intelectul )))))
Va pupic